Zavrieť

Porady

Názov rastlinky

poradte prosim co su to za rastlinky.
ta zlta kvitla na jar, ta na ruzovo kvitnuca so striebornymi listami tiez kvitla na jar a starsie konariky maju trne. Ta fialova kvitne prave teraz-v juni, ma to byt krik vysoky asi 30cm.
Naposledy upravil arizona : 11.07.09 at 22:32
kvet1.jpg  
kvet2.jpg  
kvet2zblizka.jpg  
kvet3.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    mahue je offline (nepripojený) mahue

    mahue
    Nikto nepozna tieto rastlinky???
    Janka67 a ako dlho mas ten kricek? Aspon aby som vedela ake potrebuje podmienky na pestovanie. Ta pani co ho predavala mi povedala ze na zimu ho treba zakryt cecinou ale ja mam taky pocit ze zimu asi nevydrzi...

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    Mám ho iba od mája tohto roka, mám ho na slnečnom mieste a pani, čo som ho od nej kúpila, mi povedala, že nie je mrazuvzdorný. Takže ho pred mrazom schovám.
    Podotýkam, máš ho krajší ako ja, môj je menší a menej kvitne.
    Pekný deň a nech sa kvetinkám darí. A aj nám.
    Naposledy upravil janka67 : 01.07.09 at 07:17

    mahue je offline (nepripojený) mahue

    mahue
    Diky aj taka info potesi. Ja som ho len pred par dnami kupila tak je preto taky pekny. Mali tam napisany nazov Gutea ale nic take som na nete nenasla...

    mahue je offline (nepripojený) mahue

    mahue
    janka, zistila som ze ten krik sa vola japonska myrta a pestuje sa ako prava myrta....
    Cuphea hysophifolia

    Popis: Dekoratívny krík s listami podobnými myrte, kvitne takmer celý rok. Vynikajúce pre bytové pestovanie. Vhodná aj na bonsaj.

    Návod: Rastlina nemusí mať príliš teplé stanovisko, v lete jej prospieva pobyt vonku. Na zimu ju dávame do chladnejšej miestnosti, kde postačí 10˚C. Behom rastu potrebuje veľa vody, zalievame mäkkou vodou, najlepšie dažďovou. Náhlym opadaním listov reaguje na nadbytok vody alebo naopak na úplné vyschnutie koreňového balu. Prihnojujeme 1x týždenne bežným tekutým hnojivom. Mladé rastliny potrebujú ľahšiu zeminu, staršie ťažšiu - ílovitú. Časté presádzanie rastline škodí. Znesie tvarovanie napr. do malého stromčeka s guľovitou korunou. Je vhodná k výsadbe s inými rastlinami, samostatne však tiež pôsobí veľmi dekoratívne.

    janka67 je offline (nepripojený) janka67

    janka67
    Ďakujem za informáciu. Viac hláv viac vie ... alebo viac poraďákov viac vie alebo všetko je na webe ...

    zizi100 je offline (nepripojený) zizi100

    zizi100
    poradíte aj mne prosím, čo to je za rastlina? Dostala som od susedy, tá od známej, tak si posúvame a keďže nevieme čo to je, nevieme ani pestovať. Ďakujem
    Na poradu 1.JPG  
    Na poradu 2.JPG  
    1/1

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    mahue Pozri príspevok
    janka, zistila som ze ten krik sa vola japonska myrta a pestuje sa ako prava myrta....
    Cuphea hysophifolia

    Popis: Dekoratívny krík s listami podobnými myrte, kvitne takmer celý rok. Vynikajúce pre bytové pestovanie. Vhodná aj na bonsaj.

    Návod: Rastlina nemusí mať príliš teplé stanovisko, v lete jej prospieva pobyt vonku. Na zimu ju dávame do chladnejšej miestnosti, kde postačí 10˚C. Behom rastu potrebuje veľa vody, zalievame mäkkou vodou, najlepšie dažďovou. Náhlym opadaním listov reaguje na nadbytok vody alebo naopak na úplné vyschnutie koreňového balu. Prihnojujeme 1x týždenne bežným tekutým hnojivom. Mladé rastliny potrebujú ľahšiu zeminu, staršie ťažšiu - ílovitú. Časté presádzanie rastline škodí. Znesie tvarovanie napr. do malého stromčeka s guľovitou korunou. Je vhodná k výsadbe s inými rastlinami, samostatne však tiež pôsobí veľmi dekoratívne.
    ..mala som ju zasadenú vlani vonku, krásne kvitla celý rok, ale neprezimovala, a teraz už viem , že ju treba na zimu upratať.
    Tento rok som ju kúpila na Flóre v bielej farbe a v kombinácii s červenými muškátmi som vysadila na cintoríne, no a stále krásne kvitne a kríček sa pekne rozkladá. Velmi dekoratívna. Len tam určite neprezimuje, tak ju vykopám a dám do pivnice a na jar uvidíme.
    Naposledy upravil atramka : 19.08.09 at 13:57 Dôvod: preklep

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    zizi100 Pozri príspevok
    poradíte aj mne prosím, čo to je za rastlina? Dostala som od susedy, tá od známej, tak si posúvame a keďže nevieme čo to je, nevieme ani pestovať. Ďakujem
    Neviem síce ako sa volá, ale mám ju aj ja. Dostala som ju od Elenky Navrátilovej. Je to izbová rastlina, ale ja ju mám od jari vonku na severovýchodnej strane. Slnko má iba zrána. Je pekne zakvitnutá, vysoká je dva metre. V zime ju mám v obývačke. Niekde v téme - čo nám práve kvitne som priložila fotky. AJ teraz kvitne. Bližšie info hádam napíše Elenka, alebo ju požiadaj, nech zverejní sem bližšie info.

    zizi100 je offline (nepripojený) zizi100

    zizi100
    wagner ďakujem, pomohla si mi, aspoń viem, že je to izbová rastlina. Tá výška ma prekvapila, idem ešte napísať Elenke
    Elena Navrátilová
    zizi100 Pozri príspevok
    poradíte aj mne prosím, čo to je za rastlina? Dostala som od susedy, tá od známej, tak si posúvame a keďže nevieme čo to je, nevieme ani pestovať. Ďakujem
    Je to jakobínia perlová.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    zizi100 Pozri príspevok
    poradíte aj mne prosím, čo to je za rastlina? Dostala som od susedy, tá od známej, tak si posúvame a keďže nevieme čo to je, nevieme ani pestovať. Ďakujem
    Pozri si v téme Čo nám práve kvitne II príspevok č. 200. Tam som priložila fotky tej mojej zakvitnutej kvetiny.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Prosím, pozná niekto názov tohto kvietku? Vraj kvitne malými fialkovými kvetmi. Mne zatiaľ nekvitol
    Snímka003-1.jpg  

    marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

    marko7997
    janka67 Pozri príspevok
    Kríček na obrázku č. 2 mám aj ja, a tiež neviem ako sa volá. Vie niekto?
    Ano vola sa Cuphea alebo Kufea a je aj bielej farby.Ľahko sa rozmnožuje semienkami ktore po odkvitnutí vypadajú z dozretých kvetov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.