Zavrieť

Porady

Potraviny - dobrý biznis???

Dobrý deň,
chcela by som vedieť názory: momentálne som na materskej dovolenke (MD), manžel svoju vlastnú firmu má a pre mňa chcel vymyslieť niečo kde by som mohla pracovať po MD. Momentálne sa nám naskytla príležitosť prebrať jedny už zabehnuté potraviny v meste na sídlisku. Je tam však dosť vysoké odstupné, na ktoré by sme si museli vziať úver. Myslíte si, že v dnešnej dobe sa ešte uživia súkromné potraviny na sídlisku, keď v meste (síce na okraji, ale predsa) máme billu, tesco i lidl, ktoré môžu stláčať ceny a mnoho iných súkromných malých potravín v centre mesta. Mimochodom toto sídlisko je v blízkosti centra. Alebo je lepšie začať budovať niečo odzačiatku a nie preberať? Ďakujem
Usporiadat
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
No poviem to na svojom prípade. V našom malom mestečku su menšie potraviny hneď prednami. A asi o kilometer dalej je billa. Starý ludia zo sídliska chodia do tých malých potravín, pretože to majú blízko a aj si pokecajú s rovesníkmi. Ja osobne idem do tých potravín ked si potrebujem nieco kupit narychlo, tresku a rozky, colu, atd... Ak ale idem na vacsi nakup idem do billy, lebo viem, že tam je všetko na 100% co potrebujem, kým v tých malých potravinach je len zlomok toho. Ak hovorite, že je prevadzka už zabehnutá, tak sa vyhnete velkym vybavovackam a moznym komplikaciam s otvorenim novej prevadzky. V cene toho čo preberate su už aj nervy predchadzajuceho majitela s vybavovanim
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

dobrý biznis potraviny....musela som sa zasmiať...bejvávalo a nikdy víc
1 0
iruzickova iruzickova

iruzickova je offline (nepripojený) iruzickova

Nehovorím, že sa človek na tom nabalí a je za vodou, ale mať niečo,kde sám môže ovplyvňovať svoje možné zisky (ktoré však samozrejme nemusia byť až také lákavé). Je mi jasné, že kríza je všade a každý, kto má možnosť ísť do iného obchodu, kde je len o pár centov niečo lacnejšie, tam pôjde, ale nie je možné, že by sa časom mohla karta obrátiť aochodu by sa mohlo dariť? Teraz je myslím najvhodnejší čas začať, lebo po kríze zrejme už to nebude také jednoduché. Neviem i ja mám z toho obavu, ale manžel už skúsenosti s podnikaním a vedením firmy má a vraví, že bez riskovania to nejde. Len som si nie istá tým zameraním-potraviny. Podľa toho čo ste napísali, ste už potraviny mali? Nebolo to zvládnuteľné, alebo nepostačoval zisk za tú námahu a stresy?
0 0
ludka09 ludka09

ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

zacinala som s jednymi, neskor som sa rozrastla na sest prevadzok, teraz mam styri a stale prepocitavam ci my vynasaju aspon na
vydavky s nimi spojene a ci mi zostane aspon nieco. Uz dost dlho z nich nezijem, neuzivila by som sa. Nerozmyslaj nad potraviny kde sa robi s 10 az 15 perc. rabatom, ak chces obchodovat rozmyslaj nad niecim kde mas vyssi rabat, vtedy sa ti to oplati, nebudes sa trapit a nebudes prezivat.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ked predavate s rabatom tak sa necudujem vysledku (rabat je totiz zlava)
0 0
ludka09 ludka09

ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

sorry ze niesom znala tych spravnych vyrazov, ale spocitat ci som v strate alebo v zisku este viem aj o marzi nieco viem a uz dost dlho.Hovori vam nieco veta mýlit sa je ludske, alebo uceny z neba nikto nespadol? niekedy svojimi reakciami mozete cloveku dost ublizit , myslite na to do buducna.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

akosi sa rychlo urazate... nabuduce dodam, ze sa vopred ospravedlnujem, neurazam, len poznamenavam? snad to bolo jasne tym smajlikom... nikoho som neurazala...
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Poviem vám je to drina. A nemyslím si že si za tú drinu zbohatnete. Ale ked nemáte žiadnu prácu tak sa dá prežiť.
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

začať podnikať v niečom čo ponúkajú na každom rohu a ponúkajú to giganti v sfére nieje zrovna ideálne, ale nie neprekonateľné. Otázka je v čom sa budete líšiť od ostatných. Ak im ponúknete to isté ale v menšom balení tak ich to moc neohúri. Skús z toho urobiť nóbl potraviny s tovarom čo nikde nezoženie alebo eshop s potravinami. Alebo sa skús spojiť s www.delimarket.sk títo predávajú potraviny cez net a možno by bolo dobré ponúknuť im spoluprácu. Teda ak si z Bratislavy. Ja by som prijal potraviny, ktoré ponúkajú nezohnateľný tovar.

Tesco, Billa, Lidl a iné reťazce majú jednú nevýhodu. Sú neflexibilné a pomaly sa prispôsobujú potrebám trhu. Ak niečo rozbehneš pred tým ako sa do toho pustia veľký hráči máš šancu na úspech. Ak sa do projektu pustí tesco alebo billa pred tebou je to v pase.
0 0
brato brato

brato je offline (nepripojený) brato

Ja idem prave otvarat obchod z rozličnym tovarom (potraviny, drogeria atd) mame v obci len coop jednotu a to je všetko.A to pri počte obyvatelov cca 900 nieje bohvie čo.Hlavne ked vnej nikdy to čo chcem nemaju.Tak uvidim ako sa mi bude darit.Ako lakadlo bude donaška tovaru do domu.(samozrejme za urcity nakup.)Dufam že to zabere.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ja som mal male potraviny a nikdy viac. Nestoji to za tu namahu a cas. Samozrejme zalezi na lokalite. Ak to tam poznaz tak si zisti aka je tam navstevnost ake su trzby. Skus zistit ci tam nie su vhodnejsie priestory na potraviny a zvaz ci by ti nebolo lepsie otvorit nieco co si stovoris na svoj obraz za tie iste peniaze. Dalej ak je to v podnajme aky je seriozny prenajimatel a aky je najom. Nezabudni na odvody statu. Ja by som asi na to uver nebral. Ked manzel tvrdi ze bez rizika to nejde to je pravda ide o to ake je to riziko velke a ci v pripade neuspechu neposkodi rodinu. Lebo aj hranie automatov je riziko mozes zarobit alebo skor nie Mozes sa pustit aj do nakupu akcii na burze.... to vsetko je riziko ktore sa moze oplatit alebo aj nie. Treba dobre zvazit ci budes mat taky obrat ze budes stihat platit najom odvody uver a aby ti zostali peniaze na nakup dalsieho tovaru a nejaky zisk by sa tiez zisiel.
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

Potraviny je ťažký biznis. Prečo? Každý by chcel potraviny pred domom a lacnejšie ako v Tescu. Ale neuvedomuje si že obchodník s tým má náklady ako prasa a radšej ide do tesca, ktoré paradoxne zarába na tej istej potravine viac. Takže zákazník radšej sadne do auta ide do Tesca a nakúpi tam a ušetrí 5 eur na nákupe alebo menej. Spáli benzín, zničí si nervy, unaví sa pri behaní medzi regálmi a strávi tam asi 40% viac času. Ľudia vidia iba cenu a nie ostatné starosti s tým spojené. Ako býk iba červenú.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Keď mám povedať svoj názor- tak radšej mať nejakú krčmičku ako potraviny
U nás na okolí Tesco a spol .-všetky malé potraviny a večierky zničili...
Ale krčmám sa darí- keď si chcem ísť niekam večer sadnúť s klientom, tak nemáme kde- všetko je plné...
A to nehovorím, keď je víkend...
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Krcma a podobne zariadenia nie su pre mamicky kvoli casu. Dieta viac potrebuje mamu ako peniaze aspon kym je male Mam 30 min obmedzenie a mam svoju temu tak nemozem tak prispievat ako by som chcel pozdravujem admina Dakujem za bodiky
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

http://hnonline.sk/nazory/c1-3797957...ci-proti-krize

Ja mám tiež radšej menšie potraviny ktoré sú kvalitné a majú zo všetkého niečo. Na čo mi je podravka v 4 veľkostiach ako v tescu? Tesco kupuje všetko čo je lacné, kvalita ide bokom často.

Ak chceš potraviny tam kde si a vravíš že tam je 900 obyvateľov tak skús niečo čo nemajú v jednote. Prístup k zákazníkovy musí byť na úrovni a predávaj niečo extra a zákazníkom treba povedať na čo to je a tak. full servis
0 0
brato brato

brato je offline (nepripojený) brato

Presne o to sa budem snažiť + objednať si nakup cez tel.dufam že to zabere.Ludia su pohldlny a vela ludi mi vravelo v dedine že ak takuto vec dam dokopy tak si radi niečo cez tel objednaju...lebo sa im nechce napr čakat v rade pred pokladnou......

PS.Mam možnosť dovažat lacnu drogerku z Rakuska ale zatial mi nikto neporadil čo stymto zakonom....(§ 13 zákona č. 250/2007 Z. z)
Naposledy upravil brato : 07.08.09 at 09:50
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Ten napad s donaskou do domu som mal asi pred 15r ked som mal potraviny v mensom okresnom meste. Ver tomu ze ludia si radsej odstoja soru ako maju minat kredit a navyse ked ide niekto do obchodu tak si kupi este to a to na co doma neprisiel ale ked to zbada tak mu to zacne chybat. Ked ti niekto zavola tak bude chciet nejaku prkotinu z ktorej budes mat viac nakladov ako zisku. A ked si budes uctovat dopravu mas smolu. Ale doba sa mozno zmenila a ja sa mylim. Ta myslienka nie je zla len asi to nebude fungovat.
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

donáška potravín sa oplatí vo väčších a bohatých mestách ako BA alebo Košice. Ale ani tam to nieje rúžové pretože slováci sú konzervatívny a ťažko si zvykanú na to že za nich bude niekto rozhodovať akú rajčinu dostanú. Ak máš potraviny v malom meste tak tam šóry nebývajú. Alebo ak chceš doručovať počítaj s tým že tam bude mionimálny nákup aby sa ti to oplatilo. pretože niekto ten nákup musí urobiť, cca 30 min a doručiť čo je ďaľších cca30 min. + náklady na benzín a amortizáciu...
0 0
brato brato

brato je offline (nepripojený) brato

Byvam v obci s cca 900 obyvatelmi mame jednu priemernu Jednotu v dedine a mne osobne by sa pačilo keby niekto prišiel z takym napadom.Samozrejme nebudem nikomu robit poslička za jeden rohlik a chlieb ale za určitu sumu to ano.Samozrejme mal by dovoz zdarma.Čo sa tyka nakladou tak tie by som ich mal mať tiež mimimalne kedže mam skuter doma ten ide viac menej na vypari.
Ved uvidim skusim za to nič nedam.
0 0
belo72 belo72

belo72 je offline (nepripojený) belo72

Neviem ci si si vsimol ale leto u nas netrva cely rok. Neviem si dost dobre predstavit ako letis po dedine so skutrom po dazdi alebo snehu a predpokladam ze rozvoz nebudes prevadzkovat len za pekneho pocasia. A budes musiet mat este jedneho pracovnika aby si nemusel zatvarat predajnu a zakaznik nemusel cakat za tovarom neviem ako dlho. Taky rozvoz vidim realne len vo velkych mestach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať