Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
EMILY04 Pozri príspevok
Tak tu je recept na palacinky s minerálkou. Recept mám od svokry, ktorá ich volá zamatové palacinky. Sú jemnučké a výborné.

1 liter mlieka
4-5 vajec
2 lyžice cukru
1/2 vanil.cukru
1 lyžička prášku do pečiva
štipka soli
50-60 dkg hladkej múky
-----------------------------
všetko zmiešať, nechať 10 min. postáť a pridať 3dcl minerálky

Dobrú chuť.
EMILY04
EMILY04, udeľ svokre za mňa "řád zlaté vařečky" za tie palacinky!
už som ich včera robila druhýkrát a každý si ich pochvaľuje / i švagriná/

takže dnes na obed palacinky / á la EMILY/ netradične: pozdĺžne rozkrojíte banán, zabalíte ho do palacinky, ozdobíte šľahačkou a polejete karamelovým toppingom. dobrú chuť sebe i vám!
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Včera obedo-večera francúzske zemiaky, miešaný šalát, dnes šošovicový prívarok, opekané špekačky, zajtra vyprážaný karfiol, opekané zemiaky, tatárska omáčka, v sobotu bobovicová polievka, široké rezance.
Po týždni zhonu môžem konečne "normálne" variť
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ZEvina Pozri príspevok
Včera obedo-večera francúzske zemiaky, miešaný šalát, dnes šošovicový prívarok, opekané špekačky, zajtra vyprážaný karfiol, opekané zemiaky, tatárska omáčka, v sobotu bobovicová polievka, široké rezance.
Po týždni zhonu môžem konečne "normálne" variť
Inšpirovala si ma na zajtrajšie varenie. Skúsim urobiť reparát na šošovicový prívarok.
...len budem papať tentoraz už sama
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dusená zelenina s pšenom
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Dnes pravá kyslá fazuľa s údeným, včera ryžový nákyp s jablkami a malinovým sirupom, zajtra neviem , v sobotu dojeme zvyšky, v nedeľu paradajková kapusta, zapekané kura spolu so zemiakmi, recept mám z porady, nepečený krémeš z Marína keksov a ešte niečo s ryžou alebo knedľou, muž chodí na týždňovky, tak balím.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

ZEvina Pozri príspevok
Včera obedo-večera francúzske zemiaky, miešaný šalát, dnes šošovicový prívarok, opekané špekačky, zajtra vyprážaný karfiol, opekané zemiaky, tatárska omáčka, v sobotu bobovicová polievka, široké rezance.
Po týždni zhonu môžem konečne "normálne" variť
Takže sobota je u nás jasná, francúzske zemiaky. Je to jedno z mojich najobľúbenejších jedál

U nás je dnes, "čo som našla" v chladničke, v mrazničke....
uvarila som cestoviny - menšie mašličky,
podusila som cibuľku, hodila sterilizované šampiňóny, mrazenú zeleninu/mrkva, brokolica, karfiol, hrášok, kukurica/, potom som narezala kuracie mäsko z kuracej polievky, vytlačila 1 syr "v črievku" bambino a zaliala smotanou na varenie....dochutila som bazalkou, č.ml. korenie a morská soľ.
všetko premiešať s cestovinkami a hotovo

Inak ak robievam napr. plnené palacinky s mäsom, zeleninou a podobne, používam miesto mlieka vodu.
Návod je od mamky mojej svokry, je to dobré a lacnejšie.

napr. Hordobágyi palacinky-neviem, či som to napísla správne... plnené vychladnutým poduseným mletým mäsom na cibuľke +horčica+kečup, obalené v trojobale a vyprážané+zemiaková kaša, šaláty, čokoľvek... trochu babračky, ale neskutočná mňamka...../
Naposledy upravil atka4 : 01.10.09 at 15:05
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

No rýchlu fazuľovú polievku si spravím zajtra: Na oleji podusím nakrájanú cibuľu a cesnak, pridám hl. múku, chvíľu popražím, pridám ml.č. papriku, rýchlo zamiešam a zalejem studenou vodou, asi pol litra, potom dolejem vodu tak, aby boli zemiaky zakryté. Pridám očistené nakrájané zemiaky, trochu nejakej klobásy,/alebo zbytky nejakého mäska,/málokedy však zostanú/, soľ, mleté korenie/niekedy dám radšej mleté čili alebo št.papriku, bobk. list, 1 bujón. Keď sú zemiaky mäkké, pridám konzervu sterilizovanej fazule, nechám prevrieť a pridám smotanu a mlieko, podľa toho, koľko chcem polievky.Naučila som ju variť syna, ktorý pracuje v zahraničí a to jeho mňam nemá chybu, chýba mi doma - to jeho mňam.... A cestoviny: uvarené/rôzne/, ďalej na slaninke podusím cibuľu,cesnak, pridám konzervu tuniaka,/aj s olejom/, konzervu sterilizovanej kukurice, ochutím soľou, ml.korením, trochu koreninovej zmesi /vegeta/a zamiešam s cestovinami. Je to všetko rýchlo uvarené..... Posledne robievam rada ryby filé pangasius, je veľmi chutný v syrovom cestíčku aj na masle ...
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

zapekané zemiaky so zeleninou a syrom a špenátová polievka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

u nás rýchla večera - pokrájané rožky zaliate horúcim osladeným mliekom a posypané makom.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dáša_ Pozri príspevok
u nás rýchla večera - pokrájané rožky zaliate horúcim osladeným mliekom a posypané makom.
Takže makové pupáčky, to je záhorácky názov. Ja keď som mala deti ešte malé / to je už veľmi dávno/, tak som ich robievala, ale krájala som sladké rožky a tie som zalievala sladeným mliekom s medom.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

terezamaria Pozri príspevok
Takže makové pupáčky, to je záhorácky názov. Ja keď som mala deti ešte malé / to je už veľmi dávno/, tak som ich robievala, ale krájala som sladké rožky a tie som zalievala sladeným mliekom s medom.
jediný problém, že naše dieťa za jedlo považuje iba to, čo je slané - toto berie iba ako dezert. Ešte šťastie, že bola v chladničke šošovica od včera. Inak by išiel do postele hladný
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dáša_ Pozri príspevok
jediný problém, že naše dieťa za jedlo považuje iba to, čo je slané - toto berie iba ako dezert. Ešte šťastie, že bola v chladničke šošovica od včera. Inak by išiel do postele hladný
Vidíš, aspoň to máš jednoduchšie a nepriberieš, keď málo robíš sladké pochúťky.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dnes som robila na obed koložvársku kapustu, raz za dva - tri týždne musí byť.
Mladí ju majú veľmi radi.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dáša_ Pozri príspevok
jediný problém, že naše dieťa za jedlo považuje iba to, čo je slané - toto berie iba ako dezert. Ešte šťastie, že bola v chladničke šošovica od včera. Inak by išiel do postele hladný
Tak mu sprav s tvarohom naslano. My máme také na štedrý večer a chutia všetkým.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Tak dnes boli tvarohové slíže so smotánkou, manžel to zbožňuje
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Banán
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
erzet Pozri príspevok
Banán
čo držíme diétu?Aj to by sme sem-tam mali.Náhodou,ja banán mám z ovocia najradšej

U nás dnes na obed-Kelová omáčka s fašírkou......túto omáčku majú deti najradšej.Ja môžem všetky
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
kelová omáčka nie je kelový prívarok? dávaš do omáčky smotanu?
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
terezamaria Pozri príspevok
Takže makové pupáčky, to je záhorácky názov. Ja keď som mala deti ešte malé / to je už veľmi dávno/, tak som ich robievala, ale krájala som sladké rožky a tie som zalievala sladeným mliekom s medom.
Mňam, moje obľúbené. Ja zvyknem rožky(bábovku, makovku) nakrájať na kocky, na plech dám maslo(hera), prihodím rožky a do ružova opečiem. Maslo pekne nasiakne do rožkov, potom už len prelievam osladeným mliekom a posypem makom. Bože, akú chuť som na to dostala
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
nie diéta, môj piatkový ovocno-zeleninový deň. Ale nie na kilá, ako sa ma spýtal môj synovec. 1 ks
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať