Zavrieť

Porady

Vlhkosť v dome

Chcela by som sa popýtať na vlhkosť v dome. Prerábali sme si cca 50 ročný dom z pálenej tehly. (Kúrenie, elektrina, voda, omietky...). Nedávno sme dokončili a chceme sa sťahovať, no hlavne v tomto období, keď pršalo je tam hrozne vlhko. Nič nezateká, nevlhnú steny alebo také niečo (aspoň zatiaľ), ale stále je tam tak vlhko, že napríklad papiere sú cítiť vlhko, alebo oblečenie je také vlhké. Snažíme sa vetrať, ale keď už pár dní vonku prší a je vlhko, tak nič nevyvetrám. Ešte by som napísala, že teplo je vnútri cca 18 stupňou. Neviem, čo máme robiť, nie som zvyknutá s paneláka na takéto niečo. Či viac vetrať (no keď prší), alebo kúriť, aby sa zvýšila teplota vnútri alebo poraďte. Ešte som roznýšľala, že možno stavba nie je vyschnutá, a že sa to upraví, ale neviem, či to pomôže.
Ďakujem.
Usporiadat
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

1. KUPTE si vlhkomer - stoji par korun a hned viete ako na tom ste.

2. samozrejme treba VETRAT - ale bez indikacie ( vlhkomer ) tazko odhadovat kedy a ako

3. Vyssia teplota - nizsia relativna vlhkost.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

vlhko je tam z omietok, ked prestane prsat treba mat stale otvorene okno, a tak isto aj v zime , nabuduci rok to uz bude ok.
0 0
mkys mkys

mkys je offline (nepripojený) mkys

Treba si predstaviť, koľko vody išlo do omietok, poterov a pod.
Tak takéto množstvo sa teraz vyparuje do prostredia, nakoľko steny všetko neabsorbujú.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Prosím Ťa, poraď, kde kúpim vlhkomer? V Baumaxe alebo kde mám začať hľadať?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
val007 Pozri príspevok
Prosím Ťa, poraď, kde kúpim vlhkomer? V Baumaxe alebo kde mám začať hľadať?
Do Google zadáš "vlhkomer" a vyhodí ti stovky odkazov...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vlhkomer tam kde aj teplomer,Baumax ,Metro,Kaufland,Tesco a všetky ostatné priemerne veľké obchody.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Nechajte to minimalne mesiac poriadne vyvetrat, nech preschne to co ste urobili.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

A do každej miestnosti dať väčší ventilátor - taký čo má čiastočnú rotáciu do strán, aby bolo väčšie prúdenie vzduchu na steny.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

No vlhkomer sme kúpili a vlhkosť je tam tak okolo 75 - 78%. Akokoľvek vetrám, nepohne to ani o 1%. Keď náhodou, hneď to je späť. Neviem, či to môže byť ešte z tých omietok a malovania a obkladov a dlažieb, alebo je to nejaký technický problém. Máme už aj podozrenie. Máme pod časťou domu takú pivnicu, a tá je vlhká, tak či sa to nevyparuje aj odtiaľ. V lete by sme chceli dom z tej strany obkopať a dať tam nopovú fóliu.
Ešte som zvažovala požičať odvlhčovač z požičovne - tam mi radil, ževraj si to veľmi požiavajú na vysušenie podláh a stien pri stavbách, no neviem, či si za to len zbytočne nezacvakám a bude to len dočasné, alebo si kúpiť vlastný alebo je to problém stavby.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Chystáme sa teraz obkopať dom, k stene nopovú fóliu, dať tam drenáž a geotextíliu. Po akej dobe by sa mohol prejaviť účinok?
Pripadá mi rozumné oddeliť fóliou múry, nech preschnú aj zvonku.
Drenážou chceme odviesť prípadnú vodu čo najďalej.
0 0
majklsvk majklsvk

majklsvk je offline (nepripojený) majklsvk

V nasom dome riesime vlhkost permanentne od jesene az do leta pristrojom ceresit. Je to skatulka do ktorej sa vlozi tableta a ta absorbuje vlhkost z miestnosti. Pristroj ma nadobku, ktoru raz za mesia a pol az dva vylejem a vlozim novu tabletu. Som nadmieru spokojny, pretoze sa mi steny vysusili a okna prestali rosit.
Naposledy upravil arizona : 01.10.09 at 19:28 Dôvod: spam
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

[QUOTE=majklsvk;1166745]V nasom dome riesime vlhkost permanentne od jesene az do leta pristrojom ceresit. Je to skatulka do ktorej sa vlozi tableta a ta absorbuje vlhkost z miestnosti. Pristroj ma nadobku, ktoru raz za mesia a pol az dva vylejem a vlozim novu tabletu. Som nadmieru spokojny, pretoze sa mi steny vysusili a okna prestali rosit. Ak si neviete predstavit strojcek pozrite na nete/QUOTE]

To máš akýsi zázračný strojček, keď aj steny vysúša! Tiež Ceresit používam už dlho, nestačím meniť tabletky ( sú aj riadne drahé!!! ), ale steny mi nevysušilo ani raz , iba pohlcujú nadmernú vlhkosť...

http://www.porada.sk/t64256-nadmerna...a-ceresit.html
Naposledy upravil arizona : 01.10.09 at 19:29
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ten strojček rieši dôsledok ale nie príčinu.Takže vo vašich prípadoch je na dve veci.Pokiaľ neodstránite príčinu tak budete len preplácať el energiu.Strojček je určený na odvlhčenie surových(čerstvo a kvalitne postavených domov)na odčerpanie vody ktorá je v novom dome po mokrých procesoch výstavby.
Nopová fólia vám vôbec nepomôže.Pri obkopaní základov a vložení tejto fólie sa v 80% prípadov narobí viac škody ako úžitku.
0 0
jezevcik88 jezevcik88

jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

Preco sa s tym obkopanim spravi viac skody ako uzitku? Ja mam ten isty problem dom je asi 1,5 metra v zemi a ta vlhkost je tam taka. Aj ked zavriem okna utesnim, vlhkost vzdy si cestu najde a po 1 dni je aj z 50% naspat na cca 75%. Mam tiez podozrenie na tu izolaciu okolo domu. Je tam daky asfalt obmurovany, ale na povrchu kde je nad zemou puka. Je to 30 rocny dom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Odpoviem vám otazkou.Ako chcete odvlhčiť základ domu zo strany interiéru.Ak by ste sa aj tak pustili do odizolovania základu nopovou fóliou z interiéru ako chcete základ odizolovať zospodu? Veď je to vyložená hovadina.Tým že tam tú nop fol dáte opriete o základ vytvoríte vode doslova zlatú cestu k základom domu.Ak by som si aj vzal za príklad že máte ideálne rovno urobený základ domu( na starších domoch vysoko nepravdepodobné) a tú fóliu opriete o základ prisypete hlinou tak medzi základom a tou fóliou vám vznikne aká taká medzera .A ak máte mokrý pozemok alebo veľa povrchovej vody tak tá medzera medzi základom a nopovou foliou sa vám bude plniť práve tou vodou ktorej sa chcete zbaviť.Poznám z mojej praxe 5 prípadov keď sa snažili pomocou fólie dostať vodu od základov, vždy dosiahli presný opak.
0 0
jezevcik88 jezevcik88

jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

Rozumiem a tak co by ste v takychto pripadoch odporucali ?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Dom má chýbajúcu izooláciu. Treba odizolovať múry od základov. To, že je dom po rekonštrukcii je nedobré. Keby ste sa len chystali rekonštruovať, vyhádzali by ste podlahy aj všetko pod nimi a vyizolovali by ste to až do výšky po izoláciu medzi múrom a základom. Ak vám bude voda namáčať základy a z nich navlhnú steny a dolu pod podlahami ak tiež nie je izolácia, asi bude stále vlhko.
0 0
val007 val007

val007 je offline (nepripojený) val007

Ahojte. Píšem k tomu pôvodnému príspevku, čo som tam zadala už dávnejšie. Takže, moja nová otázka k tomu vlhkému domu. Cez leto sa to ako tak dalo, teraz síce vlhkosť je len okolo 50 -55 %, no naskytol sa iný problém. Začalo nám tam smrdieť. Aj cez leto to sem tam bolo cítiť, a viem tak na 90%, že zo stien, lebo keď ju ovoniam, tak má taký čudný pach, hlavne kúty. Vyzeralo to, že sa sušia a vyparujú a to smrdí, Ale to sa vyvetralo. No teraz začalo pršiavať, tak to začalo poriadne smrdieť. Je to taký štiplavý smrad, niekedy ani nie je cítiť, no smrdia nám už veci, vlasy... Tak že dáme dom podrezať alebo použijeme injektáž. Moja otázka je, že či je lepšie podrezanie alebo injektáž? Ja nachádzam výhodu podrezania v tom, že je to také trvalejšie, no výhoda injektáže mi príde v tom, že to menej namáha ten dom a vzhľadom na to, že sme pred 3 mesiacmi dokončili kompletnú rekoštrukciu narobí sa menej škôd. No podlahy zaizolované zatiaľ nebudú, tak potom neviem pri injektáži, ako sa to nadpája, ke)d by sme sa neskôr do toho pustili. A ešte taká otázka, že keď mi to odizolujem základy od stien, ale aj tie smrdia, tak ja si myslím že aj tak nám to bude smrdieť. Nie?
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Keď odizolujete steny od základov, už vám nebudú smrdieť. musí sa vlhkosť odvetrať. Však nebude stále takto hnusne pršať. Ak budete mať suché steny, prestanú smrdieť. Môže však smrdieť spod podlahy. podrezanie alebo injektáž. Ak sa spravia kvalitne, oboje je dobré.
S vlhkosťou a smradom mám skúsenosti z nášho minulého domu. Vytrhali sme podlahu, vyviezli sme škváru a jamu, ktorá tam zostala sme izolovali až po koniec základov a začiatku steny. Múry sme podrezali a zaizolovali. Ako mizla vlhkosť z múrov, mizol aj smrad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať