Zavrieť

Porady

Konateľ a auto na súkromné účely

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ak ma konateľ vo firme auto, ale ho odhlasil z podnikania / teda nie je zaplatená daň z mot. vozidiel/ a chce použivať toto služobne auto na sukromne učely. Ma zaplatiť 1 % z OC auta? Ale on tam nepobera žiadnu mzdu, čo v takomto pripade?Má uhradiť len to 1 %? A je tam nejaka podmienka s cestnou daňou, ak bude použivať služobne auto na sukromne učely?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana47 je offline (nepripojený) Jana47

    Jana47
    Nebola zaplatená daň z motorových vozidiel na rok 2005 a zaslalo sa oznámenie,že sa v tomto roku nebude používať na podnikanie.

    schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

    schreiterka
    ak to auto nie je vo firme, tak sa nebude zan platit cestna dan z firmy, cize nebude to danovy vydavok firmy. Ak to auto nie je vo firme, tak ani konatelovi sa nemoze strhavat zo mzdy, ktoru vlastne ani nema to 1%. Konatel si bude robit cestovne prikazy, pri ktorych ma narok na 6,20 Sk ako amortizacia sukromneho auta a narok na spotrebovany benzin. Vypocita sa to 6,2 x pocet km + priemerna spotreba x pocet km x cena benzinu bud podla blocku alebo na stranke Slovnaftu su ceny benzinu za kazdy den.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Slovnaft sa rozhodol od 15.6.2005 nezverejňoveť ceny PHM, takže asi už len podľa bločku.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Janka, najprv upresní, či sa pýtaš na používanie:
    - auta, ktoré zakúpila obchodná spoločnosť,v ktorej je dotyčná osoba konateľom, má ho v majetku, v minulosti platila zaň cestnú daň alebo
    - ide o auto, ktoré zakúpil konateľ, ktorý je súčasne SZČO a účtuje o tom aute ako o majetku SZČO, v minulosti zaň zaplatil cestnú daň alebo
    - ide o súkromné auto konateľa spoločnosti, ktoré obchodná spoločnosť používala na zabezpečenie príjmov a za to auto v minulosti zaplatila cestnú daň.

    Konateľ a auto na súkromné účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.