Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja len tak zlahka ... pecene zemiaky s rascou, tatarka, zeleninovy salat
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracie prsia na smotane, knedl'a.
6 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

my sme včera namočili fazuľu, tak po sladkokyslo so smotanou a údenými rebrami.
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
kura na smotane (paprikáš)... mladá si vymyslela, že nechce k tomu vrtule, ale špagety, tak som velice zvedavá, aké akrobatické vývrtky s tým bude stvárať na tanieri
4 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

zemiačky na kyslo, volské oko.. fajné aj bez očí..
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

domace vajicka:
muz s cervenou kapiou a sunkou osmahnutou na masle a na to vajcia ako volske oci,posypat korenim,solou a sladkou paprikou,
ja len volske ocka ,k tomu cerstve paradajky

priloha boli celozrnne zemlicky a dezert calipo.
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dnes len melon, kava, voda ...
4 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Kefta mkaouara
Uz som tu daval raz recept na tuto marocku klasiku, lebo niekto chcel vediet, ze co sa da robit s rimskou rascou. Su to masove gulky v paradajkovej omacke s vajickom.

Pomlel som asi pol kila jahnacieho, ochutil som postruhanou cibulou, rimskou rascou, petrzlenovou vnatou, ciernym korenim a cayenne a solou. Potom som vytvaroval male gulky.
Na omacku som olupal a zbavil toho stredu asi necely kilogram paradajok, na oleji som osmazil cibulu, potom som pridal cesnak, mletu rimsku rascu, mletu skoricu, cayenne, mlete cierne korenie, sol, len rychlo oprazil, aby sa zvyraznila chut a hned bolo treba pridat paradajky. Potom sa to varilo asi 30 minut, kym z toho nebola omacka. Dochutil som, vratil som tam masove gulky a dusil ich asi 15 minut, potom som tam hodil nasekany petrzlen, styri domace vajcia a nechal prikryte varit, kym vajcia nesekli.

Velmi dobre to vyzera a tiez chuti. A samozrejme, moze sa pouzit aj hovadzie maso. Vsetkeho tak....primerane.
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..aby sb nevysiel z cviku , tak dnes sa mu zachutilo leco..kto ma ako rad, s vajickami, alebo same s chlebom..
5 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Kefta mkaouara
Uz som tu daval raz recept na tuto marocku klasiku, lebo niekto chcel vediet, ze co sa da robit s rimskou rascou. Su to masove gulky v paradajkovej omacke s vajickom.

Pomlel som asi pol kila jahnacieho, ochutil som postruhanou cibulou, rimskou rascou, petrzlenovou vnatou, ciernym korenim a cayenne a solou. Potom som vytvaroval male gulky.
Na omacku som olupal a zbavil toho stredu asi necely kilogram paradajok, na oleji som osmazil cibulu, potom som pridal cesnak, mletu rimsku rascu, mletu skoricu, cayenne, mlete cierne korenie, sol, len rychlo oprazil, aby sa zvyraznila chut a hned bolo treba pridat paradajky. Potom sa to varilo asi 30 minut, kym z toho nebola omacka. Dochutil som, vratil som tam masove gulky a dusil ich asi 15 minut, potom som tam hodil nasekany petrzlen, styri domace vajcia a nechal prikryte varit, kym vajcia nesekli.

Velmi dobre to vyzera a tiez chuti. A samozrejme, moze sa pouzit aj hovadzie maso. Vsetkeho tak....primerane.
Slayer, ty si kuchár?

hľadám cez google , nech nevyzerám jak oné, čo je cayenne....a tu samé porsche , hlavné mesto ...hádam to bude čilli, či nejaká štipľavá paprika?
v niektorých tvojich receptoch sa síce v polovičke stratím, ale znie to veľmi zaujímavo....
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Nie, nie som kuchar, teda nie profesionalny. Heh, tak v poslednej dobe som zacal pisat len velmi tak povrchne tie recepty, kedze zadavatelka temy tu v prvom rade recepty ani nechce mat, tak pisem len tak, aby kazdy si vedel pod tym to jedlo predstavit, kedze vacsinou nejde o slovensku klasiku, ktoru vsetci pozname.

Vacsinu receptov a informacii mam z anglickych a francuzskych zdrojov, tak preto niekedy ani poriadne nepoznam slovensky nazov. Prave som zistil, ze je to kajenske korenie, podla toho hlavneho mesta. Ano, je to nieco z rodu capsicum (paprika) a stipe to dost vyrazne. V podstate akukolvek stiplavu papriku mozes pouzit.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
Slayer, ty si kuchár?

hľadám cez google , nech nevyzerám jak oné, čo je cayenne....a tu samé porsche , hlavné mesto ...hádam to bude čilli, či nejaká štipľavá paprika?
v niektorých tvojich receptoch sa síce v polovičke stratím, ale znie to veľmi zaujímavo....
Pôvod ....

http://www.kajenskekorenie.sk/

...poznám a správam sa podľa toho ....
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Na obed krémová zelená polievka zo všetkej zelenej zeleniny, čo som našla. Zahusťovala som iba pohankovymi vločkami. A kvôli synátorovi som pasírovala - takto zjedol, ale keď vidí, čo tam je, tak vyberá. Ku tomu dukátove buchty.

na večeru som piekla arabský chllieb (také tie duté placky), naplnili sme tým, čo sme našli. Kúsky opečeného kurčaťa, opečená cukina, šálát, uhorka, paprika, zaliate jogurtom so zázvorom a olivovým olejom, prípadne s tatarkou
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..aby sb nevysiel z cviku , tak dnes sa mu zachutilo leco..kto ma ako rad, s vajickami, alebo same s chlebom..
ja som tiež lečo robila a drahý, že nech dobre štípe, paprika sladká, neštipľavá
tak som mu do jeho porcie nakrájala feferónku
2 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Nie, nie som kuchar, teda nie profesionalny. Heh, tak v poslednej dobe som zacal pisat len velmi tak povrchne tie recepty, kedze zadavatelka temy tu v prvom rade recepty ani nechce mat, tak pisem len tak, aby kazdy si vedel pod tym to jedlo predstavit, kedze vacsinou nejde o slovensku klasiku, ktoru vsetci pozname.

Vacsinu receptov a informacii mam z anglickych a francuzskych zdrojov, tak preto niekedy ani poriadne nepoznam slovensky nazov. Prave som zistil, ze je to kajenske korenie, podla toho hlavneho mesta. Ano, je to nieco z rodu capsicum (paprika) a stipe to dost vyrazne. V podstate akukolvek stiplavu papriku mozes pouzit.
myslím, že by sme ti mali udeliť výnimku, lebo mám obavy , že ináč nebudeme vedieť, čo máš na obed ...okrem toho je to veľmi zaujímavé - aspoň pre mňa.Nechceš založiť novú tému : zaujímavé recepty /?/ aby sme to mali podrobne a tu by si nám dal link.
Tiež by bolo vhodné napísať, kde sa niektoré ingrediencie dajú zohnať
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak kupila som pekne kare-uz nakrajane u mäsiara,5 platkov.
zajtra urobim 2 viedenske snicle muzikovi,zemiacky som uz uvarila v supke,tak si ich len rychlo prehreje.

v chladnicke sa potuluje naturalna ryza,ale moj muz uz vyhlasil strajk a nechce o nej ani pocit,vraj je od FIRMA GRAUSLICH...skratka od otrasnej firmy,vraj sa to neda jest.
tak co uz s nou?udusila som si siroke fazule,mrkvu,zeler,trosku kari a soli a budem mat rizoto na 2 dni.ja rezne zajtra veru nebudem....
kupila som aj velmi super paradajky,tak budeme mat kazdy ku svojmu chodu.

zvysne 3 platky kare namocim do marinady/olej,sol,korenie,cesnak,sladka paprika,provensalske bylinky/ a moj muz si to da az vo stvrtok ako kotlety.a konecne mu k tomu urobim ryzu parboild,ktoru zboznuje...

okrem toho som navarila hrniec zeleninovej polievky,mala by vydrzat az do piatka.k tomu uz len daky chlebik s maslom,zeleninu,pripadne babovku...skratka v piatok nevarim.
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

hnedoočka Pozri príspevok
myslím, že by sme ti mali udeliť výnimku, lebo mám obavy , že ináč nebudeme vedieť, čo máš na obed ...okrem toho je to veľmi zaujímavé - aspoň pre mňa.Nechceš založiť novú tému : zaujímavé recepty /?/ aby sme to mali podrobne a tu by si nám dal link.
Tiež by bolo vhodné napísať, kde sa niektoré ingrediencie dajú zohnať
Tiez som uz uvazoval o zalozeni takej temy, resp. skor viacerych tematickych - napr. polievky, talianske cestoviny a pod. Ale temu treba nejak spracovat a neviem, ci uz dozrel cas.

Pokial ide o kuskus, ten dostat v kazdom lepsom supermarkete a roznych biopotravinach. Raz som to robil, nebolo to zle, ale nic moc. ALE! To nie je ten isty kuskus, ktory robia v Maroku. To je instatny kuskus, a podobne ako instantna polenta, praskove zemiakove knedliky/halusky to jednoducho nie je to iste - vraj, vravia ludia, ktorych nazor respektujem. Ten knedlik mozem potvrdit aj tie halusky - asi vsetci vieme, ze je to velky rozdiel. Polentu instantu som este nemal, vraj je taka kysla a nechuti velmi dobre. Prava polenta sa robi z kukuricnej krupice, cize normalna kasa, akurat hustejsia. Kuskus sa tiez robi z krupice, ale z tvrdej psenice (triticum durum). Tu je trochu problem zohnat, da sa vygooglit v nejakom bio obchode to maju. Nie je to najlacnejsie, ale ani nejaka palka. Jedna z najlepsich knih o marockej kuchyni je Couscous and Other Good Food from Morocco od Pauly Wolfert (vyslo aj pod nazvom Moroccan Cuisine) a ona v nej podrobne popisuje postup vyroby kuskusu (a mnohych inych veci, ako napr. toho super tenkeho cesta warka, z coho sa robia dezerty). Ale este som to nerobil.

Rimska rasca (botanicky rascovec rimsky) sa da zohnat napr. v roznych bio obchodoch a arabskych potravinach. Tu v KE jedny byvali, ale zial, uz nie su. No vznikol jeden maly obchod s koreninami, je medzi Orliou a Hlavnou v tej ulicke, kde je aj ten metal shop. Potom sa da objednat z online shopov. Kajenske korenie je skoro v kazdom obchode. Jahnacie si treba objednat cele a doma naporcovat (na nete by malo byt info, ako sa to deli - podobne ako divina). Ale moze byt aj hovadzie. Ostatne veci su bezne potraviny.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes bude franfurtská polievka s párkom, cestovina so syrovou omáčkou a brokolicou.
9 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Dnes a dúfam , že ostane aj na zajtra máme šošovicovú polievku na kyslo , tekvicový prívarok, varené zemiačiky a dusené bravčové.
7 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes ovocna polievka http://www.svetreceptov.estranky.sk/...-smotanou.html a karfilove placky
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať