Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

u nas boli vcera moji rodicia na navsteve zo Slovenska,takze bola hubova vianocna omacka;i peceny i smazeny kapor,opekane zemiaky,zeleninovy salat-dnes som som dojedla zbytky.este trochu omacky mam na veceru
kedze moj muz kapra nema rad,veceral hubovu picu.
ale dnes som mu nachystala udene rebierka so sosovicovou kasou.to si posmakne.
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Paradajková polievka a pečené kuracie stehná na šampiňónoch a ako príloha tarhoňa.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Ja idem dnes variť na večeru špenátové halušky s nivovo-smotanovou omáčkou.
Mňam...
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Lenka, urobila si mi strašnu chuť, urobím aj ja. Musím zájsť na nivu a špenát...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Jara Pozri príspevok
Lenka, urobila si mi strašnu chuť, urobím aj ja. Musím zájsť na nivu a špenát...
to je super, napapáme sa obidve... xixixi
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes sme mali segedínsky guľáš s knedľou (obed hotový za 20 minút, lebo ja keď robím segedín tak do 10 l hrnca a zaváram do pohárov a priebežne - keď mám málo času, ako dnes, tak vyťahujem) a knedľa od mamky.
Zajtra vývar z kostí, pečeňové knedlíčky, domáca jaternička a krvavnička (tiež z mrazáku), kyslá kapusta, zemiaky, alebo chlieb.
Vo štvrtok zemiakové placky plnené restovanou pečeňou, zaváraná cibuľka, baranie rohy.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

a my živánku - z mrazničky
naposledy ked sme ju robili, sme urobili o par balickov naviac a sups ho do mraznicky..... dnes sa hodila
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

prosím .máte nejaké dobré recepty s baklažánu?ďakujem
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Ďakujem,už čítam...
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
daria29 Pozri príspevok
prosím .máte nejaké dobré recepty s baklažánu?ďakujem
Baklažán nakrájame na plátky, posolíme, necháme "vypotiť" utrieme do papierovej utierky. Plech potrieme olivovým olejom, poukladáme baklažán+zeleninu podľa chuti a možnosti. Ja som dala cukinu na kolieska, papriku na plátky, rajčiny na kolieska, cibuľu na kolieska. Posypať troška mletým korením, môže byť aj troška feferónky alebo čili papričky, soľ, bylinky podľa chuti a možnosti, ale bazalka by mala byť v každom prípade, pokvapkať olivovým olejom a v horúcej rúre zapiecť cca 20 min. Chlebík a pohár vínka a dobrú chuť!
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja mám dnes fazuľovú kyslú polievku, a "zdravú a výživnú" pečenú jaternicu a klobásku so zemiakmi.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ančika Pozri príspevok
Baklažán nakrájame na plátky, posolíme, necháme "vypotiť" utrieme do papierovej utierky. Plech potrieme olivovým olejom, poukladáme baklažán+zeleninu podľa chuti a možnosti. Ja som dala cukinu na kolieska, papriku na plátky, rajčiny na kolieska, cibuľu na kolieska. Posypať troška mletým korením, môže byť aj troška feferónky alebo čili papričky, soľ, bylinky podľa chuti a možnosti, ale bazalka by mala byť v každom prípade, pokvapkať olivovým olejom a v horúcej rúre zapiecť cca 20 min. Chlebík a pohár vínka a dobrú chuť!
Ančika dala si cukinu miesto baklažánu ...alebo plus aj cukinu k nemu? Cukiny mám plnú tašku, ale baklažán nie .... Jedlo vyzerá byť chutné ...rada mám takéto zeleninové jednoduché jedlá, tuším to urobím aj keď nemám ten baklažán.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Lenka, tak som sa včera objedla tých halušiek a nivovej omáčky , že dnes som sa rozhodla mať zeleninový deň, teda len nakrájané paradajky a uhorky... No ale to bola mňamka
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

U nás dnes zo včera boloňské špagety
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
DanielaSĽ Pozri príspevok
Ančika dala si cukinu miesto baklažánu ...alebo plus aj cukinu k nemu? Cukiny mám plnú tašku, ale baklažán nie .... Jedlo vyzerá byť chutné ...rada mám takéto zeleninové jednoduché jedlá, tuším to urobím aj keď nemám ten baklažán.
Aj baklažán aj cukinu, skrátka čo dom, resp. záhrada dá a čo máte radi. A pošuškám ti, tá cukina mi v tom chutila najviac, aj keď to bolo všetko spolu výborné.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes makove palacinky-celozrnne s hnedym cukrom.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Hydinové rizoto, červená repa a zavárané dubáčiky. mňam.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Síce bude to večera, nie obed - špagety s mäskom a omáčkou, ktorá sa trošku podobá na boloňskú, a mäsko nemeliem, ale pokrájam na drobnušké kocočky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Dnes boli makové gule. Ešte z posledných sliviek.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať