Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

msa Pozri príspevok
no len aby
varim len pre seba, tak hadam ano ... a ak by sa nejaka navsteva ohlasila, nie je problem ukuchtit aj nieco ine
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vypražený karfiol, zemiaky, domáca tatarská.
5 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

dnes bol prívarok zo zelenej fazuľky a fašírka
6 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Pasta con i broccoli arriminati
Dnes na veceru tato sicilska klasika. Jeden stredne velky karfiol rozdelime na ''kytice'' a uvarime vo velkom mnozstve osolenej vody , kym nie je uplne makky. Vodu nevylievame. Na olivovom oleji sa orestuje jedna cibula posekana nadrobno. Prida sa stipka safranu, ktoru sme namocili do trochy teplej vody, aj s tou vodou, pravdaze, hrst susenych ribezli, ktore sme tiez namocili do horucej vody, tie ale bez vody, asi dve lyzice piniovych orieskov a sest sardelovych filet, ktore sme nadrobno posekali a potom nad parou roztopili/rozpucili v troche olivoveho oleja na kasu. Toto restujeme asi minutu, potom pridame karfiol a ten miesame asi 10-15 minut, kym sa nerozpadne na kasu. Osolime, dame varit jeden balik cestovin do tej istej vody, v ktorej sme varili karfiol, pricom treba asi pridat aj trochu soli, a ked su al dente, pridame naberacku tej vody do omacky. Pridame cestoviny, premiesame. Tato omacka je asi vynimka potvrdzujuca pravidlo, lebo jej nezaskodi niekolko minut po premiesani postat, aby presli chute. Posypavame zobrackym parmezanom, cize struhankou osmazenou v olivovom oleji.

Najlepsie je pouzit bucatini, ale mozu byt aj ine dlhe cestoviny, aj spagety. Ribezle som nemal, tak som pouzil brusnice a bolo to vyborne.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...mladí prišli ....trochu sa grilovalo ...a aj fazuľovica s údeným a klobáskou ...
IMAG1149.jpg  
8 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
buchač Pozri príspevok
...mladí prišli ....trochu sa grilovalo ...a aj fazuľovica s údeným a klobáskou ...
aj ja scééééém.....
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..na obed boli len palacinky, ale vecer sa bastili domace pikantne klobasky s horcicou a chlebikom..
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes budem bez obeda, ale po obede bude grilovačka a posedenie na chatičke, veď vydržím byť trochu dlhšie hladná Naložené mám bravčové a kuracie mäsko, nakúpená zelenina z trhu, napečený špaldový chlieb a rožky, torta tvarohová a dva koláčiky, pitivo je v aute....tak už len vyraziť
5 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes dusena fazula z klobasou http://www.svetreceptov.estranky.sk/...-klobasou.html
5 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Skoro sme sa zhodli aj ja varím fazuľovú polievku s udeninou. teraz sa ešte chystám upiecť tvarohový koláč s rebarborou.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes aj zajtra: vyprážaný rezeň so zemiakovým šalátom, polievka hrachová s krupicovými haluškami.
015.jpg  
019.jpg  
1/1
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kuracia polievka a podlisňaky.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Verkaz neokukávam. Fazuľovica s údeným dnes a tvarohový koláč bez rebarbory (vymrzla mi) bude zajtra. Syn doniesol tvaroh z farmy z týždňovky na Morave. To sa nedá s obchodovým porovnať.
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Zdenka175 Pozri príspevok
Kuracia polievka a podlisňaky.
Zdenka a to co podlisnaky ? nepoznam, alebo na dolniakoch sa to mozno inak vola
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dnes - bez obeda a na večeru veru netuším čo srsková uklohnila
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

dnes som na zajtra v situácii podobne, ako napísala zadávateľka témy - čo zajtra na obed, fakt zatiaľ neviem
tak som sa pýtala doma, na čo by bola chuť a čo navariť, odpoveď bola - nič
tak teraz rozmýšľam, ako a z čoho to nič navarím a ako to bude chutiť
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

U nas dnes gulas a na zajtra moj sb uz ma naplanovanu koprovu omacku, bravcove maso na stave a k tomu kysnuta knedla.
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
mala som v úmysle šošovicovú omáčku, ale v Jednote mali fantastickú čerstvú horúcu kledňu (no nekup to!!!), tak som zmenila plány a urobila zeleninovú polievku a bravčové karé s horčicovou omáčkou... teraz som upiekla piškótový korpus a chystám sa na trasenú tortu, už dávno sme ju nemali
8 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dnes zasa grilovačka, tzatziky, paradajkovouhorkovocibuľkový šalát, zemiaky, pozvala som aj brata, tak sa "nadlábli" všetci.
8 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ryžové rezance s ôsmimi pokladmi v Šangaji
(u číňana v nákupnom centre )
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať