Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Vecera - improvizacia. Este ostal jeden mensi baklazan, co som kupil vcera na trhu, tak velmi rychlo bol pokrajany a nasoleny, nasledne osmazeny na olivovom oleji. Baklazan treba smazit pomaly, lebo sa musi vo vnutri poriadne uvarit, inak je to hnusne (kedze baklazan je surovy nejedly). Ostala aj jedna fantasticka, velka cervena paradajka, tiez z trhu. Ta sa uz o chvilu pripojila k posekanemu cesnaku, ktory sa uz chvilu smazil. Potom uz len stacilo, aby balkon poskytol nejake to grecke oregano (aromatickejsie nez to, co predavaju v kvetinacoch v supermarketoch). Na trhu som dostal aj domaci tvaroh. Ten skoncil na zemlicke ako priloha, posoleny. Tomuto sa hovori kvalitne suroviny. Ten baklazan asi tym, ze bol nedozrety (baklazany sa v pohode zbieraju aj nedozrete), maly, zrejme aj nejaka dobra odroda (aj ked este neviem aka), bol uplne genialny. Cesnak tiez nebol cinsky. Skoda len, ze viac ludi na trhu nepestuje zaujimave odrody. Tie konvencne priemyselne su vacsinou vyslachtene tak, aby bol odolne proti skodcom, vela rodili, dlho vydrzali, pekne vyzerali, ale na chut pri tom pozabudli.
4 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tí moji si nakoniec vybrali klasiku - polievka a rezeň s pečenými zemiakmi, šalát
ja som si dala zemiaky a šalát, rezne moc nemusím

a teraz podvečer počujem, ako muž niečo žuje, tak sa ho pýtam, čo papá
on že zákusok, no nakoľko sa zákusky v našej domácnosti momentálne nevyskytujú, tak som bola zvedavá, že aký

a on že bravčový
6 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

my sme už konečne víkendovali na dorobenej chalupe na kysuckých lazoch, a tak sme hneď uvarili kotol hovädzieho gulášu v piatok a v sobotu sme grilovali bravčové mäsko, k tomu pivo a vínečko. včera sme dojedali zvyšky. Večer sme prišli domov a segra navarila hrnčisko gulášu. , a tak bude gulášový týždeň.
4 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Dnes ostalo od včera hovädzia polievka s pečeňovými haluškami , fašírka vcelku plnená vajcom, nové zemiačky s cibulkou a uhorkový šalát. Ako dezert bol - dnes už nie je, zjedol sa včera , tradičný jablkový koláč s hrozienkami a orechami.
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Od včera rezeň, zemiaky a miešaný šalát.
Obrázok 530.jpg  
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

varil gumy bar: kurací vývar, grécky šalát s kuracím nugetami, 3 dl kola, koláč tvarohový
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sobota:

celozrnne spagety + omacka/osmahnute dubaky,paprika a sunka,posolit,okorenit cili,ked je chrumkave,zjemnit trochou fresch cremu,premiesat a k tomu dat prehriat tie spagety/,navrch posypane parmezanom

nedela,pondelok,utorok:

pecena hus,ryza,zemiaky,zeleninovy salat
moj muz doje dnes uz poslednu porciu husi-ano,ano,este stale z nej mame,nakolko sme len dvaja a ja mäsu moc nedam,huska bola velika....

a co dostanem ja od mamusky,to neviem.idem totiz domov a nasi nevedia ze dojdem,tak to bude prekvapko na obed.

streda:
muzikovi som na zajtra nachystala smotanovy telaci gulas na hribikoch s kolienkami/tie kolienka su take pekne,vlnkove a velke,a moj muz ich nechce ,zevraj to su take Schwulenhörnchen- cize pre teplych....,takze uz ich nekupim/ no ale kedze ine som nemala,tak ich bude musiet zdolat.
4 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
polievku ešte máme a po dlhom čase budú dukátové buchtičky, ale uvarím iba krém, buchtičky nepečiem - u nás má predajňu pekár z Trstína a tam sú velice mňamkovité
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes máme kapustnicu, v takomto "jesennom" počasí celkom dobre padne..
Obrázok 526.jpg  
8 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Naobed iba praženica z domácich vajíčok, chleba a uhorkový šalát. Bola som v PD a prišla som domov na obed, nestihla som si navariť. Po ovocných raňajkách sa mi žiadalo niečo sýte.
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kôprová polievka, kurča s ryžou
6 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Chile con carne
Urobil som to uplne najjednoduchsie. Jedine, co mi chybalo, boli rozne druhy chili (spravne po spanielsky je to chile, ale v inych jazykoch sa to rozne komoli). Hovadzie maso na kocky, bravcova mast, cibula, cesnak, zelene chili, mleta rimska rasca, pimentón de la vera agridulce (spanielska horkosladka udena mleta paprika, netradicne, snazil som sa tym nahradit chile chipotle), koriandrova vnat. V kazdom pripade si tie mexicke susene papricky musim splasit.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak mama navarila pecene hranolky a morcacie barbecuy,ladovy salat
poobede plavaren,virivka,tona zmrliny....vecer melon a ostiepok-a zasady zdravej vyzivy su v ...maju prazdniny.
2 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Na dnes som uvarila polievku zo sušených húb s papcúnom a maďarský guláš s kúpenou knedľou.
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Krfiolová polievka a kurča na paprike k tomu cestovina.
5 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

včera k večeri: zapekané plnené papriky syrom,šunkou,klobásou.....
dnes k obedu: vyprážaná cukina a ako dezert slivkové guľky
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes mame smazenu cukinu,petrzlenove zemiacky a kopec salatu,
rano dobra hodinova turisticka s mojim havkom,poobede znova bazen a virivka ...
vecer si dame prepelicie vajicka s pecivom a zeleninou,neskor melon
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pórová polievka s krupicovými haluškami. Tekvicový prívarok( tekvica z vlastnej úrody),zemiaky s petržlen. vňaťkou, volské oko.
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kuracie prsia v cestíčku s gréckym šalátom, pre hladnejších aj pečené zemiaky.
Obrázok 553.jpg  
9 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Cesnakova polievka, granadir, vysmazeny karfiol, zemiaky, zeleninovy salat.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať