Zavrieť

Porady

Podplálenie vedľajšieho auta - poškodenie môjho - náhrada škody ?

Ahojte,
chcel by som sa spýtať, či náhodou nemá niekto informácie, znalosti, či je možné nejakým spôsobom vymôcť náhradu škody od poisťovne, alebo majiteľa vozidla, ktorému podpálili auto.
Parkoval som vedľa a poškodila sa mi časť vozidla.
Mam len PZP, čo je moja chyba.

Vychádzam ale z toho, že mne škodu spôsobilo vedľa stojace auto, takže by náhrada mala ísť z jeho poistky.

Mal by ju síce hradiť vinník, ale ten je neznámi.
Prečo by som mal doplácať na to, že majiteľ vozidla niekto nemal rád ?
Prípadne je možné súdne vymôcť škodu od majiteľa vozidla, ktorému auto podpálili ?
Išlo o jeho majetok..

Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    Chapem tvoje pocity, ale zial,

    ak mas havarijne poistenie, tak mozes mat plnenie z neho, ak bude znamy vinnik, uplatnovat skodu si budes u neho,

    ale aby si si uplatnoval skodu u poskodeneho, to asi teda nie,

    to ako keby niekto Ti dal na hubu, a omylom sa pritrafi aj mne, bitkar zduchne a ja si mam ziadat bolestne od teba?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To poskodenie je vandalizmus, tvoje auto neposkodilo susedne auto.
    O skodu mozes zalovat toho, kto ohen zalozil, ked ho nahodou vypatraju.

    Havarijna poistka by to mohla vyriesit, skus sa spytat v poistovni, ci zo zakonnej sa to neda.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    ked tak rozmyslam, mozno ze aj mohla vzniknut situacia taka,
    ze horiace auto sa dalo do pohybu, vrazilo do dalsieho auta, cim ho poskodilo a este aj podpalilo,

    ak je to tak zdokumentovane, tak by sa aj dalo nieco robit

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    mona091 Pozri príspevok
    ked tak rozmyslam, mozno ze aj mohla vzniknut situacia taka,
    ze horiace auto sa dalo do pohybu, vrazilo do dalsieho auta, cim ho poskodilo a este aj podpalilo,

    ak je to tak zdokumentovane, tak by sa aj dalo nieco robit
    Monika,to neprejde-kazdemu by bolo jasne,ze ide o utopisticku spekulaciu...Inak,ja ta v poslednom case sledujem a celkom sa mi pacis-vidiet,ze poistovnictu rozumies,pa

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    mona091 Pozri príspevok
    Chapem tvoje pocity, ale zial,

    ak mas havarijne poistenie, tak mozes mat plnenie z neho, ak bude znamy vinnik, uplatnovat skodu si budes u neho,

    ale aby si si uplatnoval skodu u poskodeneho, to asi teda nie,

    to ako keby niekto Ti dal na hubu, a omylom sa pritrafi aj mne, bitkar zduchne a ja si mam ziadat bolestne od teba?
    K tomuto nemam co dodat,pekna ,pravdiva odpoved.K+

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ivka70 Pozri príspevok
    To poskodenie je vandalizmus, tvoje auto neposkodilo susedne auto.
    O skodu mozes zalovat toho, kto ohen zalozil, ked ho nahodou vypatraju.

    Havarijna poistka by to mohla vyriesit, skus sa spytat v poistovni, ci zo zakonnej sa to neda.
    Ivka,z pzp sa to nebude dat...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Ivka,z pzp sa to nebude dat...
    Stanko, však nebuď lapaj , poraď niečo zo skúseností..a teoretická otázka, lebo podpaľovanie áut dnes frčí...z havarijnej to nieje problém? Alebo keď, aký?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    slavica Pozri príspevok
    Stanko, však nebuď lapaj , poraď niečo zo skúseností..a teoretická otázka, lebo podpaľovanie áut dnes frčí...z havarijnej to nieje problém? Alebo keď, aký?
    No moja,z havarijnej sa neplni tomu autu na ktore je utok smerovany,nakolko je vo vylukach 'utok na vozidlo a prepravovane osoby'-takisto sa neplnilo ani ked mojmu klientovi rozstrielali mercedesa.ALE AK JE POSKODENE AUTO KTORE BOLO POISTENE A UTOK SMEROVAL NA INE AUTO,T.J.NIE POISTENE AUTO,TAK JE NAROK NA POISTNE PLNENIE.Samozrejme ak ma poistku slusnu a nie nejaky brak za par eur,kde je vsetko vo vylukach...

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Sa trošku aj divím. Dalo by sa to z havarijnej aj ked nejde o haváriu? Som myslela, že len pri havárii, o čo v danom prípade nejde alebo pri krádeží, či živelnej pohrome, čo tiež do toho nespadá.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    buchač Pozri príspevok
    To ma trochu zarazilo ...

    Ani keď si priplatím ???

    Povedzme , že som nejaký rizikový klient , KTORÝ POČÍTA s tým , že na mňa / na osádku auta , t.j. rodina , klienti ../ bude vedený eventuálny útok so zbraňou ?
    Povedzme , že si zaobstarám aj nejaké opancierované vozidlo , ani vtedy ?
    Jurko, nie, nedá sa to...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    brčko Pozri príspevok
    Sa trošku aj divím. Dalo by sa to z havarijnej aj ked nejde o haváriu? Som myslela, že len pri havárii, o čo v danom prípade nejde alebo pri krádeží, či živelnej pohrome, čo tiež do toho nespadá.
    Veľa vecí sa dá, keď sa chce- vieš napríklad, že zo zákonnej poistky sa platí aj pohreb aj kar?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Veľa vecí sa dá, keď sa chce- vieš napríklad, že zo zákonnej poistky sa platí aj pohreb aj kar?
    ?????? a v akom prípade, ak rodina havaruje a zomrie, alebo ak som ja ako účastník nehody spôsobila túto nehodu, pri ktorej zahynie posádka havarovaného auta?
    Tak toto počujem prvý raz, a mám poistené všetko v dome, dielni, ale na MV len ZP.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ondrejvla Pozri príspevok
    ?????? a v akom prípade, ak rodina havaruje a zomrie, alebo ak som ja ako účastník nehody spôsobila túto nehodu, pri ktorej zahynie posádka havarovaného auta?
    Tak toto počujem prvý raz, a mám poistené všetko v dome, dielni, ale na MV len ZP.
    Vlastička.presne tak-ak sposobíš dopravnu nehodu pri ktorej niekto zomrie,tak z tvojej poistky sa hradí aj pohreb aj kar...a aj farár-proste všetko...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Vlastička.presne tak-ak sposobíš dopravnu nehodu pri ktorej niekto zomrie,tak z tvojej poistky sa hradí aj pohreb aj kar...a aj farár-proste všetko...
    Z pzp myslím...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Z pzp myslím...
    Ale čo je to prosím to: pzp - jedná sa o nejakú vetvu zo zákonného poistenia?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ondrejvla Pozri príspevok
    Ale čo je to prosím to: pzp - jedná sa o nejakú vetvu zo zákonného poistenia?
    PZP - povinné zmluvné poistenie ( poznáme ho pod zákonným poistením je viac vžité )

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    No moja,z havarijnej sa neplni tomu autu na ktore je utok smerovany,nakolko je vo vylukach 'utok na vozidlo a prepravovane osoby'-takisto sa neplnilo ani ked mojmu klientovi rozstrielali mercedesa.ALE AK JE POSKODENE AUTO KTORE BOLO POISTENE A UTOK SMEROVAL NA INE AUTO,T.J.NIE POISTENE AUTO,TAK JE NAROK NA POISTNE PLNENIE.Samozrejme ak ma poistku slusnu a nie nejaky brak za par eur,kde je vsetko vo vylukach...
    To ma trochu zarazilo ...

    Ani keď si priplatím ???

    Povedzme , že som nejaký rizikový klient , KTORÝ POČÍTA s tým , že na mňa / na osádku auta , t.j. rodina , klienti ../ bude vedený eventuálny útok so zbraňou ?
    Povedzme , že si zaobstarám aj nejaké opancierované vozidlo , ani vtedy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.