Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 20:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

m.hladka Pozri príspevok
Kupujem celé kurča, ale len kvôli tomu, že mám z toho viac obedov a aj polievočku, je to rýchle a toto zjedia všetky vyberavé detičky.
presne tak, je to na viac krát a lepšie zúžitkované. U nás sa zvyšok pečeného kuraťa dojedal vždy už ťažko. A takto nie je problém.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Niet nad vlastnú záhradu. Hrášková polievka, nové zemiačiky, dusené fazuľové struky, hlávkový šalát. Rýchle, zdravé a úplne zadarmo. Nie sme síce vegetariáni, ale nezaškodí aj žalúdku troška oddychu po grilovačke
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja som zo zbytkov a ryže urobila "rizoto" s marhuľovým kompótom, kurča už nevykosťujem, dostať tu veľmi lacné a hlavne čerstvé poľské drobky a vidím čo kupujem, nečaká ma prekvapenie v igelite.
Polievky, paprikáš, atď. A delím sa s mačkou.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Síce nebolo to na obed, ale na večeru. Mám doma dvoch dôchodcov a rozkázali si detskú krupicu (pohádka mládi) s malsom a škoricou - manžel a kukuričnú krupicu s maslom a domácim kyslým mliekom - mama.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

tutiola Pozri príspevok
Síce nebolo to na obed, ale na večeru. Mám doma dvoch dôchodcov a rozkázali si detskú krupicu (pohádka mládi) s malsom a škoricou - manžel a kukuričnú krupicu s maslom a domácim kyslým mliekom - mama.
Dobrá rada, že čo s mliekom - krupičnú kašu z neho urobiť. U nás mlieko nikto nepije, kupujem len do varenia sem tam liter, a vždy z neho ostane.

Môj muž dnes robil lečo z čerstvej papriky a rajčín a k tomu kolienka. Toto jedlo zbožňuje, len sa hnevá, že neštípe i keď teta na ringu vravela, že to štipľavá paprika
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Potrebujem rozmraziť chladničku tak popozerám čo sa dá napichať na špajdle a budú špízy "Co dúm dal"
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dnes budem robiť pórové guľky: pór nakrájať na kolieska a na cca 2 lyžiciach olivového oleja podusiť 5 minút. Podliať slepačím vývarom cca 5 lyžíc a pomaly dusiť 10-15 minút.V hrnci rozpustiť maslo - 2 lyžice, do zlatista upražiť múku- 2 lyžice a zaliať mliekom - 2 dcl a pomaly variť asi 10 minút. Do bešamelu miešať pór, nechať ochladnúť, miešať postrúhaný syr (kto chce aj šunku na drobno) a tvoriť guľky vo veľkosti orecha, obaliť vo vajci a v strúhanke, vypražiť do zlata + kaša, šalát.
Zajtra zas cuketová panvica: na oleji opražiť cibuľku, pridať pokrájanú papriku chvíľu podusiť, pridať pokrájanú paradajku a na kocky cuketu, podusiť do mäkka a na závar do šťavy vytlačiť 1 ks syr v črievku, dochutiť soľou, korením + cestoviny.
Z dužiny cukety urobím tzv. slepačiu polievku. Dužina aj s jadierkami do studenej vody, soľ, celé korenie a zelenina ako do vývaru, variť do mäkka, precediť a zavariť niťovky. Prajem dobrú chuť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

ZEvina Pozri príspevok
Niet nad vlastnú záhradu. Hrášková polievka, nové zemiačiky, dusené fazuľové struky, hlávkový šalát. Rýchle, zdravé a úplne zadarmo. Nie sme síce vegetariáni, ale nezaškodí aj žalúdku troška oddychu po grilovačke
Evina nepreháňaj, nemáme to úplne zadarmo, ... kupujeme semená, planty, ... a neposlednom rade musíme okolo toho aj robiť, aj okopať aj poliať, aby sme niečo mali.

... ale dala si mi typ, na jarnú hráškovú polievku s novou mrkvou, tiež z vlastnej záhrady, ... a k tomu asi spravím palacinky, ... mňam
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

u nás dneska:
1. francúzske zemiaky + hlávkový šalát
2. rizoto + hl. šalát
3. špirály s tvarohom alebo grankom
Všetko som postíhala navariť včera.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Evina nepreháňaj, nemáme to úplne zadarmo, ... kupujeme semená, planty, ... a neposlednom rade musíme okolo toho aj robiť, aj okopať aj poliať, aby sme niečo mali.

... ale dala si mi typ, na jarnú hráškovú polievku s novou mrkvou, tiež z vlastnej záhrady, ... a k tomu asi spravím palacinky, ... mňam
máš pravdu, ale keď vidím tých mľaskajúcich hladošov nad "vlastnoručne" dopestovanou zeleninkou a ešte s pocitom, že viem, čo jem, na tú prácu okolo toho rada zabudnem
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Dnes budeme mať vývar z kostí s pečeňovými knedlíčkami, domáca zabíjačka (jaternička, krvavnička, klobása), zemiaky, kapustový šalát z kvasenej kapusty.
Zajtra fazuľová polievka z bielej fazule (už som ju namočila), vajíčkové halušky s uhorkovým šalátom.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Téma sčasti prečítaná + 5 kg


Hrášková polievka s liatym cestom .Bravčová panenka ako minútka + nové zemiačiky + uhorkový a ľadový šalát.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

ZEvina Pozri príspevok
Dnes budeme mať vývar z kostí s pečeňovými knedlíčkami, domáca zabíjačka (jaternička, krvavnička, klobása), zemiaky, kapustový šalát z kvasenej kapusty.
Zajtra fazuľová polievka z bielej fazule (už som ju namočila), vajíčkové halušky s uhorkovým šalátom.
Tak tú pravú domácu zabíjačku by som si určite dala.
Nemáte niekto recept na kvasenú kapustu do pohárov?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Dnes porkova polievka, bryndzove halušky, mnam
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Tie vajičkove halušky nepoznam, ak možeš napiš postup
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Darina1234 Pozri príspevok
Tie vajičkove halušky nepoznam, ak možeš napiš postup
klasické halušky - múka, voda, vajíčko, soľ, uvarené vo vode scediť, poliať trocha olejom. Vyšľahať vajíčka (trocha osoliť) vyliať do hlbšej panvice do rozohriateho oleja a keď začne hustnúť, primiešať halušky, dobre premiešať, kým nie sú vajíčka "omeletové" a hotovo.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Takze dnes je kuracia rolada bez viazania a hovädzia polievka.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Dnes už manžel kúpil hotové parené lekvárové buchty, takže pripravím len čokoládu na poliatie, a je to!

P.s.:
škoda, že v tejto téme nie je namiesto súhlasu - "mňam".
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som včera večer varila na dnešnú obedovečeru ........lečo s kuracími prskami , cestovina , hrášková polievka so závarkou , palacinky s tvarohom /šľahačka ,čokoláda/

Dnes budem mať pokoj .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

VERONIKA6 Pozri príspevok
Tak tú pravú domácu zabíjačku by som si určite dala.
Nemáte niekto recept na kvasenú kapustu do pohárov?
Veronika, neviem presne akú myslíš, ale kapusta sa dá vykvasiť do suda, po jej vykvasení sa naloží do pohárov, uzavrie a chvíľku sterilizuje, len tak, aby chytili vrchnáky. Po celý rok má rovnakú kyslosť, takže ju nemusíš premývať. Aj odborná literatúra tak doporučuje, že by sa mala naložiť do pohárov a nenechávať v sude, kde stále kvasí. Ja na jeseň dávam vykvasiť kapustu 2x. Prvú várku po vykvasení dávam do pohárov, druhú nechávam v sude. Najprv konzumujeme zo suda. Tá z pohárov má tú výhodu, že aj v lete je ako po čerstvom vykvasení. Šťavu tiež dávam do pohárov a krátko, do uchytenia vrchnákov, vysterilizujem, pretože ju potrebujem na http://www.porada.sk/t87256-macanka.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať