Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U nás tiež granadír
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Nám dnes navarila reštaurácia. Syn má 18-tiny, tak sme boli na obede. Plnené kuracie prsia čikoš s ryžou v panvičke.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Včera fazuľová polievka a cuketové placky - nahrubo nastrúhané dve veľké cukiny, vystískať z vody, do toho celé 400g vločky, trochu múky,soľ, vegeta, rasca, cesnak, cibuľa,štipka korenia, vajce a majoránka ako na klasické placky + trochu šunky, čo ostala a ešte som tam nastrúhala kúsok syra. bolo to celkom rýchlo na dvoch panviciach a mňam. Na dnes neostalo.
6 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
marhuľové a čučoriedkové guľky zo zemiakového cesta, posypané makom, event. tvarohom, poliate maslom, mňam.
10 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

dnes obed lenivej ženy
IMAG0086.jpg  
8 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Dnes si pochutíme na brokolicovej polievočke , zapečenému karfiolu so syrom , bešamelovou omáčkou a zemiačikmi s kurtoškou.
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Inšpirovali ste ma včerajšími granadírmi.
Obrázok 562.jpg  
4 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes sa nevarilo, lebo sa varilo vcera a este sa musi dojedat. Trochu indickej kuchyne obcas nezaskodi. V podstate styri jedla + ryza basmati + dezert (redukovane mlieko, jeden liter, s lyzicou ryze, styrmi strucikmi kardamomu a ked to bolo hotove, tak este lyzica ci dve cukru).

1, Hlavnou hviezdou korma. Jahnacie maso na kocky, osmazene na oleji, do ktoreho sa predtym pridalo cele cierne korenie, kardamom, drievko skorice, klinceky, aby sa trochu osmazili. Cibula, cesnak, zazvor, paradajka a trochu susenej kurkumy sa pomixuju v mixeri. Maso a korenie sa vyberu, prida sa to pyre a restuje sa, potom sa pridaju mlety koriander, kokos a mleta rimska rasce (predtym nasucho oprazene spolu), a restuje sa to dalej spolu. Prida sa jogurt, vrati sa tam to maso s korenim a zaleje sa to vodou. Ked je to hotove, prida sa garam masala a chvilu sa to este dusi.

2, Opat sa pomixuje cibula, cesnak, zazvor, paradajka a kurkuma. To sa restuje na panvici, potom sa prida mlety koriander a mleta rimska rasca a restuje sa dalej, odstavi sa. V hrnci sa zahreje olej, prida sa cela rimska rasca a cierne horcicne semena, ked sa rimska rasca zafarbi a horcica skace, pridaju sa pokrajane zelene fazulky (a trochu zelenej cili papricky), chvilu sa to miesa. Prida sa ta cibulovo-koreninova zmes z panvice, zaleje sa to vodou a dusi do makka.

3, Mungo fazula sa premyje a uvari vo vode s trochou cesnaku, zazvoru a koriandrovej vnate, pripadne kajenskeho korenia. Potom sa to dochuti solou a citronovou stavou. Ma to byt ako husta hrachova polievka. Na panvci sa zahreje prepustene maslo, prida sa cela rimska rasca a stipka mletej asafoetidy, chvilu sa to speni a potom sa to naleje na tu ''polievku''.

4, Nastruha sa uhorka, zmiesa sa s hustym jogurtom, prida sa sol, cierne korenie, nasucho oprazena mleta rimska rasca a kajenske korenie.

K tomu ryza basmati uvarena pilafovou metodou (na masle sa oprazi, zaleje, dusi atd.), a ten ryzovy puding. Tieto recepty su z knihy An Invitation to Indian Cooking od Madhur Jaffrey, originalne nazvy neviem, lebo ich neuvadza.
2 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..u nas dnes segedinsky gulasik s knedlou..sice nie s domacou, len z vyvarovne,ale je cerstva..
7 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes bacove zemiaky http://www.svetreceptov.estranky.sk/...e-zemiaky.html
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

My sme si dnes dali bezmäsité menu Fazuľová polievka, a file so zemiakmi
6 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

msa Pozri príspevok
Včera fazuľová polievka a cuketové placky - nahrubo nastrúhané dve veľké cukiny, vystískať z vody, do toho celé 400g vločky, trochu múky,soľ, vegeta, rasca, cesnak, cibuľa,štipka korenia, vajce a majoránka ako na klasické placky + trochu šunky, čo ostala a ešte som tam nastrúhala kúsok syra. bolo to celkom rýchlo na dvoch panviciach a mňam. Na dnes neostalo.
Aj ja som mala dnes cuketové placky a robím ich ako Ty. Len nedávam šunku, ale postrúhaný syr. Najlepší je Niva syr. Polievky nevarím v lete. K plackám som mala zeleninový šalát.
7 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som síce ešte v práci, ale dnes budem variť: sladko kyslá omáčka zo strukovej fazuľky, varené zemiaky s vňaťkou, volské oká
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja dnes kuracie prsia na šampiónoch, zemiakové pyré a uhorkový šalát
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Halušky

A na večeru vysmažím cuketu. Obalenú v cestíčku so sezamom. Mmch, istí členovia našej rodiny sa už zaujímali, akože dlho to vlastne tie cukety budú ešte rodiť
6 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Dnes sme mali šošovicovú polievku (nasladko) a palacinky s tvarohom, džemom alebo nutelou.
6 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

kúpila som morčacie stehno s kosťou, tak som z toho riadny vývar so zeleninkou /mrkva,kaleráb,petržlen,karfiol,hrášok-všetko zo záhrady/ a haluškami, mäsko som tam na kocky nakrájala, skoro lyžica v tom lyžica stála.. zostalo aj na zajtra, tak k tomu urobím žemlovku z vianočky, s tvarohom a jabĺčkami..
5 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dáša_ Pozri príspevok
Halušky

A na večeru vysmažím cuketu. Obalenú v cestíčku so sezamom. Mmch, istí členovia našej rodiny sa už zaujímali, akože dlho to vlastne tie cukety budú ešte rodiť
AJ sliepky ľúbia cukety. Nemusíš s nimi krmiť iba domácich
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

wagner Pozri príspevok
AJ sliepky ľúbia cukety. Nemusíš s nimi krmiť iba domácich
no ale to by som ich musela chovať na balkóne Dnes to zhodou okolnosti navrhoval aj syn, že sliepky na balóne
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

včera MM uvaril /na moje prekvapenie/ zemkašu a k tomu kuracie stehná v syrovej omáčke mňam, ja som večer ešte dorobila ryžu, a dnes zvyšnú ryžu hodím na pekáč s cukinou, obložím kúskami slaninky, zasypem to strúhaným syrom a zapečiem, to som si vymyslela až minieme zvyšky.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať