Zavrieť

Porady

Zmluva k vyhotoveniu web stranky - vzor

Chel by som poziadat vsetkych co sa venuju vytvaraniu web stranok o nejaky vzor zmluvy k vyhotoveniu web stranky.
Robim jednu stranku pre jednu spolocnost,, pre mna jo je "jednorazova" zalezitost a oni samozrejme potrebuju nejaky doklad.

Alebo mi prosim aspon poradte co by v takej zmluve nemalo chybat...

Za odpoved dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    aj ja prikladam jeden vzor

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Zmluva? Staci ked im fo vyfakturujes s textom napr. "vytvorenie internetovej prezentacie". Zmluvu by som riesil ak by sim robil pravidelnu spravu, alebo ak mas strach ze ti to nezaplatia :-)

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Mno a ako nepodnikatel mozem vystavit FA? Mno zmluva je pre mna najlepsia... PLS HEEEELP

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    mpca Pozri príspevok
    Mno a ako nepodnikatel mozem vystavit FA? Mno zmluva je pre mna najlepsia... PLS HEEEELP
    Tak ale to si nenapisal ze nemas zivnost. Tak potom Dohoda o vykonani prace.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Vedel som ze to takto dopadne Neda sa to riesit jednoducho kupnou zmluvou podla obcianskeho zakonnika?

    Leniv3c je offline (nepripojený) Leniv3c

    Leniv3c
    Chcel by som sa opytat, ci je mozne riesit tvorenie webstranok a grafiky formou Zmluvou o dielo aj ked som neplnolety ? (16rokov)

    Dakujem.
    Naposledy upravil Leniv3c : 28.08.10 at 16:51

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    Len sa tu moc neteste, so zmluvou o wytoreni webstranky to nie je take jednoduche, cisto pravnicky sa to vola "Zmluva o vytvoreni diela" a nemusi sa uzatvarat podla obch zakonnika (zalezi od toho, ci su zmluvne strany podnikatelia a pod.) ale vzdy sa uzatvoriu najmä podla Autorskeho zákona- §39 , pretoze webova stranka je autorske dielo- v podstate pocitacovy program (subor instrukcii v strojovom alebo zdrojovom kode...bla bla) - nemozno k nej pristupovat ako ku stavbe alebo inštalácii sprchovacieho kúta. Ale pokial viem ani autorsky zakon nevyzaduje pisomnu formu na platnost... Omnoho dolezitejsia je licencna zmluva, citujem autorsky zákon (§ 39 ods. 6): "Zmluvou o vytvorení diela ani odovzdaním veci, ktorej prostredníctvom je dielo vyjadrené, nenadobudne objednávateľ právo použiť toto dielo, ak nie je uvedené inak, len ak súčasne so zmluvou o vytvorení diela alebo po tomto momente uzatvorí s autorom licenčnú zmluvu." - Je to dost krkolomna konstrukcia, neurčitá a dá sa vyložiť všeliako... neviem ktory pako ten zakon pisal... llicencna zmluva je tu:http://vzoryatlaciva.sk/vzory/lzweb.htm
    Pozor, licencná zmluva musí byť písomná!

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    Zmluvy su dobra vec, znamenaju vacsiu istotu na obidvoch stranach, mozno sa vdaka nim vyhnut sporom...webove stranky sa zvyknu robit za dost velke sumy...takze zmluva sa hodí, nehovoriac o Licencnej zmluve, ktora moze zabranit tomu aby si autor webu rozbehol nejaky podobny projekt inde na webe...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.