Zavrieť

Porady

Prenajom bytu a problemy s nedoplatkamy za energie.

Dobry Den,

Vopred sa ospravedlnujem, ak som tuto temu zalozil v zlej rubrike.

Chcem sa poradit o jednej zalezitosti.

Ja a moj kamarat sme podnajomnici bytu. Platime mesacne 511€(15400Sk), zabezpeku sme dali v rovnakej hodnote. Teraz sa chceme odstahovat . V zmluve sme mali zakotvene, ze sa plati 500SK mesacne na elektrinu a po odstahovani sa bude doplacat nedoplatok za energie (o tom kolko sa plati za vodu mesacne nieje v zmluve ani zmienka).

Teraz nam oznamila najomnicka nedoplatok za vodu 2500SK a elektrinu 1800SK.

Moj problem spociva v tom: Byvame tam od augusta 2008 do juna 2009. Nedoplatok za energie (voda,elektrina) je za obdobie marec 2008 az marec 2009. Nedoplatok sme ochotny zaplatit, ale majitel nam nieje schopny vyratat nedoplatok za obdobie kt. tam byvame. Tak nam jednoducho vyratal priemer na kazdy mesiac. Ja som oponoval, ze ako ja mozem vediet, ze predchadzaujuci najomnik nespotreboval priemerne viacej energie ked tam byval, ako som spotreboval ja s kamaratom. Poziadal som majitela o presne vykalkulovanie energii za jednotlive mesiace, no on tvrdi, ze to nedokaze, ze elektrarne a vodarne mu takuto informaciu neposkytnu.

Poprosil by som Vas o radu ako z takejto situacie vykluckovat.

Za odpovede vopred dakujem.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jano11111 Pozri príspevok
Dobry Den,

Vopred sa ospravedlnujem, ak som tuto temu zalozil v zlej rubrike.

Chcem sa poradit o jednej zalezitosti.

Ja a moj kamarat sme podnajomnici bytu. Platime mesacne 511€(15400Sk), zabezpeku sme dali v rovnakej hodnote. Teraz sa chceme odstahovat . V zmluve sme mali zakotvene, ze sa plati 500SK mesacne na elektrinu a po odstahovani sa bude doplacat nedoplatok za energie (o tom kolko sa plati za vodu mesacne nieje v zmluve ani zmienka).

Teraz nam oznamila najomnicka nedoplatok za vodu 2500SK a elektrinu 1800SK.

Moj problem spociva v tom: Byvame tam od augusta 2008 do juna 2009. Nedoplatok za energie (voda,elektrina) je za obdobie marec 2008 az marec 2009. Nedoplatok sme ochotny zaplatit, ale majitel nam nieje schopny vyratat nedoplatok za obdobie kt. tam byvame. Tak nam jednoducho vyratal priemer na kazdy mesiac. Ja som oponoval, ze ako ja mozem vediet, ze predchadzaujuci najomnik nespotreboval priemerne viacej energie ked tam byval, ako som spotreboval ja s kamaratom. Poziadal som majitela o presne vykalkulovanie energii za jednotlive mesiace, no on tvrdi, ze to nedokaze, ze elektrarne a vodarne mu takuto informaciu neposkytnu.

Poprosil by som Vas o radu ako z takejto situacie vykluckovat.

Za odpovede vopred dakujem.
Teraz ma nezabi, ale si myslím, že majiteľ postupuje celkom seriozne- keď ste si neopísali stav vodomerov, tak naozaj sa to nedá presne zistiť a to spriemerovanie je celkom dobrým kompromisom a ja ti teraz odpoviem protiotázkou- ako vieš, že TY si nespotreboval nepomerne VIAC vody ako predchádzajúci nájomník???-Mali ste si opísať stavy vody a to by sa dalo potom vypočítať,takto je to len na dohode...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

vodomery a elektromer mame odpisane. ich stav ked sme nastupovali. Ale majitel ani podla toho nieje schopny to vypocitat. On ten vypocet dokonca poklada za obtiaz, ako keby sme to mali my pocitat. Je to moj prvy najom, tak neviem ako sa postupuje. Ak som spotreboval ja nadpriemer, vporiadku,zaplatim. Ja len chem aby mi to predlozila uradnou listinou an ie co mi dala ona, na papiery vypocitane a predelene. od elektrarni mi len predlozil nedoplatok za rok (tie mesiace co som spominal)
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Jano11111 Pozri príspevok
vodomery a elektrinu mame odpisane. ich stav ked sme nastupovali.
No tak?
SV cca 57,-sk/m3,
TUV cca 300-350,-sk/m3,
elektrina cca 7,-sk/Kwh...
píšem v sk, lebo aj ty píšeš a píšem približne, tak rátaj skutočné náklady vie len vlastník s ktorým sa rozídete len dvoma spôsobmi
a/po dobrom
b/po zlom
0 0
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

slavica Pozri príspevok
No tak?
SV cca 57,-sk/m3,
TUV cca 300-350,-sk/m3,
elektrina cca 7,-sk/Kwh...
píšem v sk, lebo aj ty píšeš a píšem približne, tak rátaj skutočné náklady vie len vlastník s ktorým sa rozídete len dvoma spôsobmi
a/po dobrom
b/po zlom
Tie hodnoty asi zalezia od akeho doberatel poberam, ze? Niesu jednotne. Byt sa nachadza v BA, to bude asi ZSE. Ale pre vodarne netusim, poradi niekto? Mozes prosimta vysvetlit skratky SV, TUV?
Dakujem.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Jano11111 Pozri príspevok
Tie hodnoty asi zalezia od akeho doberatel poberam, ze? Niesu jednotne. Byt sa nachadza v BA, to bude asi ZSE. Ale pre vodarne netusim, poradi niekto? Mozes prosimta vysvetlit skratky SV, TUV?
Dakujem.
SV=studená voda, TÚV= teplá úžitková voda,
V prvom rade si riadne pozri zmluvu o prenájme, z toho je potrebné vychádzať. Som toho názoru, že uhradiť by si mal len to, čo si skutočne odobral. tj. podľa skutočnej spotreby elektriny aj SV a TÚV. Ak by totiž požadoval úhradu nedoplatkov aj za obdobie, za ktoré si tam nebýval, mohol by získať neoprávnený majetkový prospech. Prenajímateľ by ti mal predložiť ročné vyučtovanie za rok 2008 z toho zistíš náklady na TÚV a SV za m3 a vynásobíš svojou spotrebou (nezabudni na opravné koeficienty). Ďalej faktúru za elektrinu z daného obdobia, kde zistíš cenu za kWh a takisto vynásobíš svojou spotrebou. V konečnom dôsledku bude ajtak záležať na tvojej dohode s prenajímateľom ako sa dohodnete na vyrovnaní. Ak nesúhlasíš s postupom výpočtu, aký navrhol prenajímateľ daj svoj návrh podľa toho čo som napísal. Inak prenajímateľ získal za prenájom veľmi slušný balík za prenájom(169 400,-sk) + 5500 za energie, mohol by ti nedoplatky za energie odpustiť .
0 0
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

majkii Pozri príspevok
SV=studená voda, TÚV= teplá úžitková voda,
V prvom rade si riadne pozri zmluvu o prenájme, z toho je potrebné vychádzať. Som toho názoru, že uhradiť by si mal len to, čo si skutočne odobral. tj. podľa skutočnej spotreby elektriny aj SV a TÚV. Ak by totiž požadoval úhradu nedoplatkov aj za obdobie, za ktoré si tam nebýval, mohol by získať neoprávnený majetkový prospech. Prenajímateľ by ti mal predložiť ročné vyučtovanie za rok 2008 z toho zistíš náklady na TÚV a SV za m3 a vynásobíš svojou spotrebou (nezabudni na opravné koeficienty). Ďalej faktúru za elektrinu z daného obdobia, kde zistíš cenu za kWh a takisto vynásobíš svojou spotrebou. V konečnom dôsledku bude ajtak záležať na tvojej dohode s prenajímateľom ako sa dohodnete na vyrovnaní. Ak nesúhlasíš s postupom výpočtu, aký navrhol prenajímateľ daj svoj návrh podľa toho čo som napísal. Inak prenajímateľ získal za prenájom veľmi slušný balík za prenájom(169 400,-sk) + 5500 za energie, mohol by ti nedoplatky za energie odpustiť .
Dakujem majkii.

Som troska z toho rocneho vyfakturovania magor, musim to pozriet, kde su tie kW/h.
Este sa chcem opytat. Ma majitel pravo na ziadanie nejakeho nedoplatku za obdobie marec az jun 2009 ked este ziadne vyuctovanie za nedoplatky nedostal? Aby sme sa rozumeli, majitel kona neracionalne s cielom vymamit z nas co najviac penazi.

Dalsia otazka,v zmluve mam jednu vec, ze majitel nam vrati zabezpeku po 20 dnoch odubytovania. Je takato vec vobec mozna?

Este jedna trapna vec. Na zaciatku ked sme tam zacali byvat som sa majitel opytal, ci mozem vymalovat steny farbou. Povedal,ze ano, no nepovedal, ze pri odchode to budem musiet navratit na bielo. Teraz odomna ziada preplatenie toho, ze su steny namalovane. Da sa v tejto veci podniknut nieco v moj prospech?


Dakujem za odpovede.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Jano11111 Pozri príspevok
Dakujem majkii.

Som troska z toho rocneho vyfakturovania magor, musim to pozriet, kde su tie kW/h. mohol by si mi objasnit "neoprávnený majetkový prospech"
?
Dakujem
To by bolo na dlhú debatu,ale skúsim takto. Základom je nájomná zmluva, ktorá sa uzatvára podľa príslušných ustanovení ObZ. Napr. v §686 v ods. 1 v prvej vete sa hovorí "Najomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku úhrad za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob ich výpočtu" Toto zrejme vo vašej zmluve nemáte celkom jasne definované. je tam iba, že platíte nájom 511 eur a za elektrinu zálohovo 500,-Sk/mes. s tým, že dorovnáte nedoplatok za energie. Z ustanovenia §696 ods. 2 "úhrada za plnenia poskytované s užívaním bytu alebo preddavok na sa platí spolu s nájomným, ak sa účastníci nedohodnú alebo právny predpis neustanoví inak." a z vašej zmluvy vyplýva, že nájomné a elektrinu za konkrétne obdobie t.j. 8.2008-6.2009 a prenajímateľ má nárok na vyrovnanie nedoplatku elektriny za obdobie nájmu. Problém je termín v zmluve "nedoplatok za energie" Energie môžu byť napr. aj teplo na vykurovanie, plyn a pod. Za tieto "energie" mohol byť kľudne aj preplatok. Práve preto žiadaj od pranjímateľa ročné vyúčtovanie nákladov za služby spojené s užívaním bytu za rok 2008, to vystavuje správca vlastníkom a tam aj zistíš cenu za vodné a stočné, náklady na ohrev TÚV a všetko podstatné okrem spotreby elektriny a plynu v byte. Ja by som napríklad žiadal v prípade preplatku za teplo aby sa tento preplatok odpočítal od uvedených nedoplatkov

No a neoprávnený majetkový prospech je pojem z ObZ napr. §454 "Bezdôvodne sa obohatil ten, za koho sa plnilo, čo podľa práva mal plniť sám", napr. ak prenajímateľ žiada od teba úhradu celého dlhu za "energie" mimo nájomného obdobia.
0 0
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

majkii Pozri príspevok
To by bolo na dlhú debatu,ale skúsim takto. Základom je nájomná zmluva, ktorá sa uzatvára podľa príslušných ustanovení ObZ. Napr. v §686 v ods. 1 v prvej vete sa hovorí "Najomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku úhrad za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob ich výpočtu" Toto zrejme vo vašej zmluve nemáte celkom jasne definované. je tam iba, že platíte nájom 511 eur a za elektrinu zálohovo 500,-Sk/mes. s tým, že dorovnáte nedoplatok za energie. Z ustanovenia §696 ods. 2 "úhrada za plnenia poskytované s užívaním bytu alebo preddavok na sa platí spolu s nájomným, ak sa účastníci nedohodnú alebo právny predpis neustanoví inak." a z vašej zmluvy vyplýva, že nájomné a elektrinu za konkrétne obdobie t.j. 8.2008-6.2009 a prenajímateľ má nárok na vyrovnanie nedoplatku elektriny za obdobie nájmu. Problém je termín v zmluve "nedoplatok za energie" Energie môžu byť napr. aj teplo na vykurovanie, plyn a pod. Za tieto "energie" mohol byť kľudne aj preplatok. Práve preto žiadaj od pranjímateľa ročné vyúčtovanie nákladov za služby spojené s užívaním bytu za rok 2008, to vystavuje správca vlastníkom a tam aj zistíš cenu za vodné a stočné, náklady na ohrev TÚV a všetko podstatné okrem spotreby elektriny a plynu v byte. Ja by som napríklad žiadal v prípade preplatku za teplo aby sa tento preplatok odpočítal od uvedených nedoplatkov

No a neoprávnený majetkový prospech je pojem z ObZ napr. §454 "Bezdôvodne sa obohatil ten, za koho sa plnilo, čo podľa práva mal plniť sám", napr. ak prenajímateľ žiada od teba úhradu celého dlhu za "energie" mimo nájomného obdobia.

Byt nema plyn, len elektrinu a vodu. Mozem tieto nejastnosti v zmluve vyuziv vo svoj prospech? Ak ano, ako? Mozem este poprosit na zodpovedanie otazok hore?
DAkujem
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

Jano11111 Pozri príspevok
Byt nema plyn, len elektrinu a vodu. Mozem tieto nejastnosti v zmluve vyuziv vo svoj prospech? Ak ano, ako? Mozem este poprosit na zodpovedanie otazok hore?
DAkujem
ja sa vyjadrím k kwh
platíš zálohovo za elektrinu 500 sk,ale koľko zálohovo platí majiteľ ??? zatiaľ nieje podstatné
pre teba je smerodatné stav elektromera pri tvojom nasťahovaní a stav elektromera pri ukončení nájmu rozdiel týchto hodnôt je skutočná spotreba elektriny ktorú si spotreboval počas tvojho nájmu,na faktúre je aj cena za 1 kwh tzn.tvoja spotreba x cena za jednu kwh,ale ešte sa platí nájom za elektromer,nakoľko si vlastne elektromer používal počas nájmu tak by si mal zaplatiť ešte aj nájom za elektromer,cena za prenájm elektromeru je tiež uvedená vo faktúre
podobne to je aj s vodou,
s pozdravom karol
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Jano11111 Pozri príspevok
.....
Este jedna trapna vec. Na zaciatku ked sme tam zacali byvat som sa majitel opytal, ci mozem vymalovat steny farbou. Povedal,ze ano, no nepovedal, ze pri odchode to budem musiet navratit na bielo. Teraz odomna ziada preplatenie toho, ze su steny namalovane. Da sa v tejto veci podniknut nieco v moj prospech?

Dakujem za odpovede.
No tu ti odporúčam pozrieť si §687 až §695 ObZ.
Ak ste sa v nájomnej zmluve nedohodli inak, drobné opravy v byte súvisiace s jeho užívaním a náklady spojené s bežnou údržbou uhrádza nájomca. Na druhej strane prenajímateľ je povinný odovzdať nájomcovi byt v stave spôsobilom na užívanie a zabezpečiť nájomcovi plný a nerušený výkon práv s užívaním bytu. Z toho vyplýva, že nájomca môže požadovať aby mu bol byt odovzdaný hygienicky nezávadný a esteticky vyhovujúci. Zmena farby sa však môže považovať za podstatnú zmenu a na tú je potrebný súhlas prenajímateľa (§694). Ak ste sa takto dohodli s prnajímateľom a preukážeš túto dohodu, nebude mať prenajímateľ nárok na náhradu za premaľovanie. Ústnu dohoda sa dá preukázať sj svedectvom tvojho spolubývajúceh ak bol pri tej dohode
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ahoj, Jano11111. Pozri tému: Vyučtovanie za rok 2008, zadávateľ, krater, príspevok 134, prílohu rozdelenie preplatku medzi bratov. Tak nejak by to malo byt aj vo vašom prípade, ale k tomu treba požadované informácie, ak máte zapísané stavy, a doklad predpis mesačných platieb za rok 2008 a ročné vyúčtovanie, dá sa niečo spraviť. V tom prípade to bolo jednoduchšie, pretože bol záujem to riešiť.

Vo vašom prípade je treba dvoch na riešenie, prenajímateľa a nájomcu. Záujem máš Ty, alebo aj prenajímateľ? Asi je mu to jedno, kto mu to zaplatí a koľko, Len aby bol zisk v jeho prospech.

Tak ako ti napísal majkii, hodne závisí na tom ako je spísaná zmluva o prenájme.

Myslím, že robíte dobre, keď meníte podnájom. Chyba, informovať sa treba popredu, dá sa predísť chybám.

Ak by boli požadované informácie, je možné poradiť aj inak ako deleno 12, krát počet mesiacov podnájmu?
0 0
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

sito Pozri príspevok
Ahoj, Jano11111. Pozri tému: Vyučtovanie za rok 2008, zadávateľ, krater, príspevok 134, prílohu rozdelenie preplatku medzi bratov. Tak nejak by to malo byt aj vo vašom prípade, ale k tomu treba požadované informácie, ak máte zapísané stavy, a doklad predpis mesačných platieb za rok 2008 a ročné vyúčtovanie, dá sa niečo spraviť. V tom prípade to bolo jednoduchšie, pretože bol záujem to riešiť.

Vo vašom prípade je treba dvoch na riešenie, prenajímateľa a nájomcu. Záujem máš Ty, alebo aj prenajímateľ? Asi je mu to jedno, kto mu to zaplatí a koľko, Len aby bol zisk v jeho prospech.

Tak ako ti napísal majkii, hodne závisí na tom ako je spísaná zmluva o prenájme.

Myslím, že robíte dobre, keď meníte podnájom. Chyba, informovať sa treba popredu, dá sa predísť chybám.

Ak by boli požadované informácie, je možné poradiť aj inak ako deleno 12, krát počet mesiacov podnájmu?

Pozeram rocne zuctovanie za elektrinu.
Pociatocny stav elektromeru tu je 5482kWh. No v zmluve pri nastupe je3994,2kWh. Pri zapise do zmluvy som bol a pozeral som aj elektromer. Teraz tomu nerozumiem. Z tohto nedokazem vypocitat moju spotrebu. Ale aj tak, v tom rocnom zuctovani nieje napisane kolko bolo ktory mesiac spotrebovane. je tam len sumar nedoplatku.

Takto sa opytam. Co by ste mi poradili, ako postupovat s clovekom, kt. vidi len to ako vas zodrat z penazi. Budem tu este mesiac, cize mam zaplatit este mesacnu splatku. Po odstahovani mi ma majitel vratit zabezpeku. nechcem aby nastala situacia, ze mi zo zabezpeky vrati tolko, kolko on chce.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tu elektriku vidím tak, na faktúre je mesačný paušál, ten by ste mali zaplatiť, vlastník bytu, prípadne predchádzajúci nájomník podľa mesiacov bývania. Čo sa týka spotreby je počiatočný stav, pri prenájme, začiatku ste si spravili odpis elektromera? Je aj konečný stav. S toho sa dá vypočítať spotreba pred vaším nájmom a od začiatku vášho nájmu do konca fakturačného obdobia.

Vaša spotreba, krát cena za jeden kWh, plus paušál za mesiace vášho nájmu, plus dohodnutý zisk, mínus vaša záloha, platby a je výsledok pre Vás. Rozdiel, zbytok je na úhradu niekomu inému.


V prvom rade by bolo treba si dať na poriadok tie ročné vyúčtovania. V dome sa nekúrilo? Alebo ešte nebolo vyúčtované, čo ostatné služby? Ak to bude vysporiadané, zaplatiť mesačnú splátku, záleží aj od výšky zábezpeky.


Do budúcna skúsenosť.
0 0
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

sito Pozri príspevok
Tu elektriku vidím tak, na faktúre je mesačný paušál, ten by ste mali zaplatiť, vlastník bytu, prípadne predchádzajúci nájomník podľa mesiacov bývania. Čo sa týka spotreby je počiatočný stav, pri prenájme, začiatku ste si spravili odpis elektromera? Je aj konečný stav. S toho sa dá vypočítať spotreba pred vaším nájmom a od začiatku vášho nájmu do konca fakturačného obdobia.

Vaša spotreba, krát cena za jeden kWh, plus paušál za mesiace vášho nájmu, plus dohodnutý zisk, mínus vaša záloha, platby a je výsledok pre Vás. Rozdiel, zbytok je na úhradu niekomu inému.


V prvom rade by bolo treba si dať na poriadok tie ročné vyúčtovania. V dome sa nekúrilo? Alebo ešte nebolo vyúčtované, čo ostatné služby? Ak to bude vysporiadané, zaplatiť mesačnú splátku, záleží aj od výšky zábezpeky.


Do budúcna skúsenosť.
Kurilo, ale to uz neviem akym sposobom a co to obnasa. K tomu sa majitel nevyjadruje.

Jano1111 Pozri príspevok
Pociatocny stav elektromeru tu je 5482kWh. No v zmluve pri nastupe je 3994,2kWh
Tych 5482kWh je na rocnom zuctovani. Pri nastupe do bytu bol na elektrometri stav 3994,2. Tak tomu nerozumiem, ako cislo pri mojom nastupe je mensie ako cislo na rocnom zuctovani kt zacalo skorako som nastupil.

Uz to dako musim dobojovat. Dakujem Vam vsetkym za rady.
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

Jano11111 Pozri príspevok

Tych 5482kWh je na rocnom uctovani. Pri nastupe do bytu bol na elektrometri stav 3994,2. Tak tomu nerozumiem, ako cislo pri mojom nastupe je mensie ako cislo na rocnom zuctovani kt zacalo skorako som nastupil.

Uz to dako musim dobojovat. Dakujem Vam vsetkym za rady.
jano11111
napíš stav ktorý je teraz na elektromere,podľa toho budeme môcť spočítať,či platenie tvojej zálohy pokrylo v plnej výške spotrebovanú elektriku,alebo tvoje zálohové platby ju nepokryli a tebe vznikol nedoplatok,musíš sa dohodnúť s prenájomcom,že zaplatíš len elektrinu ,ktorú si spotreboval počas trvania tvojho nájmu,jednoducho povedané nie ročné zúčtovanie,ale zučtovanie za trvanie tvojho podnájmu.
s pozdravom karol
0 0
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

karol.za Pozri príspevok
jano11111
napíš stav ktorý je teraz na elektromere,podľa toho budeme môcť spočítať,či platenie tvojej zálohy pokrylo v plnej výške spotrebovanú elektriku,alebo tvoje zálohové platby ju nepokryli a tebe vznikol nedoplatok,musíš sa dohodnúť s prenájomcom,že zaplatíš len elektrinu ,ktorú si spotreboval počas trvania tvojho nájmu,jednoducho povedané nie ročné zúčtovanie,ale zučtovanie za trvanie tvojho podnájmu.
s pozdravom karol

Ja rozumiem, majitel len nevie vypocital moju presnu spotrebu, tak spravil priemer za moje odybutovane mesiace, co ja nechcem.

V najomnej zmluve mam stav elektrometra pri nastupe 3994,2 kWh. (nastup bol 21 augusta 2009).

To rocne zuctovanie som odfotil, tu je:
://img35.imageshack.us/img35/549/dsc00991hpt.jpg doplnte prosim pred odkaz http

Ked sa pozriete na toto zuctovanie, ako moze byt pociatocny stav z 17.04.2008 vyssi tj 5482 ako ked som nastupil ja?

Dakujem.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

len taká možno blbá poznámka - bol pri nástupe odpísaný správny elektromer a boli ste u toho obaja? inak je ešte aj dosť možné že ste si zamenili 5 s 3 v prítmí ktoré zvykne bývať na chodbách.
Naposledy upravil willma : 11.07.09 at 09:54
0 0
karol.za karol.za

karol.za je offline (nepripojený) karol.za

Jano11111 Pozri príspevok
Ja rozumiem, majitel len nevie vypocital moju presnu spotrebu, tak spravil priemer za moje odybutovane mesiace, co ja nechcem.
V najomnej zmluve mam stav elektrometra pri nastupe 3994,2 kWh. (nastup bol 21 augusta 2009).

Ked sa pozriete na toto zuctovanie, ako moze byt pociatocny stav z 17.04.2008 vyssi tj 5482 ako ked som nastupil ja?

Dakujem.
podľa mňa na zmluve došlo k preklepu,miesto 3 mala byť 5, tzn.pri tvojom nástupe bolo 5994,2 kwh a rozdiel medzi stavom od 17.4. do stavu 5994,2 je na ťarchu prenajímateľa
s pozdravom karol
0 0
Jano11111 Jano11111

Jano11111 je offline (nepripojený) Jano11111

karol.za Pozri príspevok
podľa mňa na zmluve došlo k preklepu,miesto 3 mala byť 5, tzn.pri tvojom nástupe bolo 5994,2 kwh a rozdiel medzi stavom od 17.4. do stavu 5994,2 je na ťarchu prenajímateľa
s pozdravom karol
S tym preklepom by to sedelo. Pri odpise z elektrometra som bol, ale zjavne tam je fakt preklep.

Takze ja som vypocital toto: (vsetko pisem v SK s DPH)

7153-5994,2=1158,8 kWh (moja spotreba kWh za 7 mesiacov, od septembra 2008 po marec 2009)

Podla toho papiera som vypocital kolko sa plati za kWh, kedze neviem kolko kWh sa minulo v roku 2008 a kolko v 2009, spravil som priemer ceny za 1 kWh = 4SK za kWh.

1158,8 * 4 = 4635,2Sk za spotrebovane kWh ...este chyba poplatok za prenajom elektrometra.

217SK * 4 mesiace (september az december 2008)= 868SK
141SK * 3 mesiace (januar az marec 2009) = 423SK

4635,2 + 868 + 423 = 5926,2 SK ...poplatok za moju spotrebu a prenajom elektrometra.

....majitel platil 500SK mesacne...tj 500SK*7 = 3500SK

5926,2-3500=2426 SK

To je moj nedoplato.

Pocital som spravne?
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Jano11111 Pozri príspevok
S tym preklepom by to sedelo. Pri odpise z elektrometra som bol, ale zjavne tam je fakt preklep.

Takze ja som vypocital toto: (vsetko pisem v SK s DPH)

7153-5994,2=1158,8 kWh (moja spotreba kWh za 7 mesiacov, od septembra 2008 po marec 2009)

Podla toho papiera som vypocital kolko sa plati za kWh, kedze neviem kolko kWh sa minulo v roku 2008 a kolko v 2009, spravil som priemer ceny za 1 kWh = 4SK za kWh.

1158,8 * 4 = 4635,2Sk za spotrebovane kWh ...este chyba poplatok za prenajom elektrometra.

217SK * 4 mesiace (september az december 2008)= 868SK
141SK * 3 mesiace (januar az marec 2009) = 423SK

4635,2 + 868 + 423 = 5926,2 SK ...poplatok za moju spotrebu a prenajom elektrometra.

....majitel platil 500SK mesacne...tj 500SK*7 = 3500SK

5926,2-3500=2426 SK

To je moj nedoplato.

Pocital som spravne?
Janko, ak tebe vyšiel výpočtom nedoplatok za elektrinu 2426,- Sk a baba (prenajímateľka) požaduje 1800,-Sk tak neviem čo riešime
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať