Zavrieť

Porady

odmena notarovi

Dobry den,

zomrel otec a z jeho uctov ( ktore zalozil on a vraj nikto iny ich nemoze zrusit - ani clovek ktory ma podpisove pravo) som po jeho smrti vybral peniaze.
U notara je mozne aby si neuctoval odmenu z tychto penazi ? resp. je moznost aby aspon z penazi na uctoch nobol notar "odmenovany" ?

vdaka za odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Notár to zistí..keď mi zomrela mama, bola som z jej účtu vybrať peniaze na pohreb a po roku pri dedičskom konaní, to bolo zaznamenané v dedičskom rozhodnutí...

    Účet otca môžeš zrušiť až po skončení dedičského konania s dokladom, ktorý ťa oprávňuje zrušiť účet....dovtedy si banka bude sťahovať poplatky, ako v mojom prípade ...
    z dôchodcovského účtu prešla na klasický balík - kde sa platí väčšia suma za vedenie účtu a dokonca vystavila novú platobnú kartu do bankomatu!!!...pritom banka bola informovaná okamžite na druhý deň po smrti mamy, že chcem zmraziť všetky pohyby na účte...
    Naposledy upravil alla66 : 22.06.09 at 22:07

    Matt654 je offline (nepripojený) Matt654

    Matt654
    Vdaka za odpovede...

    Skoda ze neexistuje nejaka moznost aby peniaze ktore som vybral na druhy den po smrti otca uz nefigurovali v dedictve...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Napadla ma možnosť... ak má mama spoločný účet s otcom a chodí jej do banky výplata / dôchodok / ... vtedy nie je možné presne určiť, koho peniaze sa vybrali...

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    alla66 Pozri príspevok
    Notár to zistí..keď mi zomrela mama, bola som z jej účtu vybrať peniaze na pohreb a po roku pri dedičskom konaní, to bolo zaznamenané v dedičskom rozhodnutí...

    Ja mám takú skúsenosť (viackrát), že to notár nezistil. Možno preto, že na tie účty nebilo posielané dôchodky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.