Zavrieť

Porady

nazov rastlinky/bylinky

Prosim vas, vedel by niekto ako sa vola bylinka,ktora po odtrhnuti "pusta" biele "mlieko" ? Nemyslim pupavu,ale ma tak viac listockov na jednej stonke, jedinu pomocku mozem dat,ze moja babka to volala "kože mľeko" (na vychode ) a vraj,ked sa s tym mliekom potieraju kurie oka,tak zmiznu- toto mam aj overene,len neviem ako sa vola ta rastlinka.
Ked viete,poradte.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    na kurie oko si kúp náplasť compeete a nemáš problémy moja mama ich používa a chváli si to

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    To je dost mala pomocka nakolko tu bylinku mozu v kazdom regione pomenovat inak

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ja zas viem o tejto rastlinke, že sa používa na kurie oká - takisto z nej vyteká mliečko, ktorým sa potiera
    http://www.foto-net.sk/?idp=6516&SET...1&loc=2&page=1

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Neviem, či to náhodou nebude lastovičník. Ten sa síce používa na bradavice, ale snáď môžu byť aj kurie oká. V podstate bradavice vypáli.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    hanelie Pozri príspevok
    ja zas viem o tejto rastlinke, že sa používa na kurie oká - takisto z nej vyteká mliečko, ktorým sa potiera
    http://www.foto-net.sk/?idp=6516&SET...1&loc=2&page=1

    ja tuto rastlinku volam ludovo stridžie mlieko a v rodine sme ju použili na liečenie bradavic, a pomaha

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ... je to lastovičník a je pravda , že sa používa v ľudovom liečiteľstve na odstraňovanie kurieho oka a bradavíc. Je potrebné pripomenuť, že je jedovatý a treba s ním zachádzať opatrne. Pri odstraňovaní kurieho oka najsamprv zhrubnutú časť rozstrapatiť ihlou a potom na večer nakvapkať z čerstvej byliny tú žltkastú šťavu a obviazať, lebo šťava farbí.

    Maja 49 je offline (nepripojený) Maja 49

    Maja 49
    Lastovičník.Viem,že niekto to používa aj na liečbu očí-to by som si netrúfala.JE JEDOVAty!Myslím, že by si mohla vyskúšať citron,alebo cibuľu.Ja som si ich vyliečila za pomoci môjho manžela.Vystrihal tvrdú kožu okolo až do živého,do jamiek mi natlačil guľôčky zmäknutého propolisu,zalepil-to som si viac krát vymenila a vyhojili sa.Mala som potom roky pokoj!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.