Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Polievka zo žltej tekvice, taký môj recept čo dom dal, vyprážaný patizón v trojobale, zemiaky s vňaťkou, uhorkový šalát.
Nezvyknem takto vyvárať, ale dnes sa mi zachcelo, však treba "schosňovať" nejako to množstvo zeleniny, čo som podostávala. No a po nečakanej, ale o to milšej návšteve mi zostala tak akurát polievka na zajtra ... ako dobre, mať takých strávnikov
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Fazuľová polievka s údeným kolenom, mäkučký chlieb.
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

zeleninové rizoto, kurací perkelt, falošný guláš, granadír,
bryndzové halušky, francúzke zemiaky ja do nich nedávam vajíčka, sú jemnejšou chuťou a podlejem len trochou vody, všetko pustí vlastnú šťavu - zemiaky, klbása, cibula aj slaninka, pred dopečením zložím viko a nechám chytiť červenú kôročku a papáme
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka, dusené zemiaky, bravčové rezne bez vyprážania, šopský šalát.
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes sme mali hráškovú polievku s mrveničkou. Kuracie vyprážané prsia marinované v jogurte a obaľované podrvenými zemiakovo-paprikovými chipsami. K tomu opražené na masle zemiaky varené v šupke a paradajkový šalát. Koláč je kysnutý slivkový s posýpkou zo včerajška.
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Dnes orgie - pirohove. Vlastne toto mozno povazovat za zaciatok, lebo este ma caka vyskusat tak 30 plniek. Uvidime, kedy ma to prestavne bavit.

Pierogi ze słodką kapustą
Tu sa len uvarila kapusta, potom posekala nadrobno, pridala sa na masle osmazena cibula, sol, korenie a kopor. Mozno by nezaskodilo nabuduce tu kapustu este na masti osmazit ako na fliacky s kapustou.

Pierogi z mięsem
Hovadzie (500g) sa cele poriadne orestuje na masti, podleje vodou a dusi, kym nie je relativne makke. Potom sa pomelie, pridaju sa dve na masle osmazene cibule, trochu cesnaku moze ist, jeden rozok rozmoceny v 1dcl mlieka, sol a korenie podla chuti. Ja som si zvolil polovnicku zmes. V maziari som podrvil majoranku, borievky, cierne korenie, nove korenie a rascu. Velim dobra zmes a pirohy boli fantasticke. Mozno by nezaskodilo nabuduce nevyhodit ten ''vypek'', ale ho poriadne zredukovat a pridat do plnky.

Pierogi z soczewicą
O tomto som cital prvy krat, vraj je to tradicne v Podleskom vojvodstve (severovychod Polska). Takze dve salky sosovice sa namocia cez noc, potom uvaria, ja som to aj kus pomixoval, potom sa pridaju nadrobno pokrajane a uvarene kozaky (alebo ine hribovite, kozak hrabovy som pouzil ja), dve cibule na masle osmazene, sol a cierne korenie. Jedno vajce odporucam na zvlhcenie plnky. Je to velmi dobra a zaujimava plnka, takze urcite odporucam.

S cestom som este neexperimentoval. Ja pouzivam to rozkove - rozky rozmocit v mlieku, vajce, polohruba muka. Je chutne, jemne a take univerzalne. Dalo by sa tu vyskusat pohankovu muku, ktora je tiez velmi tradicna, potom muku oprazenu dohneda, s kyslou smotanou, viac zltkov, zemiaky a ine neduhy.

Tieto pirohy sa podavaju tradicne - pomaslene, s kyslou smotanou a slaninou, pripadne aj cibulou. Tie masove by bolo vhodne aj osmazit este po uvareni.
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

minulý týždeň : boršč, francúzske zemiaky a bryndzové a syrové halušky, v sobotu po asi 5 rokoch slivkové gule s makom, bolo ich asi 70 a do večera sa zožrali, a včera rezancová barania polievka a bravčové na keli s opekanými zemiakmi.
3 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

restované kuracie pečienky s ryžou
5 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
36. týždeň
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Rezancová polievka, sviečková na smotane ku knedli
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

idem variť na zajtra aj na stredu http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...itstPajwaji4ig
a k tomu polievku zo zelenej fazuľky so smotanou na kyslo
7 0
jar11 jar11

jar11 je offline (nepripojený) jar11

dnes spanielsky vtacik,ryza,zeleninovy salat
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Cukina ešte rodí, tak dnes vysmážaná v cestíčku so zemiakmi. A k tomu paradajkový šalát.

A k poobedňajšiemu vyorávaniu zemiakov dva slané koláče. jeden z lístkového cesta s tvarohovo-syrovou plnkou a druhý - zemiakové pagáče
10 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mäso na prírodne na hrášku k ryži
7 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Hovädzí vývar s rezancami , bravčové rezne na prírodno so sušenými hubami , zemiaky na cibuľke , uhorkový šalát .
Keď som pozerala do receptov na pečenie, tak som dostala chuť asi na tri koláčiky,tak som spravila jeden a z každého som si niečo vybrala a vyšiel mi takýto:
Upiekla som piškótu-hnedú, natrela viničkovou želatinou , na to som poukladala pokrájané banány , na banány som natrela rozmixovaný nevarený vanilkový puding s jemným tvarohom a vrch som zaliala želatinou.
Musím povedať , že koláč bol vzhľadovo a aj chuťovo vynikajúci.
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes máme "rúrovú" živánsku, opečené zemiaky, zeleninový šalát, lístkové koláčiky s paradajkou a mozzarellou.
Obrázok 590.jpg  
Obrázok 588.jpg  
Obrázok 610.jpg  
Obrázok 614.jpg  
1/1
11 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

palacinky s džemom, čokoládou a so šľahačkou
5 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Pečená krkovička, ryža, uhorkový šalát.
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

u nás včera vyprážaný syr so zemkašou, alebo opekanými zemiakmi a tatarkou.
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Šošovicová-zeleninová polievka, dukátové buchtičky s krémom (už sa pekne pečú) kočeny si pochutia.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať