Zavrieť

Porady

Fučiaci bazén

Kúpili sme si bazén, ktorý ma nafukovaciu obruč, sfukuje, dierky sme našli, čím je najlepšie ich prelepiť?ďakujem za rady))
Usporiadat
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

zatiaľ sme použili klasickú lepiacu pásku, ale ked sa namočila tak sa na nej začali vytvárať bublinky
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

My sme použili samolepiace "fľaky" na opravu duše na bicykli - ak máš defekt, dostať to kúpiť v obchode s bicyklami. Držalo to.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

zanetth Pozri príspevok
My sme použili samolepiace "fľaky" na opravu duše na bicykli - ak máš defekt, dostať to kúpiť v obchode s bicyklami. Držalo to.
na jednu dierku sme to dali...drží to....a na druhej to stále padá
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Skús to lepiacou pištoľou - rozotri ten vosk na dierku. Len sa neopáľ.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

robin1 Pozri príspevok
Skús to lepiacou pištoľou - rozotri ten vosk na dierku. Len sa neopáľ.
nemôže mi to spáliť aj tú gumu na bazéne?
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

koordinatoreva Pozri príspevok
nemôže mi to spáliť aj tú gumu na bazéne?
Kamarát si tak opravil bazén - dokonca to robil 2x a nespálilo sa to. (volala som mu teraz kvôli tomu, aby som si to overila)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

koordinatoreva Pozri príspevok
nemôže mi to spáliť aj tú gumu na bazéne?
Záleží od toho, aká je tá guma hrubá. Ak je tenká, tak to tou pištoľou neskúšaj. Ak je hrubá, viacvrstvová (s tkaninou vo vnútri) tak by si to mohla. Ale radšej by som miesto očistil (odmastil) acetónom (riedidlo C6000), zdrsnil brúsnym papierom a neexistuje, aby tam to lepidlo na bicykle nechytilo.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

to ste kúpili teraz a zistili ste, že je deravý? Čo tak reklamácia ?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

pepa78 Pozri príspevok
to ste kúpili teraz a zistili ste, že je deravý? Čo tak reklamácia ?
v krabici stál vyše mesiaca...a ked sme ho nafukali bol ok..az na druhy den..deti a tak, takze sme si to spôsobili sami
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Podla podmienok predaja by malo balenie obsahovať lepiacu súpravu na opravu poškodení malého rozsahu. jedná sa o "lepenie" na báze polyvinilchloridov.
Je možné s ním lepiť aj pod vodou. Je možné si ho zakúpiť aj samostatne. Najhoršie je ak fučí obruč, kam dať vodu? Nedoporučuje sa lepiť nafúknutú obruč. Obruč je s materiálu firmy Intex ( nejaká čína) viacvrstvové PVC s povrchovou úpravou.
Možno by pomohlo ísť do predajne a vydupať si lepiacu súpravu v rámci reklamácie ( stojí čosi okolo 10€ ), ale bo nech to príde technik v rámci reklamácie zalepiť a dnesie zo sebou sadu čo sktorú si necháš.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ak je to z PVC, tak v obchode s vodoinštalačným materiálom majú lepidlo na PVC. Aj tým by a to dalo.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Chobot Pozri príspevok
Ak je to z PVC, tak v obchode s vodoinštalačným materiálom majú lepidlo na PVC. Aj tým by a to dalo.
ďakujem zajtra vyskúšame a dám vedieť ako to dopadlo
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Pozor na podmienku, aby lepidlo bolo vode odolné. Na lepenie bazénov je možné zakúpiť si sadu aj s vinilovou záplatou, presne určnou na tento účel. Lepenie pod vodou do cca 3 min.
Pr9jemn0 lepenie.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

My sme mali k bazénu aj lepiacu sadu, dokonca som kúpila aj špeciálne lepidlo na bazény na lepenie pod vodou - zaplatila som vyše 500 Sk, netvrdím, že to chvíľu nevydržalo, ale nestálo to za tie peniaze. Ten fľak na duše považujem za najlacnejšie a najúčinnejšie riešenie.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

kupili sme lepiacu sedu na bazén...nejak to asi nefunguje, na tú gumu na duše sme zabudli..ale pouzila som nejako lepidlo take v dvojstriekacke..a zdá sa že to zabralo
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
To som zvedavy ako dlho to vydrzi.
Mam tento typ bazenu uz 4-roky a brat ho ma tiez.
Od zaciatku s nimi boli problemy co sa tyka malych dier. Povacsine (kedze som mal bazem prikryty) tak mi tam skakali macky a v snahe sa udrzat na klzkom povrch pouzily pazure. Odkedy nieje prykryty tak tam aspon neskacu macky bo by sa utopily
Lepil som to specialnym lepidlo na bazeny - vydrzalo to mesiac - dva a vplyvom velkej teploty od slnka a mokreho okraja bazenu pocas kupania sa odlepil. Pouzil som sekundove lepidlo, dvojzlozkove lepidlo, specialne lepidlo na gumu, flaky na bicyklove duse a ine lepidla. Vysedok vzdy ten isty - po kratsom ci dlhsom case sa vsetky odlepili. Vzdy som dieru vysusil, odmastil, niekedy osmyrgloval, niekedy nie, okraj nebol nafuknuty a niektore som skusal mat 24 hodin vo zveraku ine zase bez.
Rad by som vedel ci je nieco co naozaj funguje. Musim to skusit s tou tepelnou pistolou.
Inak napiste ked niekomu uz drzi flek aspon rok.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

mali sme minulý rok bazén prestne asi aj tento tip...nemali sme jedinú dierku..a to sa decká po ňom sápali a válali, nebol prikrytý, často tam skočil aj náš havo a susedove mačky...ale len raz...a ani raz sme ho nemuseli dofukovať..ani nič podobné
tento nový sme zalepili nakoniec 39,-Sk sanodu na lepenie..a skoro rýždeň to už drží...tak uvidíme...ale nie je teplo, takže sa s tým nehýbe ani slnko na to nepraží
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

dieťa čo sa bolo u nás hrať, bolo veľmi aktívne a cez to polepené pretiahlo plachtu..ta sa zachytila na to nalepené a fučí opäť
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Vyfúknutý prstenec (bez tlaku ktorý by odeloval záplatu) očistiť natrieť vinilovým lepidlom zo sady, vystrihnutú záplatku ( musí mať oblé okraje) natrieť tiež a nechať zavädnúť cca 2-3 min. Potom priložiť a pevne stalčiť ( pozor záplata má tendenciu rolovať sa ) a podržať cca 3-5 minút nechať zatuhnúť , prípadne odelujúcu sa hranu dotlačiť - sledovať cca 15min. Na druhý deň pod plnú zaťaž bez problémov.
UPOZORNENIE - nie každý pokus lepenia sa podarí, treba len trpezlivo opakovať. Odskúšané so zárukou dva roky a viac. Pri dobrom zhomogenizovaní až zvýšená pevnosť.
0 0
jaruj jaruj

jaruj je offline (nepripojený) jaruj

starnem ale zatial nevadi
a uz zase fuci (vinil, nevilnil)
idem opakovat 3xraz a budem dovtedy pokial nevyhodim bazen
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať