Zavrieť

Porady

Faktúra a príjmový doklad nemôže byť v ten istý deň?

Dnes som počul, že nesmie byť vystavený príjmový doklad na ten istý deň kedy bola vystavená faktúra. Vraj to z daňového úradu povedali, že to tak byť nesmie. Mne sa to však nezdá a pripadá mi to ako nezmysel, však keď príde zákazník, vystavím faktúru, hneď ju zaplatí v hotovosti, tak normálne aj na ten deň by mal byť aj príjmový doklad. Neviem čo je na tom pravdy, že to nemôže byť na dokladoch ten istý dátum, vraj na príjmovom má byť aspoň o jeden deň neskorší dátum. Čo je to za hlúposť. Poprosím o vyjadrenie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    To platilo voľakedy, ale bolo to zrušené. Dnes už môže byť faktúra uhradená aj v deň vystavenia, alebo aj inokedy, napr. v deň splatnosti.
    Alena Šimová
    wanthom Pozri príspevok
    Dnes som počul, že nesmie byť vystavený príjmový doklad na ten istý deň kedy bola vystavená faktúra. Vraj to z daňového úradu povedali, že to tak byť nesmie. Mne sa to však nezdá a pripadá mi to ako nezmysel, však keď príde zákazník, vystavím faktúru, hneď ju zaplatí v hotovosti, tak normálne aj na ten deň by mal byť aj príjmový doklad. Neviem čo je na tom pravdy, že to nemôže byť na dokladoch ten istý dátum, vraj na príjmovom má byť aspoň o jeden deň neskorší dátum. Čo je to za hlúposť. Poprosím o vyjadrenie. Ďakujem.
    ale to bolo len kvôli registračnej pokladnici. Vtedy ak bola vystavená faktúra a v ten istý deň uhradená, bola povinnosť túto platbu zaevidovať v registračnej pokladnici, teda vznikala aj povinnosť mať registračnú pokladnicu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Od roku 1997 môžeš vydať PPD v ten istý deň ako aj faktúru...
    Daj si do lišty hľadať napríklad registračné pokladne a pod. a nájdeš tu toho sústu, dokonca aj so stanoviskom DRSR.

    Napríklad
    http://www.porada.sk/t4816-p2-prijem-v-hotovosti.html

    http://www.porada.sk/t4816-p5-prijem-v-hotovosti.html
    Naposledy upravil evina : 13.07.09 at 20:35

    Faktúra a príjmový doklad nemôže byť v ten istý deň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.