Zavrieť

Porady

spojenie dvoch szco

ahojte poradaci, prosim Vas o radu mam klientku, ktorej robim jed.uctovnictvo, teda zacala som, lenze hned na zaciatku som narazila na problem. A to taky ze ma spolocnicku, ktora ma zivnost bez prijmu a ta sa teraz rozhodla ze nechce byt iba ticha spolocnicka, ale ze chce byt spolumajitelka a namiesto dvoch zivnosti, aby boli jedna firma. Co teraz s.r.o.
byt nechcu, ake maju moznosti, rozmyslam nad zdruzenim, ale namam ani paru ci je to prenich spravne riesenie a co to vsetko obnasa, lebo som taky pripad este nemala. Poradte mi prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    treba spísať zmluvu o združení podnikateľov, kde bude presne vymedzené na koho meno bude vedený bežný účet, reg.pokladňa, vystavované fa a taktiež podiel na príjmoch a výdavkoch v %. myslím, že keď si zadáš do vyhľadávania zmluva o združení nejakú určite nájdeš.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    No tichá spoločníčka pre SZČO - ten pojem nie je mám dojem v poriadku. To zákon/ obchodný, živnostenský/ nepredpokladá a neumožňuje. Dúfam, že sa nepletiem??

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    tzn. doteraz fungovali tak ze jedna nemala ani prijmi ani vydaje a ta druha vsetko nakupovala na nu bol otvereny ucet aj prevadzka. tzn. vsetko co potrebuju je spisat zmluvu o zdruzeni a nepotrebuju ist na zivnostensky , danovy a pod.? Ano nie kazdemu dat oznamenie ci nie? neviem, poradte.

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    poradte mi prosim, urobime zmluvu o zdruzeni a tu posleme spolu s oznamenim na dan. urad? A nikde viac netreba ist?

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    dakujem, to som si uz nastudovala, ale stale mi nieje jasne ci vsetky nalezitosti s tym spate sa ozn. iba na dan. urad alebo este niekde.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ludka09 Pozri príspevok
    dakujem, to som si uz nastudovala, ale stale mi nieje jasne ci vsetky nalezitosti s tym spate sa ozn. iba na dan. urad alebo este niekde.
    Ak budú podnikať v združení iba dve SZČO, bez zamestnancov, tak to oznámia iba na DU, (každý odovzdá aj kopiu Zmluvy o združení)...

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Keď budú mať prevádzkareň, obidvaja ju musia nahlásiť na ŽÚ, tiež obidvaja musia mať na ŽL uvedené činnosti, v ktorých budú spoločne podnikať.

    ludka09 je offline (nepripojený) ludka09

    ludka09
    oni co ma dost prekvapilo maju kazda vlastnu zivnost a kazda oznamenie o zriadeni prevadzky na zivnostenskom na tej istej adrese. To znamena ze na zivnostenskom ziadne zmeny nerobia?

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    ludka09 Pozri príspevok
    oni co ma dost prekvapilo maju kazda vlastnu zivnost a kazda oznamenie o zriadeni prevadzky na zivnostenskom na tej istej adrese. To znamena ze na zivnostenskom ziadne zmeny nerobia?
    Nie, ak majú všetky ohlásenia na ŽÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.