Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Fazuľová-strakatá s fliačkami a druhý chod.....eee odmietala som variť načo môj syn, že a čo máme druhé jedlo ? Nič. Tak si dám ešte raz polievku. Polievka bola hustá, až lyžica v nej stála. Pozabíjala by som celú rodinu.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Ivenka Pozri príspevok
Fazuľová-strakatá s fliačkami a druhý chod.....eee odmietala som variť načo môj syn, že a čo máme druhé jedlo ? Nič. Tak si dám ešte raz polievku. Polievka bola hustá, až lyžica v nej stála. Pozabíjala by som celú rodinu.
u nás detto - fazuľa jak chárov palec na nohe + údené rebrá, to už na zajtra. dnes: dorážali sme kuraciu polievku a čerstvé: varené zemiačiky + zelená špargľa + holandská omáčka
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hovädzia sviečkovica narezaná na slíže naložená v oleji /od rána/ sprudka osmahnutá super mäkučká + rajčinový šalát s kúskom mozarely
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Písmenková polievka so zeleninou a kurča s ryžou, marhuľový kompót
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka ešte od nedele, grilované kuracie krídla, celozrná bageta a k tomu kopec čerstvej zeleniny.
3 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

prave som doprazila sisky s dzemom
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mäsovo-ryžové guľky v paradajkovej omáčke, zemiaky s cibuľkou, palacinky s marhuľovým džemom,šípkovým džemom a tvarohom.Takto som oslávila 8.máj .... pri sporáku
6 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Mäsovo-ryžové guľky v paradajkovej omáčke, zemiaky s cibuľkou, palacinky s marhuľovým džemom,šípkovým džemom a tvarohom.Takto som oslávila 8.máj .... pri sporáku
po ikeácky - kottbullar - to ľúbim
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zajtra budu razne dolky so srvatky, s domacim tvarohom/z mlieka z mliekomatu/ a domacim marhulovym a malinovym lekvarom
pravdepodobne daka zeleninova polievka-musim sa este porozhliadnut.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

srska Pozri príspevok
po ikeácky - kottbullar - to ľúbim
tie ikeacke su len mlete maso, sol a korenie - bez ryze ... omacka je vypek z guliciek a slahacka

v sobotu som bola v ikei - ze mnam, dam si original - ale nejako to uz nie je ono ... ta omacka bola strasne slana a umela - akoby tam dali vela "magi" korenia
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1Dara Pozri príspevok
tie ikeacke su len mlete maso, sol a korenie - bez ryze ... omacka je vypek z guliciek a slahacka

v sobotu som bola v ikei - ze mnam, dam si original - ale nejako to uz nie je ono ... ta omacka bola strasne slana a umela - akoby tam dali vela "magi" korenia
presne ako píšeš - v starej ikei boli dobré
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

osky Pozri príspevok
zajtra budu razne dolky so srvatky, s domacim tvarohom/z mlieka z mliekomatu/ a domacim marhulovym a malinovym lekvarom
pravdepodobne daka zeleninova polievka-musim sa este porozhliadnut.
Male maslo, jeden a pol baliku hrasku, jadro cinskej kapusty na pasiky, lyzicka soli a trocha cukru. Toto nechat roztopit a podusit prikryte asi 10 minut v tom masle. Zalejes necelym litrom vody a varis domakka, pomixujes.
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nie je toho masla veľa?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tvarohová - jablková žemľovka
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dnes polievka fazuľová /z bôbovice/, dusene kuracie stehná s ryžou, paradjky
večeru - ešte uvidím, čo nakúpim.
4 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

rizoto a tomu čerstvý šalát
4 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

kukučka Pozri príspevok
nie je toho masla veľa?
Moze sa to zdat, ale maslom v takej polievke nic nepokazis. Dalsi dobry priklad je potage à la grande tante:
Potrebujes nejaky kuraci alebo zeleninovy vyvar, jeden karfiol, mlieko, zltky, maslo. V jednom litri vyvaru, osoleneho, uvaris karfiol domakka, pomixujes, pridas pohar mlieka, zahustis styrmi zltkami a nakoniec v nej roztopis jedno male maslo a osolis.

Elizabeth David cituje niekoho, kto spomina, ze tato polievka sa vzdy jedavala u pratety nejakeho kamarata, ked bol maly. Vraj to bola velmi oblubena polievka u vsetkych hosti a vzdy sa stazovali, ked bola vymenena za inu. Citovany zdroj je zo zaciatku 20. storocia, takze ten clovek bol maly a ta prateta varila tu polievku niekedy hlboko v 19. storoci.

Osobne karfiol nemusim, ale tuto polievku mam velmi rad.
Naposledy upravil Slayer666 : 09.05.12 at 08:59
2 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Včera večer som spravila tekvicový prívarok, zemiaky , bravčové mäsko na cibulke a kalerábkovú polievku s krupicovými haluškami. Dnes si to len ohrejeme v mikrovlnke . A môžem rozmýšlať čo zase navarím na zajtra, najlepšie by bolo keby sa mi ponúkla babka, že nám niečo nakuchtí...
Naposledy upravil jb0863 : 09.05.12 at 09:55
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

karfiolovú polievku máme radi aj mi, len tie žĺtka nedávam priamo, ale v krupicových haluškách a zahusťujem smotanou a ešte maslo, tiež je ho tam dosť. A muškátový oriešok a zelený petržlen.

Ešte jedna zaujímavá polievka je mrkvová. Nakrájanú či nastrúhanú mrkvu popražíme na masle spolu s nasekanou petržlenovou vňaťou, zalejeme vývarom. Udusenú zahustíme sladkou smotanou. Zavaríme jemné halušky, alebo môžeme podávať s pokrájanou na masle opraženou žemľou. A tiež muškátový oriešok a zelený petržlen.
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes máme bravčové stehno na horčici, ryža, zeleninová príloha.
Obrázok 429.jpg  
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať