Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

bravcove na prirodno, tarhona, kapustovy salat
6 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

tagliatelle alla bolognese - tagliatelle su domace, ragu som varil peknych 5 hodin - ako v Boloni.
4 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

šampiňonový krém a segedínsky guláš a domáca varená, kysnutá knedľa....
8 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Marína Pozri príspevok
U nás dtto, čas sa však našiel na knedľu domácu.

Keď čítam takéto príspevky, chytajú ma depky - na domácu knedľu alebo buchty na pare si cez šk. rok sotvakedy nájdem čas... obdivujem vás...

Ja som dnes sama, tak len rezance s lekvárom a orechami a hrášková polievka.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes zeleninová polievka s jačmennými krúpami, halušky s kyslou kapustou a aby to nebolo príliš zdravé, aj s troškou slaninky.
068.jpg  
071.jpg  
1/1
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kokošky s opečenou strúhankou.
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kuraci vyvar s cestovinou, bravcove dusene, ryza, kysla uhorka.

Popoludni pecene kysnute buchty so slivkovym lekvarom.
7 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lavanda Pozri príspevok
Keď čítam takéto príspevky, chytajú ma depky - na domácu knedľu alebo buchty na pare si cez šk. rok sotvakedy nájdem čas... obdivujem vás...

Ja som dnes sama, tak len rezance s lekvárom a orechami a hrášková polievka.
Ľudka, prosím, nech ťa nechytajú. Neboj, dočkáš sa, len ti pár rôčkov ešte musí pribudnúť. Inak, s knedľami nie je veľa roboty, aspoň mne to tak nepríde.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Slayer666 Pozri príspevok
tagliatelle alla bolognese - tagliatelle su domace, ragu som varil peknych 5 hodin - ako v Boloni.
Z akej múky robíš? Aj ja robievam domáce.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Marína Pozri príspevok
Z akej múky robíš? Aj ja robievam domáce.
Vajecne cestoviny, ake sa robia na severe Talianska, z obycajnej hladkej muky a vajec.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Slayer666 Pozri príspevok
Vajecne cestoviny, ake sa robia na severe Talianska, z obycajnej hladkej muky a vajec.
Zaujímalo ma to kvôli tomu, či nekupuješ v menších baleniach, my totiž kupujeme taliansku v Metre a delíme sa, lebo majú len 10 kg vrecia.
Naposledy upravil Marína : 04.02.12 at 22:34
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes šošovičná polievka s párkami, dusená bravčová pečeň, slovenská ryža, uhorka.
Kúpila som pomerne veľký pekne prerastený bôčik, tak zajtra segedínsky guláš. Tých pár kostí, z bôčika do guláša prihodím ku kačacím drobkom na polievku. Ostatný bôčik upečiem. Ak by nám ho zostalo veľa, zalejem do pohárikov s masťou a tak pár dní vydrži.
12 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
lavanda Pozri príspevok
Keď čítam takéto príspevky, chytajú ma depky - na domácu knedľu alebo buchty na pare si cez šk. rok sotvakedy nájdem čas... obdivujem vás...

Ja som dnes sama, tak len rezance s lekvárom a orechami a hrášková polievka.
Keď máš pekárničku nie je to problém,mašinka to pripraví a ty sa venuješ čomu chceš, až je hotové cesto, uplácaš bochníček a šup do pary či vody.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Polievka z kuracích chrbtov, fašírka, varené zemiaky a uhorka. K odpoludňajšej kávičke jablkový závin z lístkového cesta.
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Domaca knedla, kapusta , pecene maso.
Zeleninova polievka.


Lavanda, ja mam na domacu knedlu velmi jednoduchy a rychly receptik. Pol hodinka a mas to.

Popoludni kavicka a burizinove gulicky, vyrobene manzelom.-)
Naposledy upravil alaya1 : 05.02.12 at 11:00
2 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

hoď recept
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Domaca knedla varena.

1 rohlik narezany na male kocky,1.drozdie, pol kila polohr. muky, 2 vajicka, sol, cukor, 2dcl horuca voda.
Postup
Do 2 dcl horucej vody pustenej z kohutika rozdrvime drozie, pridame 2 CL cukru.
teraz dame do veeelkeho hrnca vodu zohrievat na sporak.
Ked nam vo vode drozdie vyplavalo na povrch, pridame 2 vajicka, 2CL soli,rozslahame a pridame pol kila polohr. muky. vypracujeme cesto, dost sa lepi, tak podsypujem dno misy stale trochou muky. ked je cesto umiesene, prisypem kocky rohlika a vpracujem ho do cesta. cesto posypem mukou. Prikryjem utierkou a dam na horuci radiator.

Voda v hrnci sa vari cca 15-20 minut, kym zovrie. To cestu staci. Do vriacej vody pridam 2 PL soli, cesto si rozdelim na 3 casti, vyformujem knedle a po jednom dam do hrnca varit.Formujem mensie knedle, ako je hrniec, lebo vo vode narastu. Z kazdej strany presne 8 MINUT!!-prikrite pokrievkou. cas sa musi presne dodrzat. Potom knedlu otocim a zas 8 minut druha strana prikrite.

Takto uvarim vsetky 3 knedle. je to za cca pol hodiny vsetko hotove, vzhladom k mnozstvo a velkost knedli, ktore chcete uvarit. Ja ma 3 stredne velke knedle.
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

alaya1 Pozri príspevok
Domaca knedla varena.

1 rohlik narezany na male kocky,1.drozdie, pol kila polohr. muky, 2 vajicka, sol, cukor, 2dcl horuca voda.
Postup
Do 2 dcl horucej vody pustenej z kohutika rozdrvime drozie, pridame 2 CL cukru.
teraz dame do veeelkeho hrnca vodu zohrievat na sporak.
Ked nam vo vode drozdie vyplavalo na povrch, pridame 2 vajicka, 2CL soli,rozslahame a pridame pol kila polohr. muky. vypracujeme cesto, dost sa lepi, tak podsypujem dno misy stale trochou muky. ked je cesto umiesene, prisypem kocky rohlika a vpracujem ho do cesta. cesto posypem mukou. Prikryjem utierkou a dam na horuci radiator.

Voda v hrnci sa vari cca 15-20 minut, kym zovrie. To cestu staci. Do vriacej vody pridam 2 PL soli, cesto si rozdelim na 3 casti, vyformujem knedle a po jednom dam do hrnca varit.Formujem mensie knedle, ako je hrniec, lebo vo vode narastu. Z kazdej strany presne 8 MINUT!!-prikrite pokrievkou. cas sa musi presne dodrzat. Potom knedlu otocim a zas 8 minut druha strana prikrite.

Takto uvarim vsetky 3 knedle. je to za cca pol hodiny vsetko hotove, vzhladom k mnozstvo a velkost knedli, ktore chcete uvarit. Ja ma 3 stredne velke knedle.
ja robím takto isto akurát bez vajec a z 1kg múky , varím 20 minút a neprevraciam ich, a vyjdú mi buď 6 menších alebo 4 väčšie, záleží od hrnca. A keď ich vytiahnem von ešte ich potriem olejom.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes polievka z baraních rebier, doobeda som stihla trojfarebné cestoviny s kapustou a oškvarkami, a na večer a zajtra sa varia baranie kocky v horčicovo-lečovej omáčke a k tomu je tarhoňa.
5 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja mám dnes "voľno"....som ešte v poplesovej nálade, tak som si obed pripravila ešte včera.....je to kurací vývar - záchrana č. 1 pre môjho muža a ako záchrana č. 2 je kapustnica, k tomu som včera stihla upiecť aj jablčník.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať