Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

dnes som "varila" pizzu (v pizérií) -diabolskú, mňam
0 0
Nachtigal Nachtigal

Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

osôbka so zmyslom pre humor
Včera večer som robila rezne. Manžel odcestoval dnes ráno na víkend preč a rezne som mu pribalila na cestu. Zbytok bude pre mňa. Takže: dnes nevarím, zajtra nevarím ale zato idem vyupratovať celý dom
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
Dnes -plnená paprika s mletým mäsom a knedla...mňááám.....
Zajtra vysmážané rezne,zemiakové pyré a uhorkový salát
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
dnes huspenina
0 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

ryžový nákyp
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Tak práve teraz pečiem papriku ..super to voní a robím to prvýkrát..držte palce a upiekla som koláčik s kopkami tvarohu.
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

zeleninová polievka s krúpami (teraz ako polievka nevyzerá - usypali sa mi krúpy a vsali väčšinu vody), pohánkové mušličky s grankom...
Naposledy upravil calawen : 07.11.09 at 16:06 Dôvod: preklep
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Ja som predvčerom urobila halušky s kyslou kapustou a domácou klobáskou.To isté sme mali aj včera naobed a dnes pre zmenu výborné bryndzové halušky.Zajtra bude maďarský guľáš s ryžou (knedľu som nerobila ani nekúpila).
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
Ivka161172 Pozri príspevok
Ja som predvčerom urobila halušky s kyslou kapustou a domácou klobáskou.To isté sme mali aj včera naobed a dnes pre zmenu výborné bryndzové halušky.Zajtra bude maďarský guľáš s ryžou (knedľu som nerobila ani nekúpila).
my sme mali zasa dnes halušky s kyslou kapustou,už tohtoročnou, bola vyborná ja by som vedela halušky jesť aj každý deň
1 0
ivetazosveta ivetazosveta

ivetazosveta je offline (nepripojený) ivetazosveta

Plnené šampiňóny a rybacia polievka no a dezert kto bude chcieť môže si vybrať jablko alebo jablká -máme ich veľa: kompót, nakrájané, celé.....:
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
Pečená húúúska, sa už veľmi teším. A kompót sa vyberie podľa hlasovania domáceho ľudu. (;
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

konečne som dojedla lúskovú polievku od piatku, druhý chod kuracie prsia na brokolici s nivovou omáčkou, tarhoňa
Naposledy upravil Maruška54 : 08.11.09 at 11:28
0 0
PEDA9657 PEDA9657

PEDA9657 je offline (nepripojený) PEDA9657

Ja som dnes urobila ľahkú zeleninovú polievku s rascou a zemiakmi, to preto, že staršieho syna bolelo brucho.
Druhé jedlo: tak to som urobila prírodné kuracie rezne, najprv som ich dobre opiekla a nechala dusiť v titánovom hrnci. Zemiaky som uvarila v šupke, nechala vychladiť. Rozrezala som ich na polovicu, prostriedok som vydlabala, vydlabaný prostriedok som zmiešala so 4 uvarenými vajíčkami natvrdo, postrúhaným tvrdým syrom, kyslou smotanou, porezala som tam aj červenú kapiu, okorenila, posolila a zmesou som naplnila vydlabané zemiaky. Poukladala som naplnené polovičky na veľký pekáč a dala som upiecť na 20 minút do vyhriatej rúry, potom som ich ešte poliala zakysaným mliekom /môže byť aj kyslá smotana/ a dopiekla som to.
Bolo to skutočne super.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

My sme dnes obedovali mimo domu, tak skôr rýchla večera:
vyumývané zemiaky aj so šupkou rozkrojiť na polovičky. poukladať na plech reznou plochou dole, posypeť vegetou (nešetriť) a zaliať zmesou vína a oleja. Upiecť cca 25 min. pri 200 stupňoch, občas premiešať.
U nás je to prudko jedlé. Robievam to hlavne ked prídeme zvonku do nevykúrenej kuchyne - príjemné s užitočným.
Občas si ich predpripravím aj na grilovačku, idú na dračku.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kuracia polievka, kuracie rezne k zemiakovej kaši.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
46. týždeň
sejmout0001.jpg  
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Halušky z haluškára od Alušky
IMG_3289[1].jpg  
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
erzet Pozri príspevok
46. týždeň
a to si si ty podčiarkol, že čo si ty dáš?

Ja som dnes varila ako divá - Drobková polievka z husi a morky a dobrá domáca vyštopaná hus pečená v hlinenom pekáči s rožkovou knedľou a červenou kapustou- sladko-kyslou po obede palacinky plnené so strúhanými jablkami a kto ešte nájde dieru v žalúdku - varené gaštany
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Bionda Pozri príspevok
a to si si ty podčiarkol, že čo si ty dáš?

Ja som dnes varila ako divá - Drobková polievka z husi a morky a dobrá domáca vyštopaná hus pečená v hlinenom pekáči s rožkovou knedľou a červenou kapustou- sladko-kyslou po obede palacinky plnené so strúhanými jablkami a kto ešte nájde dieru v žalúdku - varené gaštany
stručne a jasne: áno
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Polievka s bio hovädzieho, pečené morčacie stehná, červená kapusta, knedľa, zemiakový šalát a rezne z bravčovej panenky. Jednohubky z lístkového cesta plnené: 1. sardinkovou pomazánkou, 2. šunkovou penou. Ako zákusky broskynky, šamrolky, gaštanové guličky a úliky. Boli hody
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať