Zavrieť

Porady

Dostavba balkonov k bytovemu domu

Dobry den!
Chcela by som sa informovat ci mate niekto skusenosti s dostavbou balkonov k bytovemu domu.
1. Ake podmienky su stanovene pre blok ( bytovku), ktorej vlastnici bytov by mali zaujem o dostavbu balkonov. Teda ci musi splnat nejaky maximalny "vek", ci su nejake podmienky pre teren na ktorom by mali balkony stat a pod.
2. Ak je bytovka v radovej zastavbe, ci sa musi brat ohlad aj na ostatne bytovky v radovej zastavbe nakolko by to zmenilo celkovy vyzor zastavby.
3. Ci je staoveny maximalny pocet podlazi, pre ktore by bol tento ukon mozny...
Popripade ak sa uz niekomu podarilo dostavbu zrealizovat, ake su financne naklady ci uz celkove alebo na dotknutu bytovu jednotku.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Problem dostavby balkonov je potrebne konzultovat so statikom a architektom.Predovsetkym stanovisko statika bude rozhodujuce, ci je mozna dostavba balkonov vzhladom na stavebnu sustavu budovy a jej parametre a ci nie a nasledne rozhodnutie architekta, ci toto riesenie by bolo odsuhlasene z hladiska architektonickeho. Potom je mozne sa zaoberat realizaciou stavebneho projektu.

    muphee je offline (nepripojený) muphee

    muphee
    A keď statik a architekt nato povedali áno, vtedy musíš získať súhlas od ostatných vlastníkov...


    Práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome
    § 11



    (4) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Dobry den!
    Chcela by som sa informovat ci mate niekto skusenosti s dostavbou balkonov k bytovemu domu.
    1. Ake podmienky su stanovene pre blok ( bytovku), ktorej vlastnici bytov by mali zaujem o dostavbu balkonov.

    Ak maju vlastnici bytov zaujem o dostavbu balkonov, tak je iba pochopitelne, ze musia byt nasledne splnene aj nalezitosti, ktore pozaduje zakon 182/93. Ale k tomu predsa otazky nesmerovali, takze aj meritum problemu bolo niekde inde.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    cowboyka Pozri príspevok
    no dnes som tu mala zastupcu spravcu a ten mi vravel, ze si ten balkon musim vyriesit sama so spravcom - teda SBD - ma riadne vytocil, akoby som si sama zato mohla, ako SBD dal urobit balkony a mne tam ide pliesen od horneho suseda, co tu ani nebyva. Kebyze som si ten balkon urobila na vlastne naklady a zacalo by mi to i tak plesniet, kto by bol potom zato zodpovedny - je to o hubu - jeden na druheho sa vyhovara ako sa len da - asi zacnem bombardovat SBD, ktory je spravcom bytovky, nech to zacne riesit - budem tam vyvolavat kazdy tyzden a uvidime - sak leto sa blizi.
    cowboyka, ja už na to kašlem. Ty máš problém s balkonom a ja som chcel balkón, ale boli problémy. Statik aj architekt súhlasili, ale vlastníci povedali nie. Na štítovej stene nemá nikto balkón, nebudeš ho mať ani ty, my s tým nesúhlasíme. Môže statik, architekt rozhodovať za vlastrníkov? Ak si spravím balkón, bez súhlasu vlastníkov no so súhlasom statika, architekta. Ako može dopadnúť súd? Budem mať balkón?

    piolinka je offline (nepripojený) piolinka

    piolinka
    Dakujem za reakcie,
    o tom ze musi dostavbu odsuhlasit najprv statik a architekt som bola vyrozumena. Skor ma zaujimalo ci su nejake body podla ktorych sa tito riadia pri schvalovani tejto ziadosti. Ani nie tak architekt ale skor statik.. teda ci zavazi stav budovy, jej vek, prosto ci na to nemaju nejaky "tabulkovy system" podla ktoreho aj keby bola budova vo vynikajucom technickom stave ale jej vek by presahoval 30 rokov (pripadne 10 rokov ale katastrofalny stav ( 6 vyhorenych bytov a pod.. )) tak mam prosto smolu..

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Posudenie musi byt konkretne, vstavba balkona znamena zasah do obvodoveho mura bytoveho domu, za ucelom zvacsenia otvoru v obvodovom mure, zakotvenia balkona, bud do nosneho piliera, bud do podlahy predmetnej miestnosti. Iba statik vie posudit parametre nosnych prvkov danej stavebnej sustavy vasho bytoveho domu, mieru zatazenia nosnych casti po vstavbe balkona, ci bude este v norme a samozrejme aj stav nosnych prvkov bytoveho domu, ci je mozny zasah do nich. Je to velmi a velmi individualne, co sa tyka stavebnych sustav a tiez technickeho stavu budovy vzhladom k jej veku, takze iba statik moze vyrieknut ortiel , ci dodatocna vstavba balkonov ano, alebo ci nie.

    navynavy je offline (nepripojený) navynavy

    navynavy
    Obvodový plášť budovy je spoločný pre všetkých vlastníkov bytov, preto bez ich súhlasu nedostanete stavebne povolenie.A potrebujete tiež súhlas architekta mesta.Napr. v Spišskej Novej Vsi je ich dobudovaných 6 .Takže nejaký precedens už je ak sa to dá tam , prečo nie aj inde .....ze? Potešujúca správa pre Vás je , že sa takto balkóny budujú. Skúste pozrieť zavesne-balkony.sk .Ešte by som rád podotkol že balkóny sa dajú pristavať takmer všade. Statiku vieme poriešit sami , ale stavebné povolenie(niekde stačí len ohlásenie) , súhlas vlastníkov bytov a architekta mesta si musíte vybaviť sami . Veľa štastia na tej stránke sú aj kontakty tak nám kľudne zavolajte
    Naposledy upravil navynavy : 22.01.10 at 06:59

    Dostavba balkonov k bytovemu domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.