Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Gabi03 Pozri príspevok
    Hm, asi iba toľko, koľko sa tam zmestí...

    ...a tie co si uz precitala treba dat naspodok a tie ktoré si este necitala - navrch;

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ak nemáš dostatok priestoru v nábytkovej zostave, alebo skrinkách, odporúčam papierové škatule, možno ich zohnať vo väčších papiernictvách, alebo pri doplnkoch pre domácnosť. Moja priateľka si zobrala kartóny z ovocia z Kauflandu, zobrala darčekový, ale aj tapetový papier, pracne každý kartón pomocou lepiacej pásky a papier oblepila a využila na to priestor v zádverí, knihy sú až pod stropom, no nemá to chybu, je šikulka. Knihy má upratané, na čele škatule má nalepený štítok so zoznamom, čo sa tam nachádza, hľadala som u nej Decameron pre vnuka, pozrela štítky a prekladaním škatúľ o chvíľu bol nájdený. A ešte niečo, ti knihy sú nasunuté vo vreciach do odpadových košov, nepráši sa na ne a má ich aj uložené podľa druhu literatúry, no a prezradím, že v troch škatuliach má kuchárske knihy, ale varí podľa fantázie a momentálnej chuti.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    klaudiak Pozri príspevok
    myslela som tým, ako veľké množstvo kníh upratať do malého priestoru
    nemáme vešteckú guľu, ako máme vedieť čo si myslela?

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kukučka Pozri príspevok
    ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?
    Betka, ja som sa nedokázala zbaviť ani tých už dávno a viackrát prečítaných kníh...Chcela som, ale - nešlo to... Závidím ti to odhodlanie.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    kukučka Pozri príspevok
    ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?
    Bety aj ja som sa potrebovala zbaviť starých kníh....aj keď sa mi to robilo ťažko...ale vedela som, že tie knihy ma v minulosti neupútali a nikdy by som sa k nim nevrátila, tak som ich odniesla do knižnice. Vraj takýmito knihami zaplnia miesto po knihách, ktoré musia pre zničenie už vyradiť. Tak sa im v knižnici potešili , no a ja som mala spokojnú dušu, že som urobila užitočnú vec a že im je lepšie tam na polici ako zatvoreným v škatuli niekde vo vlhkej pivnici.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ešte sa doplním: v prvom rade by som dobre zvážila, čo stojí za odloženie a v budúcnosti za kúpenie
    tie viackrát prečítané ostávajú, ide o tie 1x a dosť
    ...keď ja som ešte kupovala aj tie vyradené

    našla som to: http://www.knihotoc.cz/
    Naposledy upravil kukučka : 21.07.09 at 21:54

    jozefsk je offline (nepripojený) jozefsk

    jozefsk
    -ak sú tam detské knihy ,tak školské knižnice ...sú zúfalo prázdne a neaktuálne .Tiež obecné knižnice sú dobrým riešením ,u mestských a okresných je to asi ťažšie s evidenciou prírastkov.

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    kukučka Pozri príspevok
    ja práve riešim opačný problém, ako sa zbaviť kníh, ktoré už nebudeme čítať a zbytočne zaberajú miesto. V čechách to majú vymyslené ako kolujúce knihy, ale čítala som to dávno a teraz to neviem nájsť, poradíte?
    Jednoznačne odporúčam antikvariát...peniažky sa zídu. Sprav zoznam kníh a v antikvariáte ti povedia, ktoré od teba vezmú...ja sa už chystám. A čo nebudú chcieť tak daruj knižnici ako tu už niekto spomínal.

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    jozefsk Pozri príspevok
    -ak sú tam detské knihy ,tak školské knižnice ...sú zúfalo prázdne a neaktuálne .Tiež obecné knižnice sú dobrým riešením ,u mestských a okresných je to asi ťažšie s evidenciou prírastkov.
    môžeš to vysvetliť?

    jozefsk je offline (nepripojený) jozefsk

    jozefsk
    mazanova Pozri príspevok
    môžeš to vysvetliť?
    majú myslím problém s ich nadobúdacím titulom...ak máš inú skúsenosť ,tak sa podeľ .Menšie knižnice sú radi každej knihe,veľké už majú prísnejší režim evidencie...

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    jozefsk Pozri príspevok
    majú myslím problém s ich nadobúdacím titulom...ak máš inú skúsenosť ,tak sa podeľ .Menšie knižnice sú radi každej knihe,veľké už majú prísnejší režim evidencie...
    U nás s tým nie je problém...knižnica vezme dar a potom z kníh ktoré nepotrebujú, respektíve z vyradených urobia burzu kníh.

    ...a to je okresná knižnica.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.