Zavrieť

Porady

Prílohy

Zaujímalo by ma, ako sa podla normy pisu prilohy, ked je jedna priloha, ked je spomenuta v texte, ked nie je spomenuta v texte, viete niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    nikulik
    Zaujímalo by ma, ako sa podla normy pisu prilohy, ked je jedna priloha, ked je spomenuta v texte, ked nie je spomenuta v texte, viete niekto?
    1. ak je spomenutá v texte, tak stačí uviesť pod "S pozdravom" iba Príloha (slovo Príloha píšeš na štvrtý voľný riadok pod "S pozdravom" - čiže 3 riadky vynecháš a píšeš na štvrtý)

    2. ak príloha nie je spomenutá v texte, tak pod "S pozdravom" napíšeš toto:
    Príloha
    1x žiadosť

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ale pamätam si, ze moze byt aj takto: 2 prílohy, alebo 3 prílohy, len neviem ci potom pod to treba vypisovat ake prilohy alebo nie.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    nikulik
    Ale pamätam si, ze moze byt aj takto: 2 prílohy, alebo 3 prílohy, len neviem ci potom pod to treba vypisovat ake prilohy alebo nie.
    nikulik, pýtala si sa iba na jednu ... ak máš viac, tak namiesto slova Príloha, dáš Prílohy, ale nie 2 prílohy. Ostatné platí ako v predchádzajúcom mojom príspevku - ak máš viac príloh, ktoré nemáš spomenuté v texte, tak uvádzaš takto:
    Prílohy
    1x žiadosť
    1x životopis

    len teraz neviem, či si dobre spomínam, že ak máš viac príloh, tak to je jedno, či napíšeš Príloha alebo Prílohy



    TOTO JE OPRAVA PRÍSPEVKU
    Takže predsa si musím zopakovať NORMU ... podľa normy sa píše takto:

    Prílohy sa uvádzajú vľavo od zvislice po vynechaní 3 – 4 prázdnych riadkov pod posledným riadkom textu listu nasledovne:


    a) slovom Príloha (ak ide o jednu prílohu) – zvýrazneným podčiarknutím, tučným písmom alebo ich kombináciou;

    b) počtom príloh (ak sú vymenované v texte) - zvýrazneným podčiarknutím, tučným písmom alebo ich kombináciou;

    c) vymenovaním pod nadpisom Prílohy, pričom nadpis Prílohy sa zvýrazňuje podčiarknutím, tučným písmom alebo ich kombináciou. Názvy príloh sa píšu s veľkým začiatočným písmenom a nezvýrazňujú sa; za nadpisom ani za prílohami nie je žiadne interpunkčné znamienko a nevynecháva sa prázdny riadok.


    PRÍKLAD:

    Príloha
    3 prílohy

    Prílohy
    Rodný list
    Diplom
    Životopis
    Naposledy upravil vladan : 27.07.05 at 09:56

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    vladan, aby som pochopila aj ja, lebo mne treba polopate vysvetlit, takze:
    Príloha - to je to a)
    3 prílohy - to je b)
    Prílohy - to je c)
    Životopis
    Rodny list

    dobre som to pochopila???
    Naposledy upravil nikulik : 27.07.05 at 10:48

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    nikulik
    vladan, aby som pochopila aj ja, lebo mne treba polopate vysvetlit, takze:
    Príloha - to je to a)
    3 prílohy - to je b)
    Prílohy - to je c)
    Životopis
    Rodny list

    dobre som to pochopila???
    áno, aj ja to tak chápem

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ja ešte pri použíti viac príloh v texte používam nasledovné :
    Prílohy : podľa textu
    Keďže nemám k dispozícii príslušnú normu poradíte mi či je to v rozpore alebo v súlade s normou?
    Ďakujem

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Úprimne sa priznám, nedávam tejto problematike až takú vážnosť, ale nakoľko ste ju rozbehli, už by som chcela vedieť viac a preto Vás prosím o odvolávku na normu, ktorá tieto náležitosti určuje. Dík.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Stina
    Vladanov návod je dobrý, tiež to tak robím
    len pre info...VLADAN je Vlaďa a je to žena.....

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Ešte jednu malú drobnosť k tým príloham... prílohy sa zvýrazňujú tak ako je zvýraznené heslo veci v liste. T. j. ak je heslo iba tučným písmom, slovo prílohy zvýrazňuje iba tučným písmom bez podčiarknutia. Ak je aj tučné aj podčiarknuté, slovo prílohy zvýrazňujeme aj tučným písmom aj podčiarknutím...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.