Zavrieť

Porady

Žaloba o určenie neplatnosti Notárskej zápisnice

Podal som Žalobu o určenie notárskej zápisnice, na základe ktorej bol prevedený môj rodinný dom v tzv. dobrovoľnej dražbe. V Notráskej zapisnici je nepravdivý právny dôvod.
Súd mi žalobu zamietol, nakoľko Notársky úrad nieje zapísaný ako subjekt proti ktorému je možné podať žalobu.
Koho mám žalovať, kedže som nenašiel žiadne relevantné žaloby na internete, je vôbec možné, že sa nedá podať návrh na určenie neplatnosti notárksej zápisnice?
Súd ma vôbec nevyzval aby som upresnil žalovaného ale Žalobu zamietol.
Kto má byť namiesto Notárskeho úradu žalovaný, Notárska komora? Ministerstvo spravodlivosti? Alebo je nutné napadnúť neplatnosť právneho úkonu v tomto prípade neplatnosť dražby, ale už uplynula prekluzívna lehota nakoľko som bol neprítomný jednak počas dražby aj počas prekluzívnej lehoty.

Dakujem za radu
Jan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš sa domáhať:
    1. určenia vlastníctva - pri tom sa rieši aj platnosť dražby
    2. zodpovednosti štátu za škodu podľa zákona č. 514/2003 Z.z. (prv č. 58/1969 Zb.). Žaluješ štát v zastúpení asi ministerstva spravodlivosti

    Pozri si aj nejaké judikatúry, napr. NS SR 89/2004, zn. 3 Cdo 134/03.

    Žaloba o určenie neplatnosti Notárskej zápisnice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.