Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tak..., ako tak im treba?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracia polievka z rezancami (len nikdy tam nie je kuracie mäso čo by sa pod necht vošlo), bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát.
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Naše sýkorky budú obedovať mix všetko čo som povymetal po kútoch na spôsob Švédskeho stola) ovocné mysli s hrozienkami+drvenú kukuricu+orechy+mak+podrvený rohlík+ trochu nesladených burizónov+ zemiakové lupienky +jablčko +slanina+ kúsok nádievky zostalo od nedele .
Sýkorky.jpg  
Sýkorky II.jpg  
Sýkorky III.jpg  
1/1
12 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
Kuracia polievka z rezancami (len nikdy tam nie je kuracie mäso čo by sa pod necht vošlo), bravčový rezeň v cestíčku, zemiaková kaša, šalát.
niekde som čítala, že tie slepačie polievky v prášku čo predávajú v obchode sa robia tak, že jedna sliepka sa použije asi na 5 000 litrov vývaru a do neho sa pokrája to mäso. Tak asi aj u Vás bola polievka slepačia varená zo sáčku a predstav si, že možno 1,5 kg sliepka sa pokrája do 5 000 litrov polievky a to sa spracuje na polievkovú zmes do sáčkov.
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes zeleninová polievka - navarená ešte v utorok a z mrazničky domáce húrky.
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes sme mali ryžový nákyp
4 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Vcera som si vecer navarila polamane spagety, zomlela mak a mam aj na dnes..makove spagety su mnam ..chlapi budu mat, co najdu v chladnicke..tlacenka, slanina, klobaska..a sackovu franc. polievku
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Panstvu ryža s duseným mäsom so zeleninou, ja som si dala jaterníčku s kyslou kapustou.
1 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

navarené na zajtra -polievka zemiaková kyslá, lievance s tvarohom a džemom
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dnes som prvýkrát piekla vargabéles. Je to tradičný recept zo Sedmohradska(Transylvánie) a patrí medzi ich najslávnejšie. Nie je to klasický zákusok, podáva sa teplý, až horúci s ovocnými omáčkami, v zime napr. s vanilkovou. Je však veľmi chutný aj studený. Podávanie by som skôr porovnala napr. s palacinkami, šiškami a pod. Ja som k nemu robila čučoriedkovú omáčku.
Na prvý pohľad vyzerá klasicky, v tvarohovej plnke sú však rezance(niťovky). Veľmi zaujímavé. Určite som ho nepiekla naposledy.
Ak bude záujem, napíšem aj recept, v slovenčine ani češtine som nenašla.
vargabéles 1.jpg  
vargabéles 2.JPG  
1/1
8 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Marína Pozri príspevok
Dnes som prvýkrát piekla vargabéles. Je to tradičný recept zo Sedmohradska(Transylvánie) a patrí medzi ich najslávnejšie. Nie je to klasický zákusok, podáva sa teplý, až horúci s ovocnými omáčkami, v zime napr. s vanilkovou. Je však veľmi chutný aj studený. Podávanie by som skôr porovnala napr. s palacinkami, šiškami a pod. Ja som k nemu robila čučoriedkovú omáčku.
Na prvý pohľad vyzerá klasicky, v tvarohovej plnke sú však rezance(niťovky). Veľmi zaujímavé. Určite som ho nepiekla naposledy.
Ak bude záujem, napíšem aj recept, v slovenčine ani češtine som nenašla.
...ja hej ....

http://www.familiateszta.hu/sk/2010/...kovou-omackou/
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som našla v jednej starej kuchárskej knihe (vydaná v r. 1965 v Rumunsku) tento recept na Vargabéles (čítaj vargabéleš, varga = obuvník, bél = črevo)

Vargabéles recept
· 30 dkg 8-vaječných polievkových cestovín (cvernovej hrúbky)
· 50 dkg polotučný tvaroh z kravského mlieka
· 5 vajec + 1 žĺtok
· 5 dkg hrozienok
· 1 balík vychladených štúdľových plátkov
· Strúhaná kôra 1 citróna
· 1 balíček vanilkového cukru
· 15 dkg práškového cukru
· 2 dcl smotany
· 5 dkg masla
· 1 dl oleja

  • Cestoviny vyvaríme v mierne slanej vode, kam sme pridali 1 PL oleja, varíme max 2 minúty, scedíme, pomiešame s maslom. Dáme pozor, aby cestoviny neboli veľmi mäkké
  • Tvaroh roztlačíme vidličkou
  • Oddelíme žĺtka od bielkov
  • Žĺtka vymiešame s cukrom, primiešame strúhanú citrónovú kôru a vanilkový cukor, hrozienka a zmiešame s tvarohom a smotanou
  • Bielka vyšľaháme na tuhú penu a jemne zamiešame do tvarohu.
  • Uvarené a vychladené cestoviny pomaly zamiešame do tvarohovej masy
  • Formu vymastíme olejom, obložíme štrúdľovými plátkami, potrieme olejom, priložíme ďalšie plátky, potrieme olejom a ešte jednu vrstvu plátkov.
  • Natrieme tvarohovú plnku a prekryjeme zvyškami štrúdle tak, že každú vrstvu opäť ponatierame olejom.
  • Vrchný plát potrieme zvyškom oleja s rozšľahaným 1 žltkom
  • V predhriatej rúre na 200 °C cca 40 minút upečieme do zlatova, môžeme použiť papier na pečenie na zakrytie, aby sa vrch veľmi nespálil.
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Rózka, presne taký istý som aj ja robila až na pár maličkostí. Použila som lístkové cesto 500 g a rozdelila na polovicu, žĺtok s olejom som vynechala. Hrozienka som najprv nechala napučať vo vode. V mojom recepte je kyslá smotana. Aj v iných sa taká spomína. Takú som aj ja použila.
Juri, ďakujem, ten som našla aj ja, lenže ja som chcela nájsť presne taký ako som ja robila. Cestoviny doporučujem do tvarohovej hmoty zamiešať vidličkou, ide to lepšie ako vareškou. Pekáč 30 x 40 cm.
Keďže recept už tu je, pridám omáčku.
Z čučoriedkového kompótu(3,5 dcl) som zliala šťavu, priliala červené víno, podľa chuti dosladila, pridala 4 klinčeky a varila. Neskôr pridala solamyl rozmiešaný s vodou a dovarila. Do studenej som pridala čučoriedky. Na obrázku, ktorý vidíte vyššie som dala kôpku čučoriedok a omáčku zvlášť, neskôr som to zmiešala.
Naposledy upravil Marína : 16.02.12 at 21:55
4 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Evka, aj množstvá si mala také?
Veru, to lístkové cesto sa mi pozdáva .... asi vyskúšam.

Inak ďakujem za príspevok, aspoň som si spomenula na tú kuchárku, teraz v nej listujem a sú tam skvelé papanky, také typické od babky.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Rózka, presne také isté množstvá. Mne sa to lístkové tiež viac pozdáva. A za studena je tiež výborný. Tým, že sú tam tie rezance, je viac koláčový ako zákuskový. Ak by som o tom nevedela, v živote by ma nenapadlo, že v tom tvarohu sú rezance.

Ešte doplním. Mne sa na to lístkové cesto ten žĺtok s olejom nehodil, chcela som, aby bol vrch chrumkavý, preto som nepotierala. Cestoviny som mala 25 dkg balíček.
Naposledy upravil Marína : 16.02.12 at 21:54
2 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

GabiZ Pozri príspevok
Neviem, či sú to tieto fánky, ale recept na také nevysmážané som dostala takýto. Ešte som ale neskúšala, vyzerajú však lákavo. Dokonca aj šišky bez smaženia sa dajú urobiť, možno vyskúšame cez víkend.
Gabi,šišky vyskúšané...zožali úspech...len niektoré som slabo zatlačila a džemík vytekal...škoda...ale nechcela som to viac zatláčať, lebo to smiešne vyzeralo, také malé ufá z toho vznikali...ale pečením sa to nejak spravilo
1 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

GabiZ Pozri príspevok
Asi pred mesiacom som ich tiež skúšala prvý krát, no a trošku sme sa s mojou polovičkou nezhodli, lebo oni sa nesmú robiť dlho. Najskôr sa mali opiecť prudko na panvici, také 3-4 min. a potom do rozohriatej rúry na takých 10 min. Lenže on ich robil na tej panvici dosť dlho a keď sa potom dali do rúry zapiecť, tak boli tvrdé, ledva sme ich ukúsali. Takže asi treba dodržať ten postup. A ten bol nasledovný:
Mäso musí byť dosť hrubé aby sa ti neprepieklo, na prozpálenej panvici na oleji zprudka opeč mäso zo všetkých strán aby sa ti pri pečení z neho nestrácala šťava. Rozohrej si rúru na 180°C a daj ho do rúry na cca 10 - 15 min. Ako dlho ho tam necháš tak bude urobený. Tak veľa šťastia.
hlásim že steaky sa podarili unikátne...mňam...čo-to o ich príprave som si naštudovala na nete....mäsko som mala 7 dní odležané v nulovej zone v chladničke,potom 2 hodiny stálo potreté olejom a okorenené....opekala som prudko - ale zas až tak prudko nie, lebo malo tendenciu zhorieť - 4-5 minut z každej strany...a podľa odborníkov toľko, koľko sa smaží má odležať kým sa zje...t.j.8-10...aj tak som urobila...na prilepšenie som na ne dala volské oko a ja som jedla len s čerstvou zeleninou a manžel aj s chlebíkom...výborné boli (aj psíkovi chutili...pomáhal mi, ale to on rád)
3 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

dnes bude hovädzie na hrášku s tarhoňou
9 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

gulas a fanky s dzemom.
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Plný hrniec kapustnice, záhradnícka "čína" posypaná nastrúhaným syrom, varené zemiaky.
Obrázok 278.jpg  
Obrázok 274.jpg  
1/1
13 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať