Zavrieť

Porady

ako opravit chybu?

ahojte, vie mi niekto poradit? mam klienta, ktory mi priniesom robit ju, avsak doteraz nema nic urobene od zac. roka. o.k. da sa, ale v min. roku otvaral zivnost a nejaka pani mu robila dan. priznanie kde mu s radostou popisala same nuly, nezahrnula mu vydavky do rezije cca 50 tis.sk a do prijmu vklad na podnikatelsky ucet. Ako to opravit? musim urobit opravne dan.priznanie, alebo sa to este da nejako inak? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ludka09 Pozri príspevok
    ahojte, vie mi niekto poradit? mam klienta, ktory mi priniesom robit ju, avsak doteraz nema nic urobene od zac. roka. o.k. da sa, ale v min. roku otvaral zivnost a nejaka pani mu robila dan. priznanie kde mu s radostou popisala same nuly, nezahrnula mu vydavky do rezije cca 50 tis.sk a do prijmu vklad na podnikatelsky ucet. Ako to opravit? musim urobit opravne dan.priznanie, alebo sa to este da nejako inak? Dakujem
    Ak nemal príjmy zo živnosti, nemusíš robiť dodatočné daňové priznanie. Živnostník nie je povinný uplatniť si výdavky.
    Na druhej strane - ak urobíš dodatočné DP a vykáže v nasl. rokoch vysoký zisk, môžeš stratu z roku 2008 započítať a ušetríš mu na daniach.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ludka09 Pozri príspevok
    a vklad na podnikatelsky ucet v min.roku?
    Vklad na podnikaelský účet - pokial nie sú to prostriedky z dotácie UP, nie je príjmom ovpl. základ dane.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak nemal príjmy zo živnosti, nemusíš robiť dodatočné daňové priznanie. Živnostník nie je povinný uplatniť si výdavky.
    Na druhej strane - ak urobíš dodatočné DP a vykáže v nasl. rokoch vysoký zisk, môžeš stratu z roku 2008 započítať a ušetríš mu na daniach.
    Ak som zle opísala sumu výdavkov ( ešte som vtedy nemala múdry program )
    a tým pádom vychádza vyššia strata, ako je v DP, čo s tým?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak ti vyjdes vyssia strata ako v podanom DP, a budes mat zaujem v dalsom roku tuto "novu" stratu uplatnit, musis podat DDP za predchadzajuci rok.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Lianka Pozri príspevok
    Ak ti vyjdes vyssia strata ako v podanom DP, a budes mat zaujem v dalsom roku tuto "novu" stratu uplatnit, musis podat DDP za predchadzajuci rok.
    Áno, vyšla vyššia, ak to teda nechám tak, a nechám tú pôvodnú stratu, nespôsobí to pri prípadnej kontrole problém?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ja myslim, ze nesposobi. Ale v tom pripade by som v nasledujucom roku uplatnila zo zisku len stratu vo vyske uvedenej v podanom DP.

    Riesila som aj tu: http://www.porada.sk/t107054-oprava-...ceho-roka.html.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Lianka Pozri príspevok
    Ja myslim, ze nesposobi. Ale v tom pripade by som v nasledujucom roku uplatnila zo zisku len stratu vo vyske uvedenej v podanom DP.
    je uplatnená v pôvodnej výške

    Riesila som aj tu: http://www.porada.sk/t107054-oprava-...ceho-roka.html.
    OK, ďakujem, uvidím ako sa rozhodnem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.