Zavrieť

Porady

Vratenie tovaru pri kupe cez internet.

Prezrel som si vynikajucu temu http://www.porada.sk/t82125-vsetko-o...trebitela.html velmi vela odkazov na rozne problemy ale nenasiel som tam jednu vec.

Kupil som si tovar cez internet ale chcem ho vratit. Podla zakona mam pri internetovom obchode pravo vratit ho do 7 dni bez udania.

Ked som im napisal ze chcem tovar vratit tak mi odpisali ze mam pocitat s poplatkom za dopravu a balne, prekontrolovanie ci je tovar v poriadku, vratenie tovaru do povodneho obalu.

Maju na taketo nieco vobec pravo? Dopravu kurierom na svoju adresu som platil ja.
Usporiadat
zubrienka15 zubrienka15

zubrienka15 je offline (nepripojený) zubrienka15

Mozem sa spytat, ako je to v pripade kupy pouzivanej veci, ktora uz nema zaruku, o tom kupujuca strana vedela a po prevzati ziada peniaze vratit späť s tým, ze vec nefunguje? Pri odoslani fungovala. Som fyzicka osoba, predaj sa uskutocnil formou aukcie na nete a v podmienkach predaja mam, ze nech sa pytaju, zodpoviem, ale veci po vydrazeni uz neberiem spat. Musim peniaze vratit, su aukcie brane ako kupna zmluva ?
0 0
Michal212 Michal212

Michal212 je offline (nepripojený) Michal212

Dobry den ... chcem sa oyptat. Objednaval som oblecenie cez internet a dolso mi v inej farbe aj s inym strihom. dodacia lehota nebola uvedena ale trvala zhruba mesiac a bolo to asi od vyrobcu pretoze to dolso z ciny. Od prevzatia tovaru je to asi 5 dni a pisal som im aj email z celkovou dokumentaciu, fotkami tovaru aj cislom faktury. Zatial sa neozvali a myslim ze sa ani neozvu ... mozem nieco urobit pre to aby my bol tovar vymeneni alebo vratene peniaze ked predajca nereaguje ? A bojim sa ze nase europske obchodne zakony pre cinu neplatia. Vopred dakujem .)
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Michal212 Pozri príspevok
Dobry den ... chcem sa oyptat. Objednaval som oblecenie cez internet a dolso mi v inej farbe aj s inym strihom. dodacia lehota nebola uvedena ale trvala zhruba mesiac a bolo to asi od vyrobcu pretoze to dolso z ciny. Od prevzatia tovaru je to asi 5 dni a pisal som im aj email z celkovou dokumentaciu, fotkami tovaru aj cislom faktury. Zatial sa neozvali a myslim ze sa ani neozvu ... mozem nieco urobit pre to aby my bol tovar vymeneni alebo vratene peniaze ked predajca nereaguje ? A bojim sa ze nase europske obchodne zakony pre cinu neplatia. Vopred dakujem .)
...och joj, kto šetrí má za tri..... dúfam, že aspoň colným konaním Ti to prešlo... Čína - mimo SK, aj mimo EÚ (zatiaľ)----čo chvíľa opak bude - my budeme súčasťou nich....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Michal212 Pozri príspevok
Dobry den ... chcem sa oyptat. Objednaval som oblecenie cez internet a dolso mi v inej farbe aj s inym strihom. dodacia lehota nebola uvedena ale trvala zhruba mesiac a bolo to asi od vyrobcu pretoze to dolso z ciny. Od prevzatia tovaru je to asi 5 dni a pisal som im aj email z celkovou dokumentaciu, fotkami tovaru aj cislom faktury. Zatial sa neozvali a myslim ze sa ani neozvu ... mozem nieco urobit pre to aby my bol tovar vymeneni alebo vratene peniaze ked predajca nereaguje ? A bojim sa ze nase europske obchodne zakony pre cinu neplatia. Vopred dakujem .)
A preco by sa Cina mala drzat europskych, ci inych zakonov?

Ked si objednavas z Ciny, tak pocitaj s tym, ze oni maju svoje zakony .
Asi sa musis obratit na cinsku SOI
0 0
Michal212 Michal212

Michal212 je offline (nepripojený) Michal212

takze aj ked objednavam zo slovenskej stranky ktora sice nema na slovensku ziadnu centralu ani skalny obchod vyrobca je vyrobca a musim sa riadit jeho zakonmi ?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Michal212 Pozri príspevok
takze aj ked objednavam zo slovenskej stranky ktora sice nema na slovensku ziadnu centralu ani skalny obchod vyrobca je vyrobca a musim sa riadit jeho zakonmi ?
.....a aké obchodné podmienky sú na tej stránke????
...mimochodm - stránka písaná po slovensky = slovenská stránka?! a to odkiaľže berieš takéto všeobecné vedomosti? Stále sa mi potvrdzuje to, čo všetci prašivci z celého sveta využívajú (vrátane chytrejších slovákov, resp. občanov SK)- ABSOLÚTNA PRÁVNA NEGRAMOTNOSŤ OBČANOV SK - napriek kopcu fór, kopcu spravodajských relácií, ktoré sú tu takmer 20 rokov.... hol´d - komu niet rady, tomu niet pomoci..... a ešte sa tu durdiť bude
0 0
Michal212 Michal212

Michal212 je offline (nepripojený) Michal212

Diky za pomoc .) ... ( sarkazmus )
0 0
zubrienka15 zubrienka15

zubrienka15 je offline (nepripojený) zubrienka15

ja neviem, no laicky ma napadaju tie podmienky predaja, od toho by si sa mohol odpichnut, su pravidla na internetovy obchod, kedy vlastne existuje zmluva nakupna medzi zivnostnikom ktorý predava aj cez net a nakupujucim.. a kazdy vyrobok ma reklamnu dobu, a samozrejme aj na druh, kvalitu a cenu. sarkasticke poznamky si nevsimaj, tento portal nie je na to urceny, ale na pomoc,,,
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Michal212 Pozri príspevok
Diky za pomoc .) ... ( sarkazmus )
ja viem, že to nebola pomoc....ale tu sa ozaj pomôcť nedá. Ak to berieš, ako sarkazmus - nevadí, prežijem. Ja som Ti len ukázala kúsok o tom, čo si všetci o nás myslia (a nie len myslia, ale sa o tom deň čo deň stále utvrdzujú) - aj európa nás zdiera - teda len tých, čo sa dajú -nebankovky a pod.
...kupujem cez internet dosť - za dnes jedna zásielka doručená, jednu ešte čakám z minulého týždňa - vždy však len cez overené obchody (možno občas preplatím, ale za svoj život som ešte nemala problém s deklarovanou kvalitou a funkcionalitou)....a nikdy som nekupovala používanú vec.... z mIletičky som si tenisky kúpila dvakrát- prvý a posledný....
Nie som taká bohatá, aby som si kupovala lacné veci - otrepaná fráza, ktorá stále platí....
Minulý týždeň som si kúpila botasky (značka dobrá)- stáli vyše x éčiek, viem však, že mi vydržia najmenej 4 roky... pri dennom letnom nosení, avšak pri mojej súčasnej intenzite nosenia, ako aj vzhľadom na to, že jazdím autom - odhadujem do 10 rokov....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

zubrienka15 Pozri príspevok
ja neviem, no laicky ma napadaju tie podmienky predaja, od toho by si sa mohol odpichnut, su pravidla na internetovy obchod, kedy vlastne existuje zmluva nakupna medzi zivnostnikom ktorý predava aj cez net a nakupujucim.. a kazdy vyrobok ma reklamnu dobu, a samozrejme aj na druh, kvalitu a cenu. sarkasticke poznamky si nevsimaj, tento portal nie je na to urceny, ale na pomoc,,,
od osoby, ktorá predáva na aukciách použitý tovar a tu hľadá odpoveď na to, ako sa vyhnúť reklamácii od kupujúceho a stráca sa v odpovediach daných paragrafoch ..... hmmmm, fakt dobrá odpoveď
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať