Zavrieť

Porady

Robotické vysávače

Máte niekto skúsenosti s robotickými vysávačmi, napr. Roomba, Trilobite,... ? Na jednej strane ušetrí čas, nakoľko vysáva bez toho, aby ho človek neustále obsluhoval, no na druhej strane povysávať nečistoty zo sedačky alebo z auta by bol asi problém. Čo vy na to?
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Snad by niekto nechcel porovnat klasicky vysavac s robotickym...to sa ani neda.*

Moj test: Klasický vs. Roboticky:

Povysavanie gauca: Klasický 90 percent. Roboticky 0 percent - nevyskocí na gauc.*
Vysávanie sám: Klasický nula percent (stojí tam kde ho necham). Robotický 99 percent.*
Naposledy upravil zk24 : 25.10.11 at 21:40
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Neviem si vobec predstaviť ako by robotický vysávač vysával moju obývačku zatrepanú drevami slony, tigre, budhovia , motorky, atd. Tak že tie robotické sú podľa mňa vhodné len do miestností kde sa na zemi nenachádza veľa tikoveho dreva.
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

zk24 Pozri príspevok
Snad by niekto nechcel porovnat klasicky vysavac s robotickym...to sa ani neda.*

Moj test: Klasický vs. Roboticky:

Povysavanie gauca: Klasický 90 percent. Roboticky 0 percent - nevyskocí na gauc.*
Vysávanie sám: Klasický nula percent (stojí tam kde ho necham). Robotický 99 percent.*
V tých tabuľkách nie je porovnanie s klasickým vysávačom. Napr. iba pri jednom je uvedené že vysáva aj chlpy z koberca.
Ten záver som opísal z textu.
Ale keď chceš vedieť v akej rovine sa pohybuješ tak je potrebné porovnať s niečim.

Ten Tvoj test si zaslúži pochvalu- veľmi veselý. Pobavil ma.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
.prečítala som...nuž každý má svoj názor...ja mám psa, teda chlpy..mám aj ruky, čo ma bolia..a veru romba na denné vysávanie po mojom decku a psovi je vysávač na nezaplatenie...a je pravda, že 2x do mesiaca vysávam velkým vysávačom sedačku , nedostupné miesta, počítač-proste také, kde mi romba nevojde...ale 2x za mesiac to zvládnem, denne nie..preto som za robota a doporučujem ho, hlavne k bolavým rukám..
..a tiež mám po zemi kopu všelijakých doplnkov, romba ich v pohode obíde, nezvalí a keď treba, odpracem..aj k veľkému vysávaču..tak..
2 0
marulik marulik

marulik je offline (nepripojený) marulik

dobrý deň dievčatá
prešla už doba čo ste sa tu roznežňovali nad ufónikom, vedeli by ste pridať nejaké skúsenosti naviac? Životnosť môjho klasického vysávača končí a tak silno rozmýšľam nad iR 564 Petkou, lebo moja havina tiež inteligentne denne púšťa vlas. vopred ďakujem (ostatné pokecky na porade k iR som počítala)
0 0
MimiSG MimiSG

MimiSG je offline (nepripojený) MimiSG

Aj teraz po dlhšom čase ste spokojná?
Ďakujem!
0 0
Jozef500 Jozef500

Jozef500 je offline (nepripojený) Jozef500

Ak chcete vyhodit peniaze kupte si roboticky vysavac. Cistiacej technike sa venujem uz zopar rokov a opravoval som aj zopar vysavacov, mezdi inym aj robotickych. Zial lacnejsie roboticke vysavace cca do 500€ maju uplne primitivnu inteligenciu. chodia sem a tam logika je len ze ked nabura tak sa otoci a ide inym smerom. Furt sa niekde zaseknu, zamotaju, padnu zo schodov alebo na ne stupite a podobne. Kamaratovi v nestrazenej chvili vybehol na ulicu a niekto mu ho presiel autom a bolo po vysavaci za 400€... co sa tyka vysavania maju maly podtlak a slaby vykon, vacsinou maju rotujucu kefu, co vlastne zabezpecuje to ze to vobec nieco povysava. Problemy maju s kutami a rohmi, kde zostavaju chumace prachu. Pod nabytkom ani nehovorim. Prahy, kable na zemi, decke hracky, stolicky. S tymto vsetkym maju problem. Vysavace s dokovacou stanicou maju casto problem trafit sa do stanice. Tie lacnejsie si tam idu len "dobit baterky" tie drahsie dokovacia stanica dokaze vyprazdnit. maju spustu optickych senzorov a tie so citlive na prach. Co tym chcem povedat, ked chcete aby Vam vysavac fungoval tak ako v reklame treba z bytu odstranit vsetky stolicky hracky, zdvihnut nabytok nech je pod nim aspon 10cm, zavesit, upevnit vsetky kable, pravidelne aspon raz za dva tyzdne vycistit vysavacu vsetky senzory, kolieska, zametaciu kefu. ked si to zhrniete spolu so vstupnymi nakladmi mozete si ten byt povysavat raz za tyzden normalnym vysavacom. Odporucam vysavac, co ma tzv "turbo hubicu" cize podlahovu hubicu s kefou - idealne na koberce pretoze precesava vlasy a super si poradi aj s vlasmi. na tvrdu podlahu (plavajuca a parkety) vam staci vysavac a beznou podlahovou hubicou ktora sa da spravidla prepnut tak aby sa vysunuli kefky a nedoskriabete tak potom podlahu nejakym pripadnym kamienkom ci pieskom. Snad som Vam dal dostatok informacii. odporucam tiez centalny vysavac, ak mate novostavbu alebo robite rekonstrukciu investicia sa vyplati na 100%. vyhody centralu su zname, otvorite zasuvku pichnete hadicu a vysavate. odsavany vzduch vyfukuje mimo budovy, takze je to pecka pre alergikov.
Naposledy upravil arizona : 01.03.12 at 13:40 Dôvod: zmazanie reklamy !!!
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

MimiSG Pozri príspevok
Aj teraz po dlhšom čase ste spokojná?
Ďakujem!

Ja som. Akurat jedna vec je ze v majákoch sa baterie vybijaju castejsie ako som cakala. Investujem asi do dobíjateľných.
1 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

nechce sa vám vysávať? zaobstarajte si batoľa.
0 0
Majka 11 Majka 11

Majka 11 je offline (nepripojený) Majka 11

Ja mam umyvac Scooba a bola som velmi spokojna.Akurat ze sme sa prestahovali do mini bytu takze uz to nemozem pouzivat co mi je velmi luto, lebo usetril moj cas. Baterie ja som kupila iba do virtualnej steny-to je taka krabicka,ktora vysiela neviditelny luc. Vobec sa tak rychlo nevybijali. Vdaka virtualnej stene (ja som mala 2) sa umyvac dalej nevpusti-t.j. nespadne zo schodov ci nevojde do inej miestnosti. Ak by niekto chcel, tak mu ho vyhodne predam-pretoze mne uz len lezi v skatuli a niekomu by usetril robotu a cas.
0 0
ivajungi ivajungi

ivajungi je offline (nepripojený) ivajungi

musím napísať v žiadnom prípade neodporúčam vysavač Rowis!!!!!! pri reklamácii, ktorú mi odmietli a preplatili iba 75% sumy napriek 4 reklamáciám a používanie ani nie 1 rok - no 4 x v oprave a necelý rok od nákupu, som sa dozvedela, že takýto ich vysavač má životnosť 3 roky , preťaží sa ked vysáva dlhšie vlasy, senzory fungujú len pri ideálnych podmienkach svetlosti miestnosti a podlahy. ked padne zo schodou napriek senzorom tak mi odporučili dávať na schody papiere , proste bolo by to na dlhý odkaz. Ked chcete robotický vysavač, neulakomte sa na lacnejší model od firmy rowis je to kvantita na úkor kvality - nikdy viac!!!!
0 0
zuzana - irsko zuzana - irsko

zuzana - irsko je offline (nepripojený) zuzana - irsko

Ahojte, zaujimalo by ma ako je to s vysavanim viacerych izieb pri iRobot. Dnes sme totiz boli v Nay a povedali mi, ze ziaden model (pytala som sa na irobot roombu 650 a 660) nedokaze vysavat viacero izieb. Ide mi o to, ze mam 3 izbovy byt (bez prechodovych list) a zaujimalo ma, ze ked si naprogramujem, aby vysavac vysaval ked nebudem doma, ci povysava cely byt. Predavac mi povedal, ze ziaden z irobotov (ani model 770) nie je schopni prejst z izby do izby, resp. aj ked prejde, tak sa nedokaze vratit na zakladnu. Vraj tuto funckiu ma len navyssi model 780. Je to naozaj tak??? Povedal, ze musim dat tie virtualne steny a ked povysava jednu izbu tak ho preniest do druhej a tak dalej. .... to mi vsak pride zvlastne ....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

zuzana - irsko
Ahojte, zaujimalo by ma ako je to s vysavanim viacerych izieb pri iRobot. Dnes sme totiz boli v Nay a povedali mi, ze ziaden model (pytala som sa na irobot roombu 650 a 660) nedokaze vysavat viacero izieb. Ide mi o to, ze mam 3 izbovy byt (bez prechodovych list) a zaujimalo ma, ze ked si naprogramujem, aby vysavac vysaval ked nebudem doma, ci povysava cely byt. Predavac mi povedal, ze ziaden z irobotov (ani model 770) nie je schopni prejst z izby do izby, resp. aj ked prejde, tak sa nedokaze vratit na zakladnu. Vraj tuto funckiu ma len navyssi model 780. Je to naozaj tak??? Povedal, ze musim dat tie virtualne steny a ked povysava jednu izbu tak ho preniest do druhej a tak dalej. .... to mi vsak pride zvlastne ....
mne pride zvlastne toto tu vsetko v teme
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

zuzana - irsko
Ahojte, zaujimalo by ma ako je to s vysavanim viacerych izieb pri iRobot. Dnes sme totiz boli v Nay a povedali mi, ze ziaden model (pytala som sa na irobot roombu 650 a 660) nedokaze vysavat viacero izieb. Ide mi o to, ze mam 3 izbovy byt (bez prechodovych list) a zaujimalo ma, ze ked si naprogramujem, aby vysavac vysaval ked nebudem doma, ci povysava cely byt. Predavac mi povedal, ze ziaden z irobotov (ani model 770) nie je schopni prejst z izby do izby, resp. aj ked prejde, tak sa nedokaze vratit na zakladnu. Vraj tuto funckiu ma len navyssi model 780. Je to naozaj tak??? Povedal, ze musim dat tie virtualne steny a ked povysava jednu izbu tak ho preniest do druhej a tak dalej. .... to mi vsak pride zvlastne ....
Tak ten predavač nevedel o čom rozpráva. Ak máš virtuálny maják, tak ti povysáva všetky izby a vráti sa späť do doku. Ja mám irobot Roomba 780 a som s ním veľmi spokojná. Vysáva dokonale, len mu to tvrá oveľa dlhšie ako mne. Ale mám ho nastavený tak, aby vysával keď nie sme doma.
0 0
miriams1 miriams1

miriams1 je offline (nepripojený) miriams1

Ja mam Homebot od LG a som max spokojná. Vybrala som si ho hlavne kôli tomu že vie povysávať celý byť a nepotrebuje majáky.( dalšia oštara navyše ktorú musíte skladovať a pchať do nej baterky) Tak isto sa mi pozdávalo pohodlnejšie manipulovanie s nádobou na prach. Pri Rombách sa pri vyberaní kadečo povysýpa. Bol síce drahsí práve kôli tomu že vie povysávať viac miestností naraz, ale teraz s odstupom času si myslím če stačí aj taký čo dokáže povysávať len jednu miestosť. Pri detoch sa vždy niečo povaluje po zemi a to by sa stalé niekde zasekol. Najčastejšie ho použivam tak že v jednej miestnosti pozbieram veci ktoré by mohli sposobiť problém, povykladám stoličky a potom ho tam pustím. Medzitým prichystám dalšiu miestosť a popri tom si niečo spravím. Ale je to na nezaplatenie. Zatial som ale s detmi doma takže mi to tak vyhovuje. Ak by som bola v práci tak je jasné že by mi to vyhovoalo tak že ked sa človek vráti domov ta je povysávané :-) Ale tiež musíte ratať s tým že treba prebehnuť byť a pozbierať všetko do čoho by sa mohol zaseknuť. inak ho najdete zaseknutého v prvej miestnosti.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať