Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

hubové rizoto
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

morčacie stehno, dusená kapusta a teraz by som si dala palacinky, ale nemáme mlieko, tak chrumkám sucháre, ale také "parádne"

Sucháre

3 vajcia
25 Dg cukru
30 - 35 Dg hrubej múky
miska sušeného ovocia a orechov, všetko veľmi nahrubo sekané
vymiešať vajcia s cukrom, pridať múku a ovocie, husté cesto vyliať v troch pásoch po dĺžke na plech vyložený papierom, alebo pomastený. Pečieme do žlta, krájame na 2-3 cm kúsky. Je lepší, keď odstojí.
Naposledy upravil kukučka : 22.09.09 at 17:14
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
no normálne si ma napašmala !!! Idem ich upiecť! Veď to vyzerá véééľmi prudko jedlé!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
atka4 Pozri príspevok
Zas samé mňamky...
S tým pečením to poznám, doma je treba urobiť aspoň 2 veľké pekáče koláčov, po jednom sa len zapráši, často nestihne ani vychladnúť, druhý strážim, nech majú deti aspoň na raňajky - ha-ha, nemajú....

dnes som robila lečo, bleskovka....
ja som spravila za tri plechy ..... tiež nič nezostalo!!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bionda Pozri príspevok
no normálne si ma napašmala !!! Idem ich upiecť! Veď to vyzerá véééľmi prudko jedlé!
aj je - to je taký "upratovací" recept, ako pizza a chlebík so syrom.

Boli sme len tak naskok v nedeľu poobede na nákup v ALME a v L. Clercu v Novom Targu. Vrelo odporúčam, taký výber potravín som ešte nevidela. Zo desať druhov údených rýb, sušené ovocie na váhu, mak cca 45, kokos 50 Sk za kilo /to aby ste nemuseli preratávať. Držky hovädzie, teľacie - surové, varené, ochutené...Cukor z celého sveta, veľa druhov výbornej chalvy...Najviac som si ale pochutila na pomarančovom želé
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

večer som navarila hov. roštenku a tarhoňu
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Včera so urobil bezmäsitý obed: šopský šalát s cestovinou, today pre zmenu bezmäsitý obed: dusené šampióny so sysorvou omáčkou, knedla.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som

V tejto téme mi chýba slovko "mňam" namiesto: "súhlas", lebo by som ho všade použila.
Dievčence, také dobroty varíte: mňam, mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,m am,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam ...........
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
m.hladka Pozri príspevok

V tejto téme mi chýba slovko "mňam" namiesto: "súhlas", lebo by som ho všade použila.
Dievčence, také dobroty varíte: mňam, mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,m am,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam ...........súhlas
máme tu aj chlapca, pardon muža..... ktorý zablúdil do tejto témy....
zaujímavé recepty....manželka nevie, aký poklad má doma
jojom Pozri príspevok
Včera so urobil bezmäsitý obed: šopský šalát s cestovinou, today pre zmenu bezmäsitý obed: dusené šampióny so sysorvou omáčkou, knedla.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes hríbová polievka a granatier marš a nejaký rýchly koláč so slivkami
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

alla66 Pozri príspevok
máme tu aj chlapca, pardon muža..... ktorý zablúdil do tejto témy....
zaujímavé recepty....manželka nevie, aký poklad má doma
ja mám pocit, že aj erzet je muž
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.hladka Pozri príspevok

V tejto téme mi chýba slovko "mňam" namiesto: "súhlas", lebo by som ho všade použila.
Dievčence, také dobroty varíte: mňam, mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam,m am,mňam,mňam,mňam,mňam,mňam ...........

A už ked , tak mne by zase v téme čo ma dnes potešilo .... chýbal taký hladkajúci smajlík
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka Pozri príspevok
aj je - to je taký "upratovací" recept, ako pizza a chlebík so syrom.

teraz neviem, upratovací recept znamená, že v ten den upratuješ a máš čas iba na toto alebo upratovací recept znamená, že upratuješ chladničku a využívaš, čo najdeš? Lebo také prehľadové môj manžel volá: "Vážení přátele, co týden dal ..."
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
ja mám pocit, že aj erzet je muž
sorry, už ho beriem ako kočku, pečie, varí....prepáč erzet
Dáša_ Pozri príspevok
A už ked , tak mne by zase v téme čo ma dnes potešilo .... chýbal taký hladkajúci smajlík
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dáša_ Pozri príspevok
teraz neviem, upratovací recept znamená, že v ten den upratuješ a máš čas iba na toto alebo upratovací recept znamená, že upratuješ chladničku a využívaš, čo najdeš? Lebo také prehľadové môj manžel volá: "Vážení přátele, co týden dal ..."
alebo najskôr zjeme staršie, keď sme sa už neovládli a kúpili nové, hoci jedla máme dosť. Včera bola večera a dnes raňajky

Chlebík so syrom

rozšľaháme vajíčka a pridáme strúhaný syr, vzniknutú kašu natrieme na starší chlieb, alebo pečivo a opečieme na panvici. Masti stačí úplne máličko. K tomu čerstvá zelenina, alebo aj domáca papriková pomazánka, čaj, biela káva.
Výborné, rýchle a sýte jedlo. Najlepšie teplé, studené nám nechutí, to radšej zbytok kaše dám do chladničky a opečiem neskôr čerstvé. Môže sa stať, že syr bol suchý a kaša zhustne, treba znovu pridať 1-2 vajíčka.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Ja dnes varím zapečené gnocchi s brokolickou, s nivou zaliate nivovou omáčkou, posypané strúhaným syrom
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
U nás dnes- pre najmladšiu- prudký mäsožravec mäsko naprírodno s fazuľkami s cesnakom, maslovým špenátom a ryžou a my s dcérou staršou ryžový nákyp s obrími hrozienkami naloženými v rume - tak som si naložila!!! Mňam a staršia už píše sms , že bude sa ponáhľať
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

U nás dnes fazuľová polievka a granatír.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Ja dnes budem varit : pecene kuracie stehna so zeleninou a ryzu. Kuracie stehna dam piect osolene a posypane trochou grilovacieho korenia, podliate vodou. Ked su tak do tristvrte upecene, zak ich vyberiem a do vypeku nasypem mrazenu zeleninu, napriklad jarnu, alebo mochovsku a na vrch dam stehna a dopeciem. Zeleninka nasiakne chutou z kurata a je to zaroven ako priloha /dusena/ spolu s ryzou. Mne osobne to velmi chuti.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dnes máme bravčovú panenku na smotane s cestovinami. Na zajtra si pripravím fašírky so zemiakovým pyré a zeleninovým šalátom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať