Zavrieť

Porady

Potrebujem povolenie na podpilenie domu?

Chcem sa spytat, ci potrebujem stavebne povolenie ak chcem podpilit dom? Mame starsi dom, ktory chceme prestavat, projektant nam robi projekt a budeme ziadat o stavebne povolenie na tuto prestavbu.

Nechceli sme cakat so zacatim prac, kym dostaneme povolenie a dom sme uz podpilili - mysleli sme si, ze ked nemenime vzhlad domu, nic neburame a nepristavujeme, tak si to mozeme dovolit aj bez povolenia.

Teraz vsak mame obavy, ze ked pridu zo stavebneho uradu na obhliadku domu, tak nam daju pokutu, ze sme podpilili dom bez povolenia, lebo sme zasiahli do nosnych konstrukcii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Niet čo dodať, je to zásah do nosnej konštrukcie domu.


    CIMOM

    mikpet je offline (nepripojený) mikpet

    mikpet
    No tak to sme si dali!
    Takze teraz uz len sklopit usi a cakat kolko nam naparia.
    Neviete niekto, kde by sa dal najst sadzobnik pokut za porusenie stavebneho zakona - ja ho nemozem najst?

    Ale aj tak mi neda - to ste vsetci, co ste podpilovali dom mali stavebne povolenie? Ak nie - ako ste to riesili?

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    1. Neviem ci si to vsimnu
    2. Ak su normalni nebude to vadit.
    3. Vacsina podpilenia sa aj tak robi bez povolenia.
    4. Ak ste ten dom kupili nedavno - mozte tvrdit ze to uz urobil povodny majitel..... ....

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    mikpet Pozri príspevok
    Chcem sa spytat, ci potrebujem stavebne povolenie ak chcem podpilit dom?
    Myslim, ze zalezi na tom, ci susedov, alebo svoj. Ak svoj, tak ta myslim vyhodia zo stavebneho uradu kvoli tomu, ze ich zbytocne obtazujes (mna vyhodili ked som isiel ohlasit kompletnu rekonstrukciu, ktora naperiek nasej snahe dost obtazovala susedov).

    Osobne nepoznam nikoho, kto by ziadal o povolenie kvoli izolazii domu.

    mikpet je offline (nepripojený) mikpet

    mikpet
    Asi bude najlepsie, ked zavolam na stavebny urad a opytam sa ich co mam urobit, ked chcem podpilit dom - ci staci ohlasit, alebo potrebujem povolenie. Ak povedia, ze staci ohlasit, tak to ohlasim(dufam ze pri ohlaseni nechodia na obhliadku stavby) a potom poviem, ze sme to podpilili az po ohlaseni.

    Alebo do toho radsej nemam rypat?

    mysurk je offline (nepripojený) mysurk

    mysurk
    mikpet Pozri príspevok
    Chcem sa spytat, ci potrebujem stavebne povolenie ak chcem podpilit dom? Mame starsi dom, ktory chceme prestavat, projektant nam robi projekt a budeme ziadat o stavebne povolenie na tuto prestavbu.

    Nechceli sme cakat so zacatim prac, kym dostaneme povolenie a dom sme uz podpilili - mysleli sme si, ze ked nemenime vzhlad domu, nic neburame a nepristavujeme, tak si to mozeme dovolit aj bez povolenia.

    Teraz vsak mame obavy, ze ked pridu zo stavebneho uradu na obhliadku domu ....
    Oni nechodia pozerat kazdu prkotinu = nepridu.
    /a ak mas ziadost na rekonstrukciu, tak ich inym neotravuj /

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    nechaj to tak, ak uz je to podpilene a nikto vas neudal tak sa na to na urade vykaslu. ak vas udal tak sa len nahnevaju ze s nich robis debilov

    mikpet je offline (nepripojený) mikpet

    mikpet
    Dakujem za nazory, necham to teda tak.
    A ked pridu na obhliadku a bude im to vadit, tak sa spravim neviniatkom, ze ja som o nicom nevedel(co je vlastne aj pravda) - a oni uz rozhodnu ako rozhodnu.

    Este raz dakujem vsetkym.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    a este som zabudol, tie pokuty nie su take velke aby si si z nich musel robit tazku hlavu. ak by si nahodou aj nejaku dostal.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    mikpet Pozri príspevok
    No tak to sme si dali!
    Takze teraz uz len sklopit usi a cakat kolko nam naparia.
    Neviete niekto, kde by sa dal najst sadzobnik pokut za porusenie stavebneho zakona - ja ho nemozem najst?

    Ale aj tak mi neda - to ste vsetci, co ste podpilovali dom mali stavebne povolenie? Ak nie - ako ste to riesili?

    § 105 stavebného zákona - 50/1976 Zb.


    CIMOM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.