Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlieb s maslom, na to nakrajane kiwi a pogebrene medom, samozrejme alabutov bylinkovy caj.

Obed - pivo, pivo, pivo, pivo a este jedno, suchy rozok.

Vecera - segedin, domaca knedla, domaca buchta, hmm ta vari, ale buchty na pare so slivkovym lekvarom, teple mlieko s konakom a medom. :-)
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

alabut Pozri príspevok
Ranajky - chlieb s maslom, na to nakrajane kiwi a pogebrene medom, samozrejme alabutov bylinkovy caj.

Obed - pivo, pivo, pivo, pivo a este jedno, suchy rozok.

Vecera - segedin, domaca knedla, domaca buchta, hmm ta vari, ale buchty na pare so slivkovym lekvarom, teple mlieko s konakom a medom. :-)
tie parené buchty by som si dala hneď
1 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

polievka hrachuľka, kuracie prsia s broskyňou, syrom, šunkou, ryža
6 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Žabinka Pozri príspevok
Včerajšia večera -mrkvičkový šalát. Víkendový obed - hrachová polievka s krupicovými haluškami (rýchlo zjedená, nestihla som odfotiť ), zapečené bravčové rezne s cibuľou, kyslou smotanou, hranolky.
Tie obrázky ma inšpirujú ešte viac, ako popisy, keď aj vidím, ako to chutne vyzerá ...
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Plnená roláda z bravčového mäsa, dusené zemiaky s petržlenovou vňat'ou, cviklový šalát.
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Tvarohové šišky.

3 vajcia
4 PL kryštálového cukru
400 g hladkej múky
2 tvarohy/balené v papieri/ ja som dala 500g balenie vo vedierku z Lidla
1 lyžička sody bicarbony
1/2 balíčka PDP
rum
štipka soli
vajcia s cukrom vyšl'ahat' do peny, pridat' ostatné a zamiesit'. ja som ešte pridala asi za hrst' múky, zdalo sa mi to moc riedke. Nechat' postát' 20-30 minút. Rozgúlat' a vykrajovat' šišky. A už len vypražit'.
Tento recept som robila prvý krát a nel'utujem, sú výborné.
11 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ranajky - chlpate zelene vajcia s medom, zeleny caj.

Desiata - spikove kosti, chlieb, sol, pivo.

Obed - hovadzia polievka s pecenovymi haluskami, vypchavane kurako, svieckova omacka, knedla.

Caj o piatej - cierny caj s bergamonom, kysnuty makovnik.

Vecera - co si kto uchyti.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes je u nás taký tradičný slovenský obed. Hovädzia polievka s domácimi rezancami. Bravčové klasické rezne a niekomu aj v cestíčku. Zemiaková kaša a uhorkový šalát. Ako sladkosť bábovka.
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kuraci vyvar s cstovinou.

Segedinsky gulas, domaca varena knedla.

Popoludni- babovka, dakujem Vierka za inspiraciu
5 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes budú kuracie prsia plnené sušenými paradajkami a prošutom, syrová omáčka, zapečené zemiaky.
8 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

my máme dnes zeleninovú polievku s krupicovými haluškami a zemiakové placky plnené mäsom (hyd. prsia dusené so šampiň.)
8 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

rezancová polievka, baraní guláš a ako dezert idem niečo vyloviť z mrazáku.
6 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Paradajková polievka, kurací perkelt na šampiňónoch a mrkve, nokerle.
6 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ani neviete ako by som si dala doma uvarený obed... taký perkelt a nokrle..mňam.... Miesto toho ideme zrejme na náš salaš..ale už som ho nejako objedená... No ale čo už...keď voda nejde a nejde.... Kto by sa trápil s varením a varil z kupovanej pitnej vody.....?
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ Pozri príspevok
Ani neviete ako by som si dala doma uvarený obed... taký perkelt a nokrle..mňam.... Miesto toho ideme zrejme na náš salaš..ale už som ho nejako objedená... No ale čo už...keď voda nejde a nejde.... Kto by sa trápil s varením a varil z kupovanej pitnej vody.....?
Danielka, veď minule v televízii vraveli, že voda, vodička v SĹ je už spustená, klamali?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dnes sa veľmi s obedom nehrám. Sme iba s dedkom, tak za liter polievky z kostí a máme od včera hrachovú kašu. Včera bola s opraženou cibuľou a uhorkami, dnes s opraženým údeným mäsom a kyslou kapustou. Na popoludnie nájdem nejakú buchtu v mrazničke. Od istého času pečiem menej (mne neberie a dedko má cukrovku), aj to nám zostane a tak to hádžem do mrazničky. ( A potom to dám zväčša sliepkam
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...fajnové zemiačky na vňaťke, posypané syrom a kúštik údeného kolena...

..a prajem dobrú chuť k obedu all...
8 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes polievka minestrone(oliv. olej, slanina, cibuľa, zelenina, ryža, parad. pretlak, parmezán); bravčový orech(cibuľa, cesnak, kyslá uhorka, horčica, pre chuť koža z dom. slaniny, soľ, č.korenie, rasca), príloha ryža a cvikla; tvarohový koláč; chlieb(naschvál som urobila taký šišatý aby bolo dosť chrumkavej kôrky)
Naposledy upravil Marína : 13.02.12 at 12:54
IMG_5393 1.jpg  
IMG_5397 1.jpg  
IMG_5390 1.jpg  
IMG_5392 1.jpg  
IMG_5396 1.jpg  

1/1
11 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tweety Pozri príspevok
Danielka, veď minule v televízii vraveli, že voda, vodička v SĹ je už spustená, klamali?
Danielka na šuťáku už písala, že síce mesto vodu má, ale ich obec veru nie aj v TV to dávali. Ukazovali ako chlapi kúria pri prameni, aby sa voda rozmrazila. A vody nikde. To teda nezávidím nikomu
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Klasicka masova polievka, pecena krkovicka, zemiakova knedla, dusena kapusta a pre vnuka prirodne kuracie prsia, opekane zemiacky, cviklovy salat a jeho oblubene puncaky z obchodu a pre nas som spravila tiramisu.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať