Zavrieť

Porady

ryža

ryža sa vždy uvarí rovnako, keď do hrnca dáte variť 1 a 1/2 dávky vody so soľou a trochou vegety..necháte zovrieť, pridáte trošku oleja a dáte nepremytú ryžu (1 dávku), pomiešate, oheň stíšite na minimum a prikryté varíte 20minút..nech kúpim akúkoľvek ryžu vždy sa spraví rovnako a nikdy nie je rozvarená alebo nedovarená..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzuT je offline (nepripojený) ZuzuT

    ZuzuT
    zlobinka Pozri príspevok
    ryža sa vždy uvarí rovnako, keď do hrnca dáte variť 1 a 1/2 dávky vody so soľou a trochou vegety..necháte zovrieť, pridáte trošku oleja a dáte nepremytú ryžu (1 dávku), pomiešate, oheň stíšite na minimum a prikryté varíte 20minút..nech kúpim akúkoľvek ryžu vždy sa spraví rovnako a nikdy nie je rozvarená alebo nedovarená..
    ... suhlasim, ale napr. moj postup je uplne opacny Na troske oleja osmazim do zlatova na drobno nakrajanu cibulku, pridam prebratu ryzu a kratko to vsetko spolu "opeciem". Potom zalejem vodou a varim, kym sa vsetka neodpari. Prip. pridavam mrazenu zeleninku a rozne korenia podla chuti .. ryza mi takto vzyd vyjde..

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    ZuzuT Pozri príspevok
    ... suhlasim, ale napr. moj postup je uplne opacny Na troske oleja osmazim do zlatova na drobno nakrajanu cibulku, pridam prebratu ryzu a kratko to vsetko spolu "opeciem". Potom zalejem vodou a varim, kym sa vsetka neodpari. Prip. pridavam mrazenu zeleninku a rozne korenia podla chuti .. ryza mi takto vzyd vyjde..
    aj ja ju presne takto robím, ale na miesto cibuľky dávam natenko nakrájaný cesnak.....

    VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

    VALIKA60
    Ahojte já zas robím ryžu v tlakovom hrnci na 2hrnčeky ryže dávám 3hrnčeky vody.Najprv ryžu dobre preumývám aj 5krát potom ju dám na 5lýžíc oleja do tlakového hrnca presmažím pridám 2 lyžičky vegety alebo namiesto vegety sol ale len 1lyžička, jednu celú cibulku a zalejem s vodou zatvorím tlakový hrniec a ked začne unikať para tak si stopnem 10 minút.Po 10minútách je ryža odstavená hotová neotvárať až po pol hodine premiešam s vidličkou a nechám stáť v teple.Namiesto vody môžte pridať vývar z polievky kurací,hovädzí tá ryža má inú chuť.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Raz som videla v televízií ako nejaká naša spevačka varí ryžu(na meno si nespomeniem). Dovtedy som ju varila tak, že som ju preberala, umývala, sušila, opražila na troche oleja, osolila, okorenila, zaliala vodou v pomere 1:1,5 a udusila. Ona to urobila bez veľkého preberania, vôbec neumývala a ostatné tak ako ja. Vyskúšala som to a je to fajn a o polovičku menej roboty. Ak pripravujem ryžu k mäsu na šťave, tak ju len okorením a osolím. Ak ju pripravujem ku kurčaťu, tak okrem soli a korenia dám do opraženej ryže aj jednú cibuľu do ktorej povpichujem klinčeky a klasický udusím.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    Prečo je v jednom obchode vedľa seba ryža podlhovastá za 22 i na 50 korun ? ( a ešte k tomu ta 22-korunová je väčšia ! ) Rovnaká váha samozrejme.

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    ja používam ryžu vo varných sáčkoch..je to podľa mňa oveľa jednoduchší spôsob a nemusím sa báť ,že mi ryža prihorí ....

    Bubasik je offline (nepripojený) Bubasik

    Bubasik
    Skuste si ryzu klasicky oprazit na oleji, na cibulke kto ma rad, posoli, ja ju aj "povegetujem", zalejte ju horucou vodou a supnite do pece a nechajte ju tam kym sa voda neodpari....
    je paradna - ziadna beztvara "guca"

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Kto ryžu umývate, skúste ju preplachovať v sítku. Ja som to odkukala od krstnej, dovtedy som ryžu "strážila" v miskách, aby som ju nevyliala aj s vodou.
    Stačí plastové sítko s malými otvormi a opláchnuť pod tečúcou vodou.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    comodo Pozri príspevok
    Prečo je v jednom obchode vedľa seba ryža podlhovastá za 22 i na 50 korun ? ( a ešte k tomu ta 22-korunová je väčšia ! ) Rovnaká váha samozrejme.
    Závisí od kvality a odrody ryže,nie od veľkosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.