Zavrieť

Porady

prijmanie platieb cez PayPal na podn. ucet

Dobry den,

je podla vas mozne prijmat platby cez PayPal za tovar fakturovany do zahranicia? Bude to splnat, alebo naopak porusovat platnu legislativu?

Pokla viem, PayPal funguje tek, ze si subkekt vytvori ucet u nich, kde zada (okrem ineho) svoj bankovy ucet, na ktory si potom prostriedky z PP uctu prevadza. Teda ak by sme platbu prijali cez PP, museli by sme potom tieto prostriedky presunut na nas podnikatelsky ucet.

Pre nas by to nebol problem, ale co na to DU?
Naposledy upravil Dav : 31.07.09 at 12:36
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nikto nema ziadne skusenosti, alebo aspon nazor na taketo prijmanie penazi?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Jediné, čo ma napadá je, že na DU musíš hlásiť všetky účty, ktoré používaš pri podnikaní.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No tak skusim nahlasit ten Paypalovy?

Aj ked... je to iba akysi medziucet, aj tak sa z toho neda vyberat, peniaze sa daju iba preposlat na fyzicky ucet v banke - v tomto pripade by to bolo na ucet, ktory je uz na DU zahlaseny.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misomiso Pozri príspevok
No tak skusim nahlasit ten Paypalovy?

Aj ked... je to iba akysi medziucet, aj tak sa z toho neda vyberat, peniaze sa daju iba preposlat na fyzicky ucet v banke - v tomto pripade by to bolo na ucet, ktory je uz na DU zahlaseny.
no veru neviem, ale skor asi nahlasiť, aby bol pokoj.

Aby nepovedali, ze ved z toho paypaloveho si si to mohol poslat aj na sukromny.

Takto by nemalo uz nic vadit.
0 0
xaver xaver

xaver je offline (nepripojený) xaver

misomiso Pozri príspevok
Dobry den,

je podla vas mozne prijmat platby cez PayPal za tovar fakturovany do zahranicia? Bude to splnat, alebo naopak porusovat platnu legislativu?

Pokla viem, PayPal funguje tek, ze si subkekt vytvori ucet u nich, kde zada (okrem ineho) svoj bankovy ucet, na ktory si potom prostriedky z PP uctu prevadza. Teda ak by sme platbu prijali cez PP, museli by sme potom tieto prostriedky presunut na nas podnikatelsky ucet.

Pre nas by to nebol problem, ale co na to DU?
Nasa firma na ma PayPal Business Account (ucet na PayPal-e pre pravnicke osoby), ktory sme nahlasili na DU (so strucnym vysvetlenim o aky typ uctu sa jedna). Po nahlaseni sme neobdrzali ziadnu vyzvu na upresnenie alebo nieco podobne (nahlasili sme ho pred 5 mesiacmi).

Uctujeme ho ako bankovy ucet, percentualne poplatky ktore si PayPal uctuje za dosle platby ako bankove poplatky. Zatial ako vypis z banky pouzivame reporty, ktore sa daju na PayPal-e vytvorit priebezne, avsak na konci roku pravdepodobne poziadame PayPal o pisomne vypisy z uctu za cely rok.

Na PayPal ucet v prevaznej miere dostavame platby, ktore nasledne prevadzame na nas bankovy ucet v SR, avsak uz sme z neho platili aj za fakturu dodavatelovi na jeho PayPal ucet (zahranicnej firme).
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

xaver Pozri príspevok
Nasa firma na ma PayPal Business Account (ucet na PayPal-e pre pravnicke osoby), ktory sme nahlasili na DU (so strucnym vysvetlenim o aky typ uctu sa jedna). Po nahlaseni sme neobdrzali ziadnu vyzvu na upresnenie alebo nieco podobne (nahlasili sme ho pred 5 mesiacmi).

Uctujeme ho ako bankovy ucet, percentualne poplatky ktore si PayPal uctuje za dosle platby ako bankove poplatky. Zatial ako vypis z banky pouzivame reporty, ktore sa daju na PayPal-e vytvorit priebezne, avsak na konci roku pravdepodobne poziadame PayPal o pisomne vypisy z uctu za cely rok.

Na PayPal ucet v prevaznej miere dostavame platby, ktore nasledne prevadzame na nas bankovy ucet v SR, avsak uz sme z neho platili aj za fakturu dodavatelovi na jeho PayPal ucet (zahranicnej firme).
A mas overene, ze Paypal skutocne papierovy vypis posle? Pocul som v telke rozpravat nejaku z Narodnej Banky, ze Paypal nema licenciu NB, z toho dovodu nema ani pobocku v SR a ze teda (podla nej) su ucty v PP nelegalne.

Sam by som rad vedel, zi to skutocne koliduje s nejakym paragrafom niektoreho zakona,
0 0
xaver xaver

xaver je offline (nepripojený) xaver

misomiso Pozri príspevok
A mas overene, ze Paypal skutocne papierovy vypis posle?
Overene to nemam, ich support mi toto riesenie odporucil ale este som to v praxi nevyskusal.
misomiso Pozri príspevok
Pocul som v telke rozpravat nejaku z Narodnej Banky, ze Paypal nema licenciu NB, z toho dovodu nema ani pobocku v SR a ze teda (podla nej) su ucty v PP nelegalne.
Sam by som rad vedel, zi to skutocne koliduje s nejakym paragrafom niektoreho zakona,
To ze nieco nie je registrovane na Slovensku, neznamena automaticky ze je to nelegalne. Nas PayPal account povazujeme za ucet vedeny v zahranicnej banke, a to aj z toho dovodu, ze PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A. (prevadzkovatel sluzby PayPal pre europskych zakaznikov a dcerska spolocnost americkej PayPal) je registrovana v Luxembursku ako firma poskytujuca financne sluzby a dohlad nad nou vykonava prislusna luxemburska kontrolna institucia.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Rad by som sa opytal vsetkych, ktori sa vyznaju (teda vsetkych na Porade ), pretoze nie som schopny teraz prestudovat vsetky zakony - a pravdu povediac ani presne neviem, ktore by sa toho vsetky mohli teoreticky tykat:

1. Moze mat slovenska s.r.o. vedeny ucet v zahranicnej banke?

2. Su nutne papierove vypisy? (Na tom paypale pisu nieco o elektronickych vypisoch.)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok

1. Moze mat slovenska s.r.o. vedeny ucet v zahranicnej banke?

2. Su nutne papierove vypisy? (Na tom paypale pisu nieco o elektronickych vypisoch.)

Ad 1. samozrejme, že môže, len netreba zabudnúť na povinnosti voči NBS...

Ad 2. pre niečo bližšie viď napr. nasledovné príspevky:
http://www.porada.sk/t72907-nahlasen...nej-banke.html
http://www.porada.sk/t15066-vypis-z-banky.html
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Diky - no prispevky su bohuzial z roku 2005. Nemate niekto odkaz na aktualne platny devizovy zakon?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
Diky - no prispevky su bohuzial z roku 2005. Nemate niekto odkaz na aktualne platny devizovy zakon?
V prílohe
alebo na
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...xi_zak_fr0.htm
hľadaj devízový zákon....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

xaver Pozri príspevok
Nasa firma na ma PayPal Business Account (ucet na PayPal-e pre pravnicke osoby), ktory sme nahlasili na DU (so strucnym vysvetlenim o aky typ uctu sa jedna). Po nahlaseni sme neobdrzali ziadnu vyzvu na upresnenie alebo nieco podobne (nahlasili sme ho pred 5 mesiacmi).
Rozmyslam, ako by som nahlasil DU moj ucet na Paypal, ak ten ucet nema ziadne cislo. Pokial viem, ako identifikacia sluzi iba e-mailova adresa. Alebo Business ucty maju cislo?
0 0
z.j z.j

z.j je offline (nepripojený) z.j

Zdravím.
Vy sa s touto témou zaoberáte z účtovníckeho charakteru, tak sa ospravedlňujem, že do toho vstúpim ako neúčtovník.
Aj ja mám PP účet, síce nepodnikateľský, ale technicky je to asi jedno. PP účet, ako bankový účet neexistuje. Je to len "nadstavba" na Váš bankový účet. Do PP sa registruje debetná alebo kreditná karta vydaná k Vášmu bankovému účtu. Cez PP sa iba realizujú platby pomocou Vašej karty, z Vášho účtu. Možno by som to nazval platbou u obchodníka, ktorý však nemá fyzický terminál, len virtuálny (platobný portál).
Technicky to nie je ďalší účet.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

z.j Pozri príspevok
Zdravím.
Vy sa s touto témou zaoberáte z účtovníckeho charakteru, tak sa ospravedlňujem, že do toho vstúpim ako neúčtovník.
Aj ja mám PP účet, síce nepodnikateľský, ale technicky je to asi jedno. PP účet, ako bankový účet neexistuje. Je to len "nadstavba" na Váš bankový účet. Do PP sa registruje debetná alebo kreditná karta vydaná k Vášmu bankovému účtu. Cez PP sa iba realizujú platby pomocou Vašej karty, z Vášho účtu. Možno by som to nazval platbou u obchodníka, ktorý však nemá fyzický terminál, len virtuálny (platobný portál).
Technicky to nie je ďalší účet.
No to je prave ta otazka. Nie je celkom pravda, ze sa tam registruje ina karta. Karta sa moze registrovat, ale nemusi. Okrem platby cez kartu si mozes na PP ucet poslat hoci aj miliony EUR alebo USD drzat ich tam a potom z nich platit na ine PP ucty, rovnako aj opacne, ked platbu prijmes, mas (technicky, nie legislativne) mnoho moznosti, ako s peniazmi nalozit, mozes si ich poslat na svoj bankovy ucet, el aj nemusis, mozes si ich na PP drzat a rozielat aj inam.

Ja by som to skor priroval ke tej M bank, ci ako sa vola ta internetova banka u nas.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Takze ak to zhrniem: (opravte ma prosim, ak sa mylim)

1. nemal by byt problem v zriadeni uctu v zahranicnej banke, ak to oznamime DU aj NBS.

2. elektronicke vypisy by nemali byt problem, alebo snad nejaky zakon nariaduje pouzivat papierove?

Ma niekto nejake dalsie kreativne napady, ako by sme mohli byt pokefovani statnymi uradmi zato, ze prijmame platby cez PayPal?
0 0
xaver xaver

xaver je offline (nepripojený) xaver

z.j Pozri príspevok
Zdravím.
Vy sa s touto témou zaoberáte z účtovníckeho charakteru, tak sa ospravedlňujem, že do toho vstúpim ako neúčtovník.
Aj ja mám PP účet, síce nepodnikateľský, ale technicky je to asi jedno. PP účet, ako bankový účet neexistuje. Je to len "nadstavba" na Váš bankový účet. Do PP sa registruje debetná alebo kreditná karta vydaná k Vášmu bankovému účtu. Cez PP sa iba realizujú platby pomocou Vašej karty, z Vášho účtu. Možno by som to nazval platbou u obchodníka, ktorý však nemá fyzický terminál, len virtuálny (platobný portál).
Technicky to nie je ďalší účet.
PayPal nie je len nadstavba k bankovému učtu, pretože ho nezriaďuješ ako nejaký dodatok k tvojemu učtu v existujúcej banke. Možeš jeho prostredníctvom realizovať aj iné operácie ako platby z tvojej karty alebo tvojho účtu, ako napríklad prijímanie platieb od tretích osôb, platby za služby a tovary tretím osobám, prevody na tvoj bankový účet.

Rozumiem však, že ak používaš PayPal ako súkromná osoba na nákup cez internet, vnímaš ho tak ako si ho popísal - teda platba cez virtuálny platobný terminál obchodníkovi. Ak sa však stávaš ty tým obchodníkom (čo je prípad ľudí, ktorí uvažujú na využívaní PayPal-u na podnikateľské učely), tak PayPal má viac aspektov a podobá sa na bankový účet, tak ako som to popísal vyššie.
0 0
xaver xaver

xaver je offline (nepripojený) xaver

misomiso Pozri príspevok
1. nemal by byt problem v zriadeni uctu v zahranicnej banke, ak to oznamime DU aj NBS.

2. elektronicke vypisy by nemali byt problem, alebo snad nejaky zakon nariaduje pouzivat papierove?

Ma niekto nejake dalsie kreativne napady, ako by sme mohli byt pokefovani statnymi uradmi zato, ze prijmame platby cez PayPal?
1. Suhlasim s tebou.
2. Podla mna elektronicke vypisy nestacia. Predpokladam, ze zakon o uctovnictve a zakon o elektronickom podpise riesia tuto problematiku. Ja zatial v ramci firmy pouzivam elektronicke vypisy a budem sa snazit od PayPal-u vymamit pisomne po skonceni roka.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

xaver Pozri príspevok
1. Suhlasim s tebou.
2. Podla mna elektronicke vypisy nestacia. Predpokladam, ze zakon o uctovnictve a zakon o elektronickom podpise riesia tuto problematiku. Ja zatial v ramci firmy pouzivam elektronicke vypisy a budem sa snazit od PayPal-u vymamit pisomne po skonceni roka.
A co ak sa ti to nepodari?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak prave som od nich dostal odpoved. Paypal ziadne tlacene ani elektronickym podpisom podpisane vypisy neposiela.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
misomiso Pozri príspevok
Tak prave som od nich dostal odpoved. Paypal ziadne tlacene ani elektronickym podpisom podpisane vypisy neposiela.
... potom zostáva asi používať Paypal ako nadstavbu nad platobnou kartou k príslušnému účtu, na ktorom sa zobrazia všetky pohyby platobnej karty, resp. účtu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať