Zavrieť

Porady

Koľko stojí novostavba domu?

Ahojte poraďáci, zdedili sme malý 6-árový pozemok v Malinove pri Blave a zvažujeme, či sa pustiť do stavby domu. Chceli by sme malý poschodový katalógový domček s maximálne 4 izbami, vrátane obývačky. Asi je to hlúposť pýtať sa na možné náklady, pretože záleží od kvality použitých materiálov, ale predsa to skúsim. Problém je aj v tom, že dom by sme nestavali svojpomocne, ale s firmou, čo tiež zvyšuje finančnú náročnosť. Prosím preto o radu toho, kto staval v poslednej dobe, koľko vás stál dom, vrátane všetkého (materiál, práca, zemné práce, parková úprava, oplotenie, sanita atď?) Nech si tú sumu aspoň viem predstaviť:-)))))))
vopred ďakujem za odpovede.
Usporiadat
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Tak na takto polozenu otazku sa naozaj da odpovedat iba vo velmi vseobecnej rovine. Aby ste mali aspon aku taku predstavu, kolko by stala stavba na kluc, tak si pozrite katalogy s projektami domov a vyberte si nejaky, ktory by splnal vase predstavy. Vacsina firiem uvadza pri kazdom projekte aj predpokladanu cenu stavby na kluc. Skuste zacat napriklad s:

www.prodom.sk
www.erlis.sk
www.eurolineslovakia.sk

Samozrejme, ze je na trhu mnoho dalsich, ale nebudem tu vypisovat vsetky. Toto by vam malo dat dobru predstavu o tom, ako sa asi stavby na kluc pohybuju. Osobne by som tie ceny v katalogoch bral s rezervou a radsej si na to prihodil este nejaku rezervu, aby ste sa neskor neprepocitali.

Tu na porade je vela stavebnikov, ktori vam budu vediet poradit presnejsie. Takze zatial tak.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Dajme tomu ze dom by mal 150m2+- a pouzite materialy by boli lepsi standard a nabytok a interier podobne, tak pocitajte s 5-6 milionmi, podla toho aky narocny budete na dvore, ci chcete aj bazen, atd. Cisla su velmi orientacne.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

podla mna tie ceny na kluc aj s terenom a plotom zacinaju tak na 3-3,5 mil. z hora je to samozrejme neobmedzene
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

chandler Pozri príspevok
podla mna tie ceny na kluc aj s terenom a plotom zacinaju tak na 3-3,5 mil. z hora je to samozrejme neobmedzene
No pridaj...iba na teren si treba pripravit milion a viac.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

zalezi od toho aky teren tam maju a aky budu mat. da sa to aj lacnejsie, ale nechcem sa hadat.
ak ide o pozemok v jednom z tych satelitoch tak mas mozno aj pravdu.
0 0
xclaymanx xclaymanx

xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

AndrejG Pozri príspevok
No pridaj...iba na teren si treba pripravit milion a viac.
Neviem, mne sa ten milion len na pozemok zda byt dost vela, mohol by si upresnit, co do toho pocitas. Samozrejme mam na mysli klasicky7-10arovy pozemok, ziadne velke nerovnosti.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak toto čo tu vidíte nás stálo vyše 300.000 .... a ešte malý kúsok výsadby za domom. A to nie je ešte koniec....takže asi tak stoja terénne úpravy.
Domčúrik 031.jpg  
0 0
Heder Heder

Heder je offline (nepripojený) Heder

to nemyslíš vážne! to jazierko a kúsok trávnika? a ja som si myslela, že zasklenie 8 metrového balkóna kvalitným 2-vrstvovým izolačným sklom za 4800eur (kalkulácia, ktorú mi včera urobili) je prehnaná cena...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Heder Pozri príspevok
to nemyslíš vážne! to jazierko a kúsok trávnika? a ja som si myslela, že zasklenie 8 metrového balkóna kvalitným 2-vrstvovým izolačným sklom za 4800eur (kalkulácia, ktorú mi včera urobili) je prehnaná cena...
Myslím to úplne vážne...je v tom ešte skalka a dlažba na parkovaciu plochu....na dve autá za sebou a chodník od domu na koniec záhradky, ktoré ešte nie sú položené. Ale dlažba je nepodstatná suma oproti tomu ostatnému. Drahé sú skaly, štrk , realizácia a doprava...
0 0
xclaymanx xclaymanx

xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak toto čo tu vidíte nás stálo vyše 300.000 .... a ešte malý kúsok výsadby za domom. A to nie je ešte koniec....takže asi tak stoja terénne úpravy.
Mam za sebou uz neake tie terenne upravy, tak viem co kolko stoji. No ale to to je uz riadna palka.Preferujem jednoduchost, golfovy travnik ( samozrejme doma vysadeny,nie koberec) plus neake stromky. Nic viac. Potomto sa nedivim ze niektorych tu vysli domy cez 4-5 milionov.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

xclaymanx Pozri príspevok
Neviem, mne sa ten milion len na pozemok zda byt dost vela, mohol by si upresnit, co do toho pocitas. Samozrejme mam na mysli klasicky7-10arovy pozemok, ziadne velke nerovnosti.
Treba pocitat aj plot, uz to je velka polozka, kedze nikto asi nechce dlhodobo iba pletivo. Potom zemina, nejaky ten strk, nejaka ta terasa, takze zaklady, beton, atd..nieco na terasu, dlazba alebo drevo, potom travnik, musi byt nejaky vstup do dvora, brana pre auto, branka pre ludi, aj take prkotiny ako schranka a svetla...to naskace...nejake tie okrasne veci ako spomina tu kolegyna...to sa nazbiera.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Tak toto čo tu vidíte nás stálo vyše 300.000 .... a ešte malý kúsok výsadby za domom. A to nie je ešte koniec....takže asi tak stoja terénne úpravy.
No, myslím, že sa tam dalo ušetriť minimálne sto tisíc. Kompletnú peknú záhradu 500 m2 bežne robím do 7000,- € aj s automatickou závlahou.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
aviator Pozri príspevok
No, myslím, že sa tam dalo ušetriť minimálne sto tisíc. Kompletnú peknú záhradu 500 m2 bežne robím do 7000,- € aj s automatickou závlahou.
No ...u nás tieto veci nikto nerobí ...takže veľa stála doprava. A ty by si sem iste 400 km nechodil. Myslím, že táto téma nemá riešiť či stála veľa alebo málo moja terénna úprava..ale mala zadávateľku otázky dostať do obrazu koľko približne takáto vec stojí....lebo nie každý vie a má čas si tieto veci robiť sám.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Kazdopadne ak sa Fellini uskromni a nebude chcet jazierko a nejaky specialny plot tak sa dostane pod milion urcite. Ale ak bude chciet tak mu aj 3 budu malo
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Ahoj, kamaratka sa budovala svojpomocne, dom ju vyjde 40 000eur. So vsetkym. Volila strednu cestu. Mali vela znamych, ktory im nieco urobili zadarmo a predali lacnejsie. Taky maly domcek dufam, budeme stavat aj my. Pocitam, ze bratranec mi preda material lacnejsie, muzi z dediny mi ho komplet postavia, lebo su murari, takze nebudem volat firmu. A ja pevne verim ze na 4arovom pozemku sa do 80 000 eur zmestim. Katalogova cena je urobena na 112 000eur.
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Zaujímavé. Kamartka uz dostavala alebo len dokončuje?
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Uz iba upratat, takze dokoncene.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Uz som pisala, ale daco som klikla, takze to zmizlo. Ospravedlnujem sa, ak to bude 2krat nahodene. Kamaratka sa do mesiaca nastahuje. Mne svokra tiez strasi muza, ze dom 5milionov nas vyjde..., no ja som presvedcena, ze ak si nedam swarovskeho dlazbu .,.. tak do tych 80 000eur sa budem musiet zmestit, ked katalogova cena je 112 000 eur. Alebo sa mylim?
Chceme stavat toto:eurolineslovakia.sk a Junior_052
0 0
Hop377 Hop377

Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

To je normalny optimizmus pred zacatim stavby. do 80t€ sa zmestis s odrenymi usami a to si kopu veci budete musiet robit sami. Urcite sa Vam tam nezmesti fasada a terenne upravy.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Neviem ci je to optimizmus. Pozemok je pekny rovinaty, chcem mat iba travu a na starobu, tam chcem mat kvety .. Ziadne jazierka ... Rozpravala som sa s 5 kamosmi a vsetci si domy postavili do 45 000 eur. Ano su murari, vela veci im urobili kamarati a oni im za oplatku.. Mne vodu, elektriku urobi svokor. Plyn nebudeme mat. Strechu a cely dom mi budu robit kamarati. Bratranec vlastni stavebniny, takze cement o polovicu lacnejsie nez v obchode ...Urcite prispejem aj stavebnym dennikom, ked zacneme stavat. Takze ja si este stale myslim, ze to je realne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať