Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... dobrá rada... ak si robíte domácu strúhanku a potom ju preosievate, ostanú hrubé kúsky... ja si ich odkladám do osobitného kelímka a používam na zahusťovanie, keď treba tak aj namočím vo vode a mám miesto namočených žemlí či rožkov...
11 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Z chalupy sme si priniesli kurča, dusené s kápiou a pórom, príloha zemiaky, polievka zeleninová s mrveničkou.
Obrázok 382.jpg  
11 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Parené buchty so slivkovým lekvárom posypané orechami a na neskoršie orechové minikoláče.
11 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes máme vyprážaný syr so zemiakmi a tatárskou omáčkou.
101.jpg  
11 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
zemiakové placky s veľkým množstvom cesnaku- zabíjam bacil , acidofilné mlieko alebo kyslá smotana
11 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Šošovicová nakyslo, hov. roštenka, ryža, uhorkový šalát.
11 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Losos dusený spolu s nakrájanou cibuľou, mrkvou, petržlenom a zemiakmi, k tomu zeleninový šalát. Malinová zmrzlina domácej výroby.
11 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Varené zemiaky, kôprová omáčka a bravčové fašírky.
11 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes máme "rúrovú" živánsku, opečené zemiaky, zeleninový šalát, lístkové koláčiky s paradajkou a mozzarellou.
Obrázok 590.jpg  
Obrázok 588.jpg  
Obrázok 610.jpg  
Obrázok 614.jpg  
1/1
11 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

http://www.receptar.sk/index.php?ID=...ecID=321902327
aj ja rada robím lenivú ženu..ked som fakt lenivá
Dnes slepačia polievka s pečeňovými knedličkami , pečené rebierka, pečené zemiaky a šalát bol mix..paradajka, paprika,cibula
10 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Tu je sľúbena kačica aj s prílohami.
kačka.jpg  
vcelku kač..jpg  
kač.porcia.jpg  
1/1
10 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Zapekané pstruhy:4 pstruhy, 2 dl smotany, 2 PL oleja,
2 pl strúhaný chren, 1 str. cesnaku, 4 PL citrónovej šťavy, 1/2 PL cukru.
Pstruhy opláchnuť pokvapkať 2 Pl citrónovej šťavy , posolit a nechať 15 min. odležať.
Poukladám do ohňovzdornej misy, vymazanej tukom a dám do studenej rúry zakryté na 25 min. nastavím 200 st.C.
Smotanu vyšľahám, pridám chren, zvyšok citrónovej šťavy, rozotretý cesnak a cukor. Pstruhy zalejem touto omáčkou a odokryté zapekám 10 min.
K tomu opekané zemiaky a zeleninová obloha.
10 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
polievka z králika.....hlavné jedlo: http://www.porada.sk/1491346-post432.html mňamky!

ale keďže je dnes nedeľa, tak zemiačiky boli ako príloha k diétnemu mäsku z králika. Uvarené vyberiem z polievky, posypem grilovacím korením ,pokvapkám olivovým olejom a dám na chvíľku pripiecť.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  príprava.jpg
Zobrazení: 82
Veľkosť:  64.2 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  neupečené zemiaky.jpg
Zobrazení: 70
Veľkosť:  59.6 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  upečené zemiaky.jpg
Zobrazení: 67
Veľkosť:  58.2 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  králik.jpg
Zobrazení: 71
Veľkosť:  52.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  obed porcia.jpg
Zobrazení: 75
Veľkosť:  42.1 KB

v skutočnosti to vyzerá ešte lepšie.

Ozdobené na tanieri som už nemohla sfotiť, lebo sb sa pri takých mojich činnostiach na mňa divne pozerá...asi premýšľa , či neskončím na Stráňanoch....tam je také jedno zariadenie pre psychicky labilných.....
10 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Ako vidím, rajbe Ti to správnym smerom vyváraš jak v Interhoteli a ešte si aj nadávaš.
Ako robíš parížsky šalát, prezradíš? Na nete je receptov habaďúra, ale skús napísať svoj, lebo podľa Tvojho menu budeš asi
dobrý kuchár
ASI ????
Urážaš ma ...??????
Liptovská saláma .............30 - 40 dkg
Vajíčka na tvrdo ...............4 - 5 ks
Hrášok s karotkou ..............3 dcl
Cibuľa ..............................1 ks
Uhorka sterilizovaná ............3 ks ..podľa veľkosti
Majonéza ..........................1 dcl
Tatárska omáčka ................???
Soľ , mleté čierne korenie , horčica plnotučná , vegeta

POSTUP
Klasika ...
Cibuľu na jemno , na veľmi jemno pokrájať , spariť pod horúcou vodou .
Pridám na jemné pásiky narezanú salámu .
Potom postupne zvyšok ...opláchnutá karotka s hráškom , kávovú lyžičku horčice a zvyšné koreniny / primerane ...
Nasleduje majonéza a trochu tatárskej omáčky . Na koniec dám pokrájané vajíčka a jemne premiešam ...
Ak je šalát trochu hustý , tak ho zjemním len šťavou z uhoriek , ktorou vypláchnem zvyšok majonézy z fľašky ...
10 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... pozývam všetkých poraďákov ...ďakujem za rady pri pridávaní obrázkov...keďže neviem piecť, aspoň takto sa "vyšantím"...
Naposledy upravil Deganova : 16.09.10 at 16:38
P5010007_0.JPG  
P9040059.jpg  
P9090090.JPG  
P9090098.jpg  
P9090108.JPG  

P9110113.JPG  
1/1
10 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

U nás bude karfiolová polievka, vypražaný karfiol a cripsované zemiaky s uhorkovým šalátom.
10 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja budem mať rýchlu zemiakovú placku, lebo keď prídem domov, bude už pomaly aj večera. Zemiaky (asi dva) postrúhať nahrubo na rezance, rozložiť a uťapkať na menšiu panvicu, nechať popražiť, kým sa neupečú odspodu. Otočiť na druhú stranu, posoliť, trochu pomajoránkovať, posypať strúhaným syrom, a čakať, kým sa zemiaky upečú z druhej strany a syr sa rozpustí. A potom spapať. K tomu budem mať kalifornský šalát, ktorý tvorí červená a biela kapusta a mrkva postrúhaná, cibuľa a paprika najemno pokrájané, trochu majonézy, viac bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, a podľa chuti posoliť a okysliť jablkovým octom.
10 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nech sa páči.

Krémeš
500 g lístkové cesto rozdelím na polovicu a vyvaľkané upečiem na opačnej strane plechu. Predtým plech pokropím studenou vodou a ešte rukou prejdem po plechu. Cesto popichám vidličkou. Cca 10 minút pečiem pri 220 st, neskôr teplotu znížim.
Krém: Zvaríť 1/2 l mlieka s 250 g kryštálového cukru. Do ďalšieho 1/2 l mlieka rozmiešať 5 PL hrubej múky, 2 zlaté klasy, 4 žľtky a za stáleho miešania uvarime spolu s prvým 1/2 l mliekom. Ešte do horúcej masy zľahka zamiešame sneh zo 4 bielkov a ochutíme troškou rumu. Na jeden plát cesta dáme vychladnutý krém, prípadne aj šľahačku vyšľahanú so stužovačom, druhý plát pokrájame pilníkovým nožom na štvorce a poukladáme na krém. Dokrojíme podľa štvorcov úplne a pocukrujeme vanilkovým alebo vanilínovým cukrom.
jozka56 Pozri príspevok
máš super nádobu na aranžovanie ryže
Jožka, tak to by sme mali dať do témy hádanky.
Pozri TU. Je to starší typ, bez guličiek, už ju nepoužívam. Mala som v pláne ju vyhodiť a zrazu v hlave skrsol nápad.
Naposledy upravil Marína : 01.11.10 at 12:10
10 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... trochu som pracovala, ponúkam...
PA310002.JPG  
PA310005.JPG  
PA310007.JPG  
1/1
10 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Taiko ja varím huspeninu nasledovne: kúpim si svieže paprčky - 4 ks, 1 údené kolienko a ešte aj čisté údené mäsko, napr. krkovičku. Toto všetko dobre vyumývam a postavím variť do veľkého hrnca - cca 10-12 l. Ochutím čiernym korením, soľou, veľa, veľa cesnaku načistím, ja pre chuť zvyknem tam dať aj jeden petržlen, jednu mrkvu a cibuľu v celosti. Toto všetko uvediem do varu a varím to aspoň 7 - 8 hod. Keď je to uvarené, vyberiem mäso a vývar precedím. Paprčky a kožky si do huspeniny nedávam /tie odnesiem do útulku psíkom papať/. Do misiek si na spodok nakrájam čisté mäsko a zalejem vývarom. Nechám vychladnúť a poukladám do chladničky.
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať