Zavrieť

Porady

ZP+pobyt v kupeloch

Dobry den. Prosim o radu v nasledujucich dvoch veciach:
1. Osoba ma trvaly pobyt v SR, ale je zamestnana v CR a tam plati aj zdravotne poistenie. Teraz na doporucenie odborneho lekara ma ist do kupelov na ustavnu liecbu. Bude tento pobyt uhradzat slovenska zdravotna poistovna, alebo si ho zaplati sam?
2. Viete niekto ci zdravotna poistovna odobri navrh na kupelnu ustavnu liecbu a preplati pobyt tehotnej zene? pravdepodobne procedury kvoli tehotenstvu nebude brat, ale bola by tam ako doprovod svojich deti (deti maju liecbu tiez odporucenu lekarom).

za odpovede dakujem. L.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

    Darma111
    na prvu otazku Ti neviem odpovedat len na druhu,napisem svoju skusenost,teraz som bola so synom 4,5 ročným v kupeloch predpísané od lekára, žiadali sme aj sprievodcu, na prvý krat nám to neschválili, ked som sa odvolala tak už schválili čiastočnú úhradu za sprievodcu... v kupeloch bol aj jedna mamicka, ktora tam bola s 5,5 ročnou dcérou, ale kedže v tom čase bola na materskej so svojim 2,5 ročným synom ktorý je zdravý,tak bol s nimi aj on...

    v kazdom prípade žiadajte sprievodcu pre dieta neviem aké je dieťa staré, ale dieťa do 6 rokov by malo mať sprievodcu, ked Vám to na prvý krat neschvália, tak napíšte odvolania a odvolajte sa hlavne na citovú závislosť dieťaťa, niekedy je dobré doložiť aj psychologický posudok od lekára, v ktorom sa uvedie, že dieťa je naviazané na matku...myslím si,že to že je tehotná by nemal byť problem, ide tam samozrejme na vlastnú zodpovednosť... pobyt sprievodcu hradi poistovna dieťaťa

    inak k tej prvej otázke logicky by mi vychádzalo, že kúpele platí poistovna v ktorej je osoba evidovaná ako ich poistenec, ale kokretne sa musite opytat vo svojej poistovni...

    LuboTT je offline (nepripojený) LuboTT

    LuboTT
    Dakujem za odpoved. Deti maju 11 a 13 rokov, takze neviem ci sa da ist ako doprovod s nimi. Ja sama mam tuto kupelnu liecbu doporucenu od lekara, ale pani na ZP mi povedala, ze mi to z dovodu tehotenstva zamietne. S pozdravom L.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Ja mám otázku, čo urobiť ak ZP schváli liečenie pre 4r dieťa so sprievodom/matka/ ale bez poskytnutia zľavy pre matku. Majú nastúpiť na liešenie už teraz v júli, dá sa s tým vôbec ešte niečo urobiť?
    Príde mi to divné, že ZP jej neschválila preplatený doprovod, šak dieťa má len 4r.
    Ja som bola na liečení v sept. minulého roku, mám 9 ročnú dcéru a na týžden ktorý sme mali rozdiel mi ZP dala preplatený doprovod. Tzn že som doplácala len minimálnu čiastku.
    A ešte jedna otázka - matka ako doprovod, nemôže dostať na dieťa OČR? Prečo si musí vybrať dovolenku a neplatené voľno?
    To sa nedá nejako urobiť?
    Ďakujem krásne za akýkoľvek postreh a radu.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    O všetkých týchto veciach rozhoduju zdrav.poistovne.Co sa týka otázky v nadpise,kupeľnu liečbu by mala preplácať aktuálna zdrav.poistovna,čiže ZP v Cechách.Doprovod na 11 a 13 ročné deti sa prakticky neposkytuje,pokiaľ su deti v poriadku,doprovod k 9 ročnému dieťaťu sa dáva len výnimočne,na špeciálne doporúčanie a musí byť veľmi závažný dôvod,vo všeobecnosti sa s nimi dá diskutovať o doprovode k dieťaťu do 6 rokov.

    LuboTT je offline (nepripojený) LuboTT

    LuboTT
    Zdravim. Cize ked to zhrniem, tak aj podla vyjadrenia sa ZP nemam ako tehotna narok na tuto liecbu a ako doprovod takisto nemozem, kedze deti su uz starsie. Ale pre ostatnych: Pokial revizny lekar schvali, ze doprovod je nutny, tak zdravotna poistovna preplati len 4,98 eur a zbytok si doprovod hradi sam podla cennika kupelov.
    Dakujem za Vas cas L.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.