Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Včera som navarila zeleninovú polievku, čertovské marinované rezne, prekladané-zapekané zemiaky zaliate smotanou a trio rezy.
2 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Zostalo zo včera: zeleninová polievka s drožďovými knedličkami, jelenie ragú na červenom víne a tymiane, knedľa.
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

bolonské špagety - zas - tie moje deťá majú špagetové obdobie, ale nemôžem sa sťažovať,lebo
ja si spravím čerstvé lečo, neviem sa ho dojesť

a muž bude plnenú papriku - maslo, syr, salámka alebo šunka, vajíčko na tvrdo, všetko premiešať, dochutiť a naplniť papriky
ideálne je keď sú štipľavé
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kuracie rezne, zapečené zemiaky, uhorkový šalát
4 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

vyprážaná cuketa + zemiaky a mrkva na pare
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Brokolicové fašírky, dusený kel a zemiaky.
6 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

a zabudla som, varím ešte paradajkový pretlak - maminka mi dotrepala za dve debničky paradajok - na urýchlené!!! spracovanie
nestíha - no nepomôž aj keď som iné plány mala
už sú uvarené (aj ja) trochu nechám vychladnúť, zatiaľ sa idem švacnúť do bazéna, potom prepasírujem
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás cez víkend cestoviny so smotanovo-syrovo-šampionovo-cesnakovou omáčkou, pre ďalších s bolonskou omáčkou /polotovar/, v nedeľu varil dedo - pľúcka na smotane so zemiakmi a krúpkovú polievku, včera som cestoviny s cukinou a cesnakom a pre mäsožrútov som udusila mäso na zelenine - cibuľa, cesnak, mrkva, zeler, kaleráb do toho som švihla črievkový syr a bolo to mňam. Varím pre pol osadenstva, polovica je na dovolenke a tak som neodhadla množstvo a tak sme včera takmer všetko aj zjedli, ostane dnes na obed pre tých čo sú doma a ked prídem z roboty asi musím variť. Asi to budú cuketové placky zas, zatiaľ všetkým chutia.
5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

včera tu bola debata o tekvici, tak som si na gúgli hľadala obrázky, zistila som, če žltá tekvica je výborná so šalviou - nikdy by mi - ma to nenapadlo,ale tu je dôkaz
http://anetagoesyummi.blogspot.sk/20...a-maslova.html


A tak som si ešte pred polnocou uvarila hrniec prívarku z obyčajnej tekvice a cukety.
Dnes si k nej urobím placky z mletého mäsa.

A ešte jeden recept:
Zeleninu rôznych farieb nakrájať na veľkosť sústa, premiešať spolu aj s medom, kečupom a olivovým olejom a upiecť v rúre dobre do červena. Dobrú chuť!
6 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

tak ja dnes tie paradajky

a zeleninkový ľahký deň - grilovaná cuketa a zeleninový šalát
Ivanka zeleninu môže a komu sa nepáči, nech si zje čo nájde
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sobota, nedeľa na chate, chatičke. Hŕstková polievka, lečo so slov. ryžou, africký sumec na zemiakoch, uhorkový šalát. Jablčník . Včera len tak poskromne, grilovaný camembert, tatárka, toust, varená kukurica, melón. Dnes, zeleninová polievka s krupicovými haluškami, fašírka so zemiakmi s vňaťkou a uhorkový(vlastná úroda) šalát.
6 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..dnes kelova polievka s udenym maskom a k tomu zemiakove placky..vnuk ich nikdy nejedol, ale dnes musel a dokonca si ich chvalil..sak my ho naucime, co je dobre..
4 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Hubová polievka z plávok
Na masle orestujeme nadrobno nakrajanu cibulu, mrkvu a zelerove stonky (kludne naraz, ale pomaly a aj 25 minut - dolezite!), potom pridame asi 0,5 kg plavok (zelenkaste, modraste atd. - hlubiky na kocky, klobuky na polkolieska), premiesame a chvilu dusime, prisolime a prikorenime, zalejeme 1,2 litrom vody a varime prikryte asi 20 minut, potom pridame sest mladych zemiakov na kocky, varime dalej, potom z muky, jedneho vajcia, mlieka a soli hadzeme halusky, povarime, potom dve zltka zmiesame so styrmi lyzicami slahackovej smotany, pridame naberacku ci dve polievky, preslahame a lejeme do odstavenej polievky, miesame na slabom plameni, kym polievka nezhustne (uz nesmie vriet), nakoniec stedro pridame posekanej pazitky, premiesame, dosolime podla potreby a podavame. Vyborna!
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zase sa ti podarilo ma prekvapiť.
1/ nenapadlo by ma dať do letnej hubovej smotanu
2/ pažítku
a veru jej mám dosť, vyskúšam. Nevyskúšam, nemám huby.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Bravčové soté so zemiakovo-cukinovými plackami.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Gulášovú polievku a rezance s tvarohom. Padajú jabĺčka, tak ešte upečiem jablčník.
3 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

dnes rajčinová polievka so syrom a slivkove gule s makom
slivkove gule.jpg  
3 0
jar11 jar11

jar11 je offline (nepripojený) jar11

Kuraci perkelt s haluskami
5 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..pokrájaná zelenina s kyslou smotanou, slnečnicový chlieb..
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

včera cukinové placky, dnes kelová polievka so zemiakmi + slané báleše
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať