Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Na obed slepačia polievka s domácou cestovinou, goralský závitok, zemiaky a ako dezert francúzsky maslový koláč s vanilkovým krémom ( nie Lidl ale domáci).
Na večeru šalát zo žeruchy s jabĺčkom a mozarelou.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

... jozka nezlenivel, financna kriza dolahla na alabuta, mlieko i muka zdrazeli, o energiach ani nevravim, navyse sa mi pokazil darovany fotak a na druhy sa do smrti nezmozem. :-)
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

alabut Pozri príspevok
Aha, rad skusam netradicne kombinacie, salat s jahodami, kuwa, este ma nenapadlo. :-)


Vyskúšaj toto, nám to veľmi chutí:
nakrájaný alebo natrhaný ľadový šalát, kolieska banánov a mandarinkové kúsky (lepší je kompót) premiešať, zaliať šťavou z pomaranča a citrónu, trochu dosladiť práškovým cukrom, možno použiť aj šťavu z mandarinkového kompótu. Nechať tak 15 minút postáť, zjesť.
(mala som to dnes na večeru)
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Co tie zeny nevymyslia. :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Pomaly sa blizi maj, lasky cas, medze budu suche, kriky zarastene, ale vratme sa do reality.
Ranajky - kuknem do pudilara, ani jest sa mi nechce, strigonsky caj.
Obed - ozivime spomienky, hlt materinuduskutinahanam caju.
Vecera - stiahnem rolety, tma, jest netreba, na povzbudenie tela, ducha i pudilaru hrncek upokojujuceho caju. Je krestansky ramadan, postit je potecha, farar sa ide modlit do aquaparku, vsak si zasluzi. :-)
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Roládky z bravčového karé na pare. Nemôžem si pomôcť, ale takéto parenie mäska je neuveriteľne jednoduché, bez zbytočného státia pri sporáku a veľmi chutné.
Zdeni, ako robíš tie roládky? Vidíš, ja ten môj parák stále len na knedle a parené buchty využívam ... už by to chcelo zmenu a začať robiť aj mäsko
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

janaGT Pozri príspevok
Zdeni, ako robíš tie roládky? Vidíš, ja ten môj parák stále len na knedle a parené buchty využívam ... už by to chcelo zmenu a začať robiť aj mäsko
Janka, kuk príspevok 13349, tam Zdenka už písala ako ich robí
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes sme bez polievky, včera večer som piekla srnčie rebrá, príloha asi zemiaky. Ja budem mať mrkvičkový šalát.
Obrázok 300.jpg  
8 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Francúzske zemiaky
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Fazuľová polievka a varí sa ešte huspenina.
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Karé som narezala ako na rezne, naklepala, posolila a okorenila /gril. korenie/ po oboch stranách. Vrchnú časť potrela franc. horčicou a vrstvila. Tentoraz to bola šunka, ďalej rozmrazený sekaný špenát, na špenát som dala rozdrobenú Nivu, na Nivu trochu roztlačeného cesnaku. Mäsko skrútim do roládky a zabalím do potravinovej fólie ako cukrík Vložím do parného hrnca, jedno poschodie príloha /ryža alebo zemiaky, zelenina/, druhé roládky. Pozor treba dávať iba na to, aby sa voda nevyvarila. Tým, že z roládiek nič nevytečie, chute sa spoja a mäso zostane šťavnaté.
Zdenka napíš nám aspoň orientačný čas parenia mäsa
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nadviažem na alabuta, pomaly sa blíži jar a mraznička i špajza plná, takže sa budú variť polievky, kaše a prívarky, piecť koláče
zásoby mojím princeznám na lyžovačku: koka mafíny, mandľovohrozienkovomaslové keksy a lekvárové koláče z tvarohového cesta
DSCN9427.jpg  
DSCN9429.jpg  
DSCN9410.jpg  
1/1
15 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

Parila som mäsko podľa Zdenkinho receptu, len ja som použila kuracie prsia.
Keďže nemám parný hrniec, dala som to na paráčik do tlakového hrnca na 15 minút
Je to fakt výborné, štavičku som "vysotila" na tanier spolu s mäskom, fakt super !
4 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

ešte obrázok
DSCN4635.jpg  
7 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás sa dnes chystá na večeru vyprážaný syr s varenými zemiakmi.
7 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Na základe všeobecnej dohody, paradajková polievka s ovsenými vločkami a makové šúľance.
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kapustnica, kura na paprike s cestovinami.
7 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

aby som nezabudla včera sme mali perky lekvárové aj tvarohové s kakaom, a ja škoricou, maku doma akosi nebolo, ale zjedli sa aj tak.
9 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pondelok:
zubac peceny na bylinkach,petrzlenove zemiaky,hlavkovy salat

utorok:
ja zeleninove spagety;moj muz Käsespetzle/to su take halusky/

streda:
vyprazane rezne,zelene zemiaky,zeleninovy salat

stvrtok:
prirodne rezne na hubach,ryza,pareny zeler a cukina

piatok:
rybie prsty,varene zemiaky,spenat

sobota:
gulas
5 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

na zajtra robím krúpovú polievku s údeným mäsom (údené hydinové stehná).....
a dcéra , ktorá má prázdniny urobí ešte k polievke zelenivoný šalát s hydinovými prsiami a krutómni....
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať