Zavrieť

Porady

Slovenská pošta od 01..07.2009

Slovenská pošta od 01.07.2009 vydáva nové Poštové podmienky, súčasne dochádza k zmene Tarify - cenníka.


http://www.posta.sk/page/2731
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Možno to niekomu pomôže. Požiadala som poštu o odpoveď:

Dobrý deň,
zostali mi známky, kde je natlačené T2 50 g a T2 100 g cena na známkach nie je uvedená , ale ja som ich samozrejme kupovala za cenu 0,33 EUR a 0,46 EUR.
Ako ich budem môcť teraz použiť?
Budem musieť k uvedeným známkam dokúpiť známky?

Odpoveď
Dobry den,
tieto znamky su nadalej platne, kedze je to znamka, ktora urcuje triedu a gramaz, nie je potrebne k nim dokupovat dalsie znamky.
S pozdravom


Daniela Bitterová
referent, Zákaznícky servis

SLOVENSKÁ POSTA, a.s.
úsek obchodu a marketingu
Komenského 16, 975 88 Banská Bystrica
tel.:0800 122 413
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Končia doručenkové obálky nahradia ich tzv. "úradné zásielky", ktoré ale môžu odosielať len "úrady" presne špecifikované (súdy, polícia, DÚ, SP...)
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ale "NOVINKA"??? k doporučeným listovým zásielkam:

Doručenka
SP zabezpečí potvrdenie prevzatia zásielky adresátom alebo oprávneným prijímateľom na doručenke. Potvrdenú doručenku vráti SP odosielateľovi ako list 2. triedy, v lehote prepravy D+2 (tzn. najneskôr druhý pracovný deň po dni prevzatia zásielky, ku ktorej sa doručenka vzťahuje).
Odosielateľ označí zásielku na adresnej strane poznámkou „Doručenka“, o službu môže požiadať aj ústne pri podaní. K zásielke priloží vyplnené tlačivo doručenky, ktoré mu na požiadanie poskytne pošta. Je možné použiť aj tlačivo, ktoré si odosielateľ obstaral na vlastné náklady za predpokladu, že je upravené tak, aby bolo zhodné s tlačivom SP.
Na zasielanie doporučených listov so službou Doručenka je možné použiť aj doručenkové obálky, ktorých úpravu schválila SP (označené logom SP a číslom atestu v ľavom dolnom rohu obálky). Žiadosti o schválenie doručenkových obálok je možné zasielať na adresu: Slovenská pošta, a. s., Partizánska cesta č. 9, 975 99 Banská Bystrica.
Pošta prijme zásielky aj v doručenkových obálkach, ktoré nie sú označené atestom SP za podmienky, že odosielateľ uhradí cenu ako za neštandardný doporučený list.
6.1.3. Info web
SP poskytne informáciu o výsledku dodania zásielky prostredníctvom internetovej stránky www.posta.sk alebo Zákazníckeho servisu SP na bezplatnej telefónnej linke 0800/122413. Informácia o výsledku dodania zásielky je k dispozícii nasledujúci pracovný deň po dni dodania, resp. oznámenia o uloţení zásielky na pošte.
Službu poskytuje SP k doporučeným listom 1. triedy, odosielateľ o ňu požiada ústne pri podaní.
6.2. Odosielateľ môţe poţiadať o zvláštne zaobchádzanie s doporučeným listom prostredníctvom dispozičných sluţieb: Storno zásielky na podaji, Storno zásielky na dodaji, Neukladať, Nevrátiť, Uloţiť ...dní, Nedoposielať, Späť:.
6.3. Adresát môţe poţiadať o zvláštne zaobchádzanie s doporučeným listom prostredníctvom dispozičných sluţieb: Vylúčenie náhradného prijímania zásielok, Predĺţenie odbernej lehoty, Časové doposielanie, Jednorazové doposielanie, Splnomocnenie, Odopretie prijatia, Poste restante.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ďalšia perlička z pošty: ruší sa služba "výhrada odnášky" nakoľko nemám záujem pravidelne kupovať novú poštovú schránku, ktorú mi dobroprajníci už viackrát vylomili a dvierka zahodili, musím si zriadiť PO BOX a samozrejme všetkým, ktorí mi posielajú čokoľvek budem musieť listom oznámiť číslo boxu- ide ma uchytiť z takých služieb.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

mozes si zaplatit presmerovanie posty... a tusim nejaky cas pri novootvorenom poboxe je zdarma
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

PO BOX sa paltí od začiatku a presmerovanie kam? to je zbytočné, bydlisko predsa nemením
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

presmerovanie z miesta bydliska do poboxu... je to predsa rozdielna postova adresa, takze to nebudu tam hadzat automaticky ale ako sluzbu za poplatok
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

fajn dík za radu
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Neviem ako teraz, ale platené presmerovanie som mala 1/2 roka a ďalšieho 1/2roka to robili automatický. A dovtedy už každý mal novú adresu. Ide hlavne o úradné zásielky, kedy som samozrejme zabudla na nejakú poistku aj ked som si myslela, že som všade nahlásila zmenu adresy.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

problematické je presmerovanie na úradných zásielkách "do vlastných rúk", kde na obálke je vytlačené "Nedoposielať" tie neskončia automaticky v poboxe... ale ak je doručovateľ priemerne inteligentný aj tak dá do poboxu oznámenie o uložení zásielky. Ale to sa stáva len vtedy ak pobox je otvorený na tej-ktorej doručovacej pošte.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Splnomocnenie oprávňuje preberať všetku poštu
Práve ste odcestovali alebo ste chorí a nemôžete si vyzdvihnúť na pošte zásielku či dôchodok? Poradím vám, kto ich môže prevziať za vás.

Oprávnenie prevziať za vás na pošte zásielku má váš manžel alebo manželka, ak ste ich na základe žiadosti podanej na pošte nevylúčili z prijímania vašich zásielok. Pokiaľ zásielku nemôžu z nejakého dôvodu prebrať rodinní príslušníci, môžete tým poveriť náhradných prijímateľov. Osoby, ktoré majú s vami spoločnú domácnosť, však nie sú oprávnené preberať zásielku Do vlastných rúk, poistenú zásielku v hodnote nad 200 €/ 6 025,20 Sk, poštový poukaz nad 200 €/6 025,20 Sk.

Do vlastných rúk

Pri prevziatí listu či balíka na dobierku za niekoho iného je potrebné identifikovať sa občianskym preukazom. Zásielky Do vlastných rúk patria výlučne vám a nemôže ich za vás nik prevziať. Ak ste však dlhodobo odcestovaní alebo ležíte v nemocnici, môžete splnomocniť niektorého člena rodiny či vašej domácnosti, aby bol oprávnený preberať za vás aj tento typ zásielok. Splnomocnenie sa vyhotovuje na tlačive pošty, ale môžete si ho napísať aj sami a treba ho dať overiť. Overené splnomocnenie slúži na preukazovanie sa pri preberaní zásielok od poštového doručovateľa alebo pri priehradke pošty. Za vystavenie preukazu splnomocnenca, ktorý slúži na preberanie zásielok, zaplatíte poplatok podľa aktuálneho cenníka poštových služieb.

Maloleté dieťa a nespôsobilí občania

Zásielky určené pre maloleté dieťa môžete preberať, ak ste jeho rodič alebo zákonný zástupca. Dieťa nad 15 rokov môže prebrať zásielku samo, okrem poštového peňažného poukazu a poistenej zásielky v hodnote nad 200 €/6 025,20 Sk. Za adresáta, ktorý bol pozbavený spôsobilosti na právne úkony alebo ktorého spôsobilosť na prijímanie zásielok bola obmedzená, môže preberať zásielky jeho opatrovník. Musí však predložiť právoplatné rozhodnutie súdu o jeho ustanovení za opatrovníka adresáta.

Dôchodky a dávky

Ak si nemôžete na pošte vyzdvihnúť dôchodok, môže ho prevziať aj váš manžel či manželka. Musíte im však na to udeliť písomný súhlas. Takáto výplata je platná maximálne počas 6 po sebe nasledujúcich mesiacov. Dôchodok si môžete nechať na pošte počas troch mesiacov alebo vám ho môžu doposielať na inú adresu počas 6 mesiacov. Sociálnu dávku je možné vyplatiť:
adresátovi, manželovi alebo manželke (ak nie sú z prijímania vylúčení); maloletému adresátovi, ktorému bol vydaný občiansky preukaz alebo preukazný doklad cudzinca; jednému z rodičov alebo inému zákonnému zástupcovi maloletého adresáta.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Monika Kováčová Pozri príspevok
Ale "NOVINKA"??? k doporučeným listovým zásielkam:

Doručenka
SP zabezpečí potvrdenie prevzatia zásielky adresátom alebo oprávneným prijímateľom na doručenke. Potvrdenú doručenku vráti SP odosielateľovi ako list 2. triedy, v lehote prepravy D+2 (tzn. najneskôr druhý pracovný deň po dni prevzatia zásielky, ku ktorej sa doručenka vzťahuje).
Odosielateľ označí zásielku na adresnej strane poznámkou „Doručenka“, o službu môže požiadať aj ústne pri podaní. K zásielke priloží vyplnené tlačivo doručenky, ktoré mu na požiadanie poskytne pošta. Je možné použiť aj tlačivo, ktoré si odosielateľ obstaral na vlastné náklady za predpokladu, že je upravené tak, aby bolo zhodné s tlačivom SP.
Na zasielanie doporučených listov so službou Doručenka je možné použiť aj doručenkové obálky, ktorých úpravu schválila SP (označené logom SP a číslom atestu v ľavom dolnom rohu obálky). Žiadosti o schválenie doručenkových obálok je možné zasielať na adresu: Slovenská pošta, a. s., Partizánska cesta č. 9, 975 99 Banská Bystrica.
Pošta prijme zásielky aj v doručenkových obálkach, ktoré nie sú označené atestom SP za podmienky, že odosielateľ uhradí cenu ako za neštandardný doporučený list.
6.1.3. Info web
SP poskytne informáciu o výsledku dodania zásielky prostredníctvom internetovej stránky www.posta.sk alebo Zákazníckeho servisu SP na bezplatnej telefónnej linke 0800/122413. Informácia o výsledku dodania zásielky je k dispozícii nasledujúci pracovný deň po dni dodania, resp. oznámenia o uloţení zásielky na pošte.
Službu poskytuje SP k doporučeným listom 1. triedy, odosielateľ o ňu požiada ústne pri podaní.
6.2. Odosielateľ môţe poţiadať o zvláštne zaobchádzanie s doporučeným listom prostredníctvom dispozičných sluţieb: Storno zásielky na podaji, Storno zásielky na dodaji, Neukladať, Nevrátiť, Uloţiť ...dní, Nedoposielať, Späť:.
6.3. Adresát môţe poţiadať o zvláštne zaobchádzanie s doporučeným listom prostredníctvom dispozičných sluţieb: Vylúčenie náhradného prijímania zásielok, Predĺţenie odbernej lehoty, Časové doposielanie, Jednorazové doposielanie, Splnomocnenie, Odopretie prijatia, Poste restante.
Tak toto je s prepáčením pekná hovadinabŕŕŕ
až mi ide mráz po chrbte.
Čo urobím s obálkami ktoré máme v zásobe.
My posielame výhradne všetku poštu doporučene s doručenkou. To teraz sa bude dať tákato služba použiť len pri prvej triede? ak som to správne pochopila.
Však je kopu veci ktoré treba takto zasielať /napr. Pracovno-právny vzťah/, preboha však už teraz sme platili dosť za poštu - a teraz ešte toto.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ešte by ma zaujímalo, už ste niekto takto posielali doručenkový list? Ako to vyzerá, napíšte postreh. Vdaka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bv_alexandra Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímalo, už ste niekto takto posielali doručenkový list? Ako to vyzerá, napíšte postreh. Vdaka
konzultovala som s manželom, posielal tento týžden taký list, stál 1,4€.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

bv_alexandra Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímalo, už ste niekto takto posielali doručenkový list? Ako to vyzerá, napíšte postreh. Vdaka
Posielam v doručenkových obálkach ako do 30.6. Akurát pošta sčíta LIST DOPORUČENE + službu DORUČENKA. Suma sumarum miesto 1,13 EUR platíme 1,40 EUR.
Pravdepodobne len o zvýšenie ceny ide. Všetko ostatné po starom, žiadne špeciálne obálky, žiadne "úradné zásielky", ktoré by mohli posielať len štátne inštitúcie...
0 0
smajler smajler

smajler je offline (nepripojený) smajler

Neviete mi poradit, ak poslem list doporucene s dorucenkou, povazuje sa z pravneho hladiska za doruceny aj ked adresat ho schvalne neprevzal ? Alebo ako sa riesi spravne tak aby sa dali voci adresatovi vyvodit dalsie kroky, vyplyvajuce z obsahu listu..?
Vdaka !
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

smajler Pozri príspevok
Neviete mi poradit, ak poslem list doporucene s dorucenkou, povazuje sa z pravneho hladiska za doruceny aj ked adresat ho schvalne neprevzal ? Alebo ako sa riesi spravne tak aby sa dali voci adresatovi vyvodit dalsie kroky, vyplyvajuce z obsahu listu..?
Vdaka !
Záleží na tom:
- kto doručuje komu (štátny urad, podnikatelia ...)
- čo bolo obsahom
-- z toho vyplýva, podľa akých predpisov sa doručovanie posudzuje - všade je to riešené inak.
Takže otázku treba doplniť
0 0
smajler smajler

smajler je offline (nepripojený) smajler

V podstate sa jedna o dorucovanie pisomnosti v ramci spolocenstva vlastnikov bytov...ako napr. rocne vyuctovanie energii, upomienky a pod.
V zozname opravnenych odosielatelov uradnych zasielok som nasiel bytove druzstva a podniky ale nie SVB...Zaujima ma teda ci podla zakona mozme list s dorucenkou povazovat takto za doruceny alebo treba doplnit do stanov resp. zmluvy nieco ako: po 7 dnoch od ulozneia na poste povazujeme dop.list za doruceny...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

smajler Pozri príspevok
V podstate sa jedna o dorucovanie pisomnosti v ramci spolocenstva vlastnikov bytov...ako napr. rocne vyuctovanie energii, upomienky a pod.
V zozname opravnenych odosielatelov uradnych zasielok som nasiel bytove druzstva a podniky ale nie SVB...Zaujima ma teda ci podla zakona mozme list s dorucenkou povazovat takto za doruceny alebo treba doplnit do stanov resp. zmluvy nieco ako: po 7 dnoch od ulozneia na poste povazujeme dop.list za doruceny...
Skúšal si pozrieť poštový poriadok?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Skúšal si pozrieť poštový poriadok?
Poštové podmienky - vnútroštátny styk
pošta poskytuje informácie typu Track & Trace (sledovanie zásielky) http://www.posta.sk/stranky/track-and-trace

link :http://tandt.posta.sk/
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 19:23
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať