Zavrieť

Porady

začiatky podnikania ako na to

Ahoj poradaci mam na vas otazocku viete mi poradit či si môžem založiť živnosť aj v inom meste než v meste mojho trvaleho bydliska? Byvam v BA v prenajatom byte ale nemam tu nahlasený prechod. pobyt trvale bydlisko mam v PD u rodicov. Pripadne ako to vymysliet tak aby som vsetky formality vybavovala na uradoch v BA (som totiz na materskej s 6mesacnym babom)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    SZČO si zakladá živnosť v mieste svojho trvalého bydliska. V BA si môžeš zriadiť prevádzku ale potom treba dokladovať zmluvu o nájme prípadne súhlas majiteľa s používaním priestorov na podnikanie.

    Alllena je offline (nepripojený) Alllena

    Alllena
    Dobrý deň,


    potrebujem Vašu dobrú radu.Kúpili sme z manželom nehnuteľnosť RD,za hotovosť,na základe staveb.povolenia dom prestavujeme na dom služieb,na prestavbu čerpáme úver.Po úspešnej prestavbe chceme prenajímať priestory
    obidvaja sme riadne zamestnaný a ani nepodnikáme popri zamestnaniu,aké máme povinnosti voči daňovému úradu alebo ešte aj voči iným inštitúciam

    pochemi je offline (nepripojený) pochemi

    mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac pochemi
    Dobrýdeň,
    potrebovala by som informáciu, koľko rokov účtovníckej praxe nahrádza vzdelanie pri vybavovaní ŽL na účtovnícke práce.

    Prue je offline (nepripojený) Prue

    Prue
    pochemi
    Dobrýdeň,
    potrebovala by som informáciu, koľko rokov účtovníckej praxe nahrádza vzdelanie pri vybavovaní ŽL na účtovnícke práce.
    Dnes dostane ŽL na vedenie účtovníctva už asi každý. Nepreveruje sa vzdelanie, ani prax. Je to zarážajúce, ale reálne.

    schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

    schreiterka
    zuzi12
    Ahoj poradaci mam na vas otazocku viete mi poradit či si môžem založiť živnosť aj v inom meste než v meste mojho trvaleho bydliska? Byvam v BA v prenajatom byte ale nemam tu nahlasený prechod. pobyt trvale bydlisko mam v PD u rodicov. Pripadne ako to vymysliet tak aby som vsetky formality vybavovala na uradoch v BA (som totiz na materskej s 6mesacnym babom)

    Najprv si musis vybavit ZL v mieste svojho trvaleho bydliska. Potom, ked budes mat najomnu zmluvu, tak prides do miesta svojho trvaleho bydliska, kupis si 100 Sk kolok a povies, ze si chces zmenit miesto podnikania /ak si FO/. Daju ti vypisat nejaky papier, kde napises o aku zmenu ziadas a potom ti daju Uradny zaznam, ktory bude ako priloha k ZL, kde budes mat uvedenu tuto zmenu. Ale patrit budes aj tak stale pod ZU v mieste trvaleho bydliska, lebo FO sa vedu podla neho, nie podla miesta podnikania. Dnes som to bola vybavovat aj ja, takze mam cerstve zazitky.

    Ela48 je offline (nepripojený) Ela48

    Ela48
    Prosím niekoho, aby mi poradil, ako sa dá správne preniknúť do účtovníckej vedy. Uvažujem privyrobiť si k starobnému dôchodku, veľmi to potrebujem kvoli synovi. Nech by som robila čokoľvek a hoci v malom rozsahu (možno preklady, možno ručné práce) budem to asi môcť robiť len na ŽL a k tomu treba mať v poriadku účtovníctvo. Priala by som si tú moju budúcu malú ekonomiku ustrážiť sama - týmto zdôvodňujem môj záujem naučiť sa účtovať.
    Chcem si urobiť kurz účtovníctva, akad. vzdelávania ich robí v našom meste každý rok, len práve v tomto čase sa žiaden nekoná. Zatiaľ by som sa chcela niečomu priučiť cez internet, dozvedela som sa o on-line kurze "Začíname s podvojným účtovníctvom" za 990,- Sk (bez DPH). Poslala som objednávku a čakám na faktúru. Nemám sa s kým poradiť, možno niekto z Vás má s on-line kurzom skúsenosti, dúfam, že to nie je nejaký podvod.
    Už som pred pár dňami v PORADE písala o ON-LINE kurze účtovníctva, ale kdesi vo "vzdelávaní" a asi som to zbabrala, pretože môj príspevok vypadá úplne inak ako ostatné. Nuž čo, darmo sa nehovorí, že človek sa učí celý život. Vopred ďakujem všetkým učiteľom!

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ela48
    Prosím niekoho, aby mi poradil, ako sa dá správne preniknúť do účtovníckej vedy. Uvažujem privyrobiť si k starobnému dôchodku, veľmi to potrebujem kvoli synovi. Nech by som robila čokoľvek a hoci v malom rozsahu (možno preklady, možno ručné práce) budem to asi môcť robiť len na ŽL a k tomu treba mať v poriadku účtovníctvo. Priala by som si tú moju budúcu malú ekonomiku ustrážiť sama - týmto zdôvodňujem môj záujem naučiť sa účtovať.
    Chcem si urobiť kurz účtovníctva, akad. vzdelávania ich robí v našom meste každý rok, len práve v tomto čase sa žiaden nekoná. Zatiaľ by som sa chcela niečomu priučiť cez internet, dozvedela som sa o on-line kurze "Začíname s podvojným účtovníctvom" za 990,- Sk (bez DPH). Poslala som objednávku a čakám na faktúru. Nemám sa s kým poradiť, možno niekto z Vás má s on-line kurzom skúsenosti, dúfam, že to nie je nejaký podvod.
    Už som pred pár dňami v PORADE písala o ON-LINE kurze účtovníctva, ale kdesi vo "vzdelávaní" a asi som to zbabrala, pretože môj príspevok vypadá úplne inak ako ostatné. Nuž čo, darmo sa nehovorí, že človek sa učí celý život. Vopred ďakujem všetkým učiteľom!
    Ten kurz som si objednala aj ja. Doteraz účtujem JÚ, ale možno v krátkom čase budem potrebovať aj PÚ. Prečo sa chceš učiť PÚ? Jenoduché je podľa mňa pre laikov ľahšie. Ja nemám ekonomickú školu, učím sa sama a tento rok hlavne na Porade. Ak predsa len zvolíš PÚ pozri si tento link http://www.porada.sk/showthread.php?t=8703 Prajem Ti veľa sily a šťastie v podnikaní........ A ešte skús porozmýšľať nad účtovníčkou. V čase čo sa budeš musieť venovať učeniu a spracovávaniu dokladov, možno viacej zarobíš na preklade, ktorý plánuješ robiť.....

    Prue je offline (nepripojený) Prue

    Prue
    Podľa toho čo píšete vo svojom príspevku, mám dojem, že by bolo vhodnejšie porozmýšľať nad kurzom jednoduchého účtovníctva. A rozhodne by som to neriešila ON-LINE kurzom, pokiaľ nemáte žiadne znalosti z účtovníctva. Rozhodne je neporovnatelný rozdiel v hovorenom slove lektora, ktorý dokáže objasniť nejasnosti, ako v písanom texte, ktorý Vám nemá kto vysvetliť alebo názorne predviesť na príkladoch. To je ale len môj osobný názor. Želám veľa úspechov v štúdiu.

    Ela48 je offline (nepripojený) Ela48

    Ela48
    Prue, nemám žiadne znalosti z účtovníctva, ale veľmi sa chcem doučiť. On-line kurz zruším a začnem v najbližšom "živom" kurze jednoduchého účtovníctva. Zatiaľ sa budem učiť v PORADE - som šťastná, že som ju našla.

    Adam-ka, veľmi ďakujem za link na "svokrinu kuchyňu". Ayya je vzácny človek.

    Ďakujem za všetky rady a povzbudenie.
    Naposledy upravil Ela48 : 17.08.05 at 06:05

    cobeco je offline (nepripojený) cobeco

    cobeco
    Chcela by som poradiť v oblasti sprostredkovania práce, resp. založenia pracovnej agentúry, kde by som mohla zamestnávať v ČR. Je potrebné vybavovať náležitosti v ČR alebo na slovensku? České firmy mi zamestnajú ľudí zo slovanka jedine ak budem mať pracovnú alebo zamestnaneckú agentúru. Aké podklady potrebujem na vybavenie takejto agentúry? Ďakujem

    Prue je offline (nepripojený) Prue

    Prue
    Na základe dohôd EÚ o slobodnom pohybe osôb, tovaru, kapitálu a služieb s členskými štátmi Európskej zóny voľného obchodu (EZVO), ktoré tvoria Európsky hospodársky priestor (EHP), sa jednotný trh rozšíril a tvoria ho krajiny EÚ, ďalšie členské štáty EZVO a Island, Lichtenštajnsko, Nórsko (a Švajčiarsko):EHP=EZVO+Island, Lichtenštajnsko, Nórsko(a Švajčiarsko)

    Právnym predpokladom na etablovanie sa alebo poskytovanie služieb sú články 43 a 49 Zmluvy o založení Európskeho spoločenstva. Táto ustanovuje právo podnikateľského subjektu so sídlom v niektorom členskom štáte únie presunúť sa do iného štátu a založiť si obchodné zastúpenie alebo pobočku.

    Prue je offline (nepripojený) Prue

    Prue
    Poradiť by v tomto smere vedeli aj v EIC. Prikladám kontakt - Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania, Euro info centrum, Záhradnícka ul. 153, Bratislava. www.eic.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.