Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Môj manžel si dnes vybásnil, vyprážanú pečeň bravčovú so zemiačikmi varenými s tatarkou ....
Ja neviem ako vy ostatní, ale celkove v reštike nevzbudzujú vo mne dôveru mexické , event. nejaké tajomstvo ..... Ja to považujem , že len Boh a kuchár vie, čo v tom je ....... ( a hlavne mi vadia náhrady potravín, ktoré by tam mali byť a keď nemajú názov nechajú, ale receptúra je úplne iná!!)
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Beella Pozri príspevok
Ďakujem pekne za tipy. Ja som to fakt dnes vzdala , no posera. Na budúcu nedeľu to určite vyskúšam. Marta V - klobúk dolu, že bez špáradla, bez ničoho. Ja to hádam aj prišpáradlujem, aj niťou obviažem
Dám vedieť

Nakoľko sme včera boli všetci doma, tak som urobila slávnostný obed. Zaťala som sa a pustila sa do plnených kuracích pŕs. Čuduj sa svete, fakt sa to dalo. Dve boli také onakvé, tak som ich naozaj aj nitkou omotala . Nebolo to ale také hrozné, ako som si to predstavovala.
Jedno nitkové "schytal" včera manžel a mňa čaká dnes to druhé

A dnes si ja doma jedno vypražím, šalát z čínskej kapusty a bude mňamky.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Kyslá kapustová polievka s hríbami a klobásou. Nevydržala som do Vianoc...
0 0
smutok smutok

smutok je offline (nepripojený) smutok

Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac
Keďže sme celý deň behali po úradoch/a figu sme vybavili/tak dnes len opečené jaternice.Ale od zajtra je to iné!Streda:paradajková kapusta s hov.masom.Štvrtok:pečená ryba,pyré,cvikla a keď bude čas tak aj minipizze.Piatok:zaprávaná zeleninová polievka,žemlovka s ovocím/zatiaľ vyhrávajú jablká a jahody/.Sobota:guláš z diviny s haluškami.Nedeľa:Slepačia pol.,bravčové rezne,ryža /kompót,čalamáda,ohárky,cvikla,nakladaný baklažán,karfiol.../.prajem dobrý deň.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
erzet Pozri príspevok
To som urobil iba pre Vás
Ó, ďakujem veľmi mi to pomohlo.
Už som si to vytlačila, niečo použijem, nie všetko mám rada.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

smutok Pozri príspevok
Keďže sme celý deň behali po úradoch/a figu sme vybavili/tak dnes len opečené jaternice.Ale od zajtra je to iné!Streda:paradajková kapusta s hov.masom.Štvrtok:pečená ryba,pyré,cvikla a keď bude čas tak aj minipizze.Piatok:zaprávaná zeleninová polievka,žemlovka s ovocím/zatiaľ vyhrávajú jablká a jahody/.Sobota:guláš z diviny s haluškami.Nedeľa:Slepačia pol.,bravčové rezne,ryža /kompót,čalamáda,ohárky,cvikla,nakladaný baklažán,karfiol.../.prajem dobrý deň.
aká je "zaprávaná" zeleninová polievka?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

my sme sa dnes pred obedom zastavili u mamy. Prave riešila rébus - pripravovala lekvárové perky a pre nich doma (6 osob) mala na jeden krát veľa a na dva krát málo.
tak sme jej ho pomohli vyriešiť a na obed sme si vyvarili perky od nej. Ale aby sme nevyzerali ako hamouni , tak pomlety mak sme si nezobrali a skromne sme si ich posypali kakaom
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Dáša_ Pozri príspevok
my sme sa dnes pred obedom zastavili u mamy. Prave riešila rébus - pripravovala lekvárové perky a pre nich doma (6 osob) mala na jeden krát veľa a na dva krát málo.
tak sme jej ho pomohli vyriešiť a na obed sme si vyvarili perky od nej. Ale aby sme nevyzerali ako hamouni , tak pomlety mak sme si nezobrali a skromne sme si ich posypali kakaom
lekvárové perky - tie milujem, tuším ich urobím, keď prídem domov
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zeleninové rizoto
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Parené buchty
DSC00069.jpg  
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Čo sú to: lekvárové perky ??????
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nááá lekvárové pjery. U nás sa robia zo slížového cesta, rozvaľkáš podávaš kôpky lekváru, preložíš, popritláčaš a pokrájaš. Uvaríš a posypeš makom alebo tvarohom. Domáci lekvár rozriedim, pridám cukor, škoricu, klinčeky, prípadne vanilkový cukor, ako je kedy chuť.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

m.hladka Pozri príspevok
Čo sú to: lekvárové perky ??????
u nás sa tomu hovorí koblihy, sú to také taštičky zo zemiakového cesta plnené lekvárom zvyčajne slivkovým, obvarené a posypané mletým makom s cukrom a poliate rozpusteným maslom
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.hladka Pozri príspevok
Čo sú to: lekvárové perky ??????
zemiakové cesto, plnené domácim slivkovým lekvárom, varené a sypané
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

m.hladka Pozri príspevok
Čo sú to: lekvárové perky ??????
Moja mama ich robievala zo zemiakového cesta. Vyvaľkáš cesto, porobíš kôpky lekváru na jednej polovici cesta, potom s tou druhou polovicou cesta na ktorej nie sú kôpky lekváru prikryješ. Popritláčaš kôpky z každej strany, radielkom nakrájaš na štvorce. Dáš variť do horúcej vody. Uvarené pomastíš, posypeš makom alebo aj opraženou strúhankou. Osladíš. Dobrú chuť. Mňam. Dávno som ich nerobila.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kazu Pozri príspevok
Nááá lekvárové pjery. U nás sa robia zo slížového cesta, rozvaľkáš podávaš kôpky lekváru, preložíš, popritláčaš a pokrájaš. Uvaríš a posypeš makom alebo tvarohom. Domáci lekvár rozriedim, pridám cukor, škoricu, klinčeky, prípadne vanilkový cukor, ako je kedy chuť.
Narobili ste mi chuť. Ja robím tak isto, iba z rožkového cesta, keby náhodou zostali sú mäkšie ako zo slížového. Urobím v piatok, príde aj syn z týždňovky. Dnes bola zeleninová polievka so strúhankou a zabíjačkový tanier. Kaša, jaternička, klobása kúpené v družstevnej predajni. Zajtra bude hríbový paprikáš (záhorácke hríby z Hlbokého -dostala som) a kolienka.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
m.hladka Pozri príspevok
Čo sú to: lekvárové perky ??????
Parené buchty
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
erzet Pozri príspevok
Parené buchty
čítaj 1451 príspevok
veru parené buchty sú parené buchty a lekvarové perky-tašky sú lekvarové perky-tašky
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
erzet Pozri príspevok
Parené buchty
A Ty čo sa chváliš cudzím perím hááááá?
A potom nevieš, čo sú perky-tašky
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
erzet Pozri príspevok
Plnená paprika
Ja tam vidím dve plnené papriky a tie knedle vyzerajú veľmi dobre.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať