Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

koložvárska kapusta
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

u nas fajnovy husty gulas s bravcoveho a hovadzieho maska, fanky
4 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

evaj63 Pozri príspevok
Od utorka som sa chystala na hrachovú kašu, a dnes mi to vyšlo s údeným mäsom a opraženou cibul'kou, k tomu drevorubačský chlieb.
Evka, prihoď prosím recept na tvoju hrachovú kašu....ďakujem
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - caj a vino.
Obed - caj a vino.
Vecera - caj a vino.
K tomuto zakladnemu pokrmu este horucu kapustnicu s udenou rybou.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

.... a langose, creva premastit.
0 0
Acco_Deutsch Acco_Deutsch

Acco_Deutsch je offline (nepripojený) Acco_Deutsch

Hola, v sobotu sme mali so synátorom veľký deň, mamina mala narodky a my sme sa dali do varenia. Na vianoce sme v celku obdržali (cez internet objednaný) parádny rímsky hrniec, bolo načase ho vyskúšať. Rozhodli sme sa pripraviť našu obľúbenú pochúťku, na základe receptu Moravský vrabec. Nuž podaril sa perfektne, keby ste ho chceli vyskúšať, zverejnil som ho na stránke - bol zaradený aj do súťaže, každý jeden váš "Páči sa mi to" ma poteší : http://www.rimskyhrniec.sk/moravsky-vrabec.
1 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Mäsová polievka z bravčových chvostov a z obraného mäska rizoto.
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Sobota:
polievka z ovsených vločiek, brokolicové karbonátky, papriková omáčka a zemiaková kaša
Nedeľa:
polievka zo soboty, ostrokyslá kuracia čína, dusená ryža a hlávkový ľadový šalát
4 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Velmi husta kremova zeleninova polievka a kuskusovy salat s kuracim masom. Uz na to idem.
4 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

V sobotu grilovana zelenina a cesnakovo vukinovy kolac a v nedelu kuracie prsia zapečené v jogurte so syrom a zemiakovo mrkvova kasa. Polievka zeleninova s haluistickami.
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hustá šošovicová polievka s krúpami, trochou údeného, zemiakmi, rybie prsty a zem.kaša, višňový kompót, alebo tatárska.
7 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

U nas dnes segedinsky gulas a knedla..nebolo casu, tak knedla bude kupovana, cerstva tiez...dufam, ze zostane aj na zajtra..
7 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
6. týždeň
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes na obed halušky s kapustou. Na večeru bude huspenina
8 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás dnes boršč a v mrazáku som našla vianočné rezne, tak som k nim uvarila zemiaky. hádam ostane aj na zajtra niečo.
6 0
Andronika Andronika

Andronika je offline (nepripojený) Andronika

Dnes som mala menej času na obed a našla som takýto recept http://varecha.pravda.sk/recepty/zel...99-recept.html ...môžem len odporúčiť, bol vynikajúci a aj zdravý
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dnes to bol špenát s volským okom a zemiakovou kašou:-)
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

adi11 Pozri príspevok
U nas dnes segedinsky gulas a knedla..nebolo casu, tak knedla bude kupovana, cerstva tiez...dufam, ze zostane aj na zajtra..
U nás dtto, čas sa však našiel na knedľu domácu.
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja som dnes mala ľahký obed : zemiačiky "šmrncnuté" maslom a k tomu uvarený karfiol a brokolica. A navyše som to dostala od mng. rovno pod nos. Tak, takéto obedy, sa mi páčia . Za tým čajík s rumom, lebo som z prechádzky prišla vyštípaná 22. stupňami mrazu.
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Premytý sušený hrach uvarit' do mäkka, varím až sa mi sám začne rozvárat',potom rozmixujem ponorným mixérom, osolit', hladkú múku opražit', zaliat' mliekom a zahustit' rozmixovaný hrach, nakoniec pridat' 1 lyžičku cukru. Ja ju varím z 1/2 kg hrachu, a urobím tak 3,5 litrový hrniec,niekedy aj viac, varím ju na 2 dni. Ked' je na druhý deň moc hustá, pridám trošku mlieka a prehrejem ju. Cibul'u opražím na oleji do žlta a pridám mletú papriku. Cibul'u dávam každému zvlášt' do stredu taniera, dcére aj 2 lyžice, a k tomu údené.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať