Zavrieť

Porady

Slovakia Energy - dodávka lacnejšej elektriny

Aké máte skúsenosti s s.r.o Slovakia Energy?? Sľubujú dodávku el. energie najlacnejšie na trhu - aké mátre skúsenosti?? Je to seriózna firma ...???
Usporiadat
lahiman lahiman

lahiman je offline (nepripojený) lahiman

wirgi Pozri príspevok
Ja mám opačnú skúsenosť so Slovakia Energy, síce trošku trvalo kým som si na ich spôsob fakturácie zvykla , ale keď mám preplatok hneď mi znížia mesačne preddavky. Platila som v r. 2011 130 eur/ mesiac , kedže som mala preplatok 578.00 eur znížili mi preddavok na 100 eur a preplatok mi prišiel na B.Ú. Za rok 2012 som mala preplatok 378,00 eur tak na tento rok mi znížili mesačnú platbu na 80,00 eur. Prerátala som moju spotrebu na ceny, ktoré sú v SSE Žilina a u Slov. Energy mi vyjde vždy nižšia cena pri mojej sadzbe D5 SSE-D a sme u nich od júla 2009.
Otazka znie, kolko ti platia za taketo prispevky
1) reagujes takmer okamzite - (aj napriek tomu,ze vacsina ludi sedi v praci)
2) vzdy kladne
3) o marketingu ohladne volne pristupnych for a open chatov mam svoje skusenosti, tak na druhykrat skus vystupovat ako zamestnanec Slov. Energy, ktory je za tvoje prispevky plateny.
4) na skutocnosti ze je Slov. Energy IBA s.r.o. , ktoru z obch. registra vymazes na poziadanie (a tym sa zbavis pravnej zodpovednosti ako prav. osoba) sa nic nemeni.
2 1
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No začali robiť nálety po domácnostiach...hm
Prišiel taký mladučký fečáčik v čiernych nohaviciach, zelenej košuľke a kravatou, hodne nagélovanými vláskami...
Pýtala som sa, nech mi povie, koľko budem platiť za 1kWh ako malá domácnosť do 5000 kWh ročne a on nevedel...
Akurát mi povedal, že budem mať 10% nižšie zálohové platby oproti terajším, tak som ho vypoklonkovala, nech si naštuduje základné veci a nech mi príde povedať nasledujúci deň.
Už neprišiel.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ja som nasla v schranke letacik s mailovou adresou. Napisala som na nu svoje otazky, ale sa mi vobec neozvali. Zavana mi to spekulaciou ak nie priamo podvodom. V letaciku bola dost agresivna vyzva, aby sa ludia bez dalsich otazok a rozmyslania prehlasili na odber k ich spolocnosti.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

moji klienti im dali výpoveď - výpovedná lehota 1/2 roka...

ale po tom, čo za 3 mesiace poslali asi 15 faktúr a 4 dobropisy, prelínali sa tam dátumy, kWh a spravili z toho galimatiáš, posielali upomienky a výzvy na zaplatenie už zaplateného, nemali na výber. Ešteže sa tomu rozumejú (prefakturovávajú mimo iného spotrebovanú el. energiu) takže sa nedali zmiasť a oklamať, a neplatili niekoľko krát za to isté. Neviem povedať naisto, ale verím, že sa kľudne môže stať, že človek, ktorý tomu nerozumie, podľahne nátlaku a zaplatí...
0 0
Aluš Aluš

Aluš je offline (nepripojený) Aluš

Naša firma má tiež uzatvorenú zmluvu s touto spoločnosťou. Aj nám poslali faktúry "mirnix-dirnix" ako sa im hodilo. Následne na to dobropisy... Človek si to musí ustrážiť lebo to vyzerá tak, že keď neustráži tak platí. Uvidíme čo nám povie vyúčtovanie, či sme ušetrili alebo nie. Ak nie tak dávame výpoveď zmluvy.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Podľa mňa, ak by táto spoločnosť vážne konkurovala cenou za ele momentálnym dodávateľom, tak to bude trvať len dočasne a monopolný dodávateľ sa prispôsobí cenou konkurencii, aby neprišiel o zákazníkov.
Asi väčšina ostane tam, kde je. Načo si komplikovať život.
0 0
matej.d matej.d

matej.d je offline (nepripojený) matej.d

danushka typicky nazor ..ostanme tam de sme naco si komplikovat zivot ....mam najracej takych co nadavaju ako secko ide hore ..a ked nieco pride co tu malo byt davno tak je to automaticky velky podvod nie ??? konkurencia je bezna vec ..neviem co ti vadi na tom ...pocita sa ze prestupi 40 % ...a VSE urobi to ze zdvihne ceny aby vyrovnala stratu to je moj nazor
0 0
esbe esbe

esbe je offline (nepripojený) esbe

Nedávno ma navštívil ich obchodný zástupca. S takým arogantným vystupovaním som sa pri "podomovom predaji" ešte nestretol. Zo začiatku som absolútne netušil, o čo sa vôbec jedná. Snažil sa pôsobiť dojmom, akoby podpis zmluvy s nimi bola nejaká povinnosť. Vypýtal si vyúčtovanie platieb za elektrickú energiu, a začal vypisovať zmluvu s nimi. Absolútne žiadne vysvetlenie, len niekoľkokrát zopakoval, že či nesledujem TV, vraj sa o tom v poslednú dobu dosť rozpráva. Keď som chcel vidieť nejaké podmienky; tak sa vyhováral, že načo mi to je, že sú aj tak všade rovnaké. Postupne som sa dostal do obrazu a poslal ho kadeľahšie.
0 0
lietadlo lietadlo

lietadlo je offline (nepripojený) lietadlo

Môj otec podpísal pod psychickým nátlakom zmluvu so Slovakia Energy, a ja som sa to len "náhodou" dozvedela pri upratovaní jeho izby. Pri čítaní zmluvy som sa dozvedela, že v prípade, že zmluva nebola podpísaná v priestoroch dodávateľa, je možné zmluvu do 30 dní zrušiť!!! Nič som sa zo zmluvy nedočítala o prenájme elektromerov a pod... Takže žiadna dôvera, žiadna zmluva.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Ja sm od 1.1.2010 zmenil dodávateľa el.energie. Spôsob dodávky, odstraňovanie porúch a iné podmienky má môj nový dodávateľ celkom dobre popísané na webe. Preštudoval som celý web a dokonca som si u nich nechal vypracovať ponuku na právnickú osobu s vyšším odberom a cena bola naozaj zaujímavá.
http://www.magnaea.sk/
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Na trhu sú noví predajcovia el, energie. Oni ju nemusia vyrábať ani distribuovať. Len ju jednoducho kúpia hocikde na svete, ak je to pre nich výhodné a nájdu spôsob ako ju dopraviť k zákazníkovi. Im nemusia (ale môžu) patriť siete ani meranie. Za to oni platia iným. Nemôžu Vám teda ani účtovať žiadny nájom za elektromer, mimochodom ten Vám ani doteraz nikto neúčtoval a nemajú Vám ani čo opravovať. Iba ak by tak Vaše spotrebiče. To ponúka ten spomíňaný? Ich je len tá elktrina v pre nich cudzích zariadeniach. Poruchy na distribučných sieťach zabezpečuje ich prevádzkovateľ, na to je zákon. Nemusíte sa báť, že ak budete brať EE od iného ako ZSE, SSE, VSE v prípade poruchy Vám dodávku obnovia neskôr ako ich zákazníkom. Nakoniec EE kupujú aj oni od iného subjektu ako je správca siete.
Voľnému trhu zdar.
0 0
osnica osnica

osnica je offline (nepripojený) osnica

Nedávno sa u nás tiež zastavili dievčatá - zrejme brigádničky, ktoré ponúkali možnosť ušetriť na elektrine. Vychrlili strohé informácie, ale nevedeli mi odpovedať na nijakú otázku, ani poskytnúť nijaký leták s ďalšími informáciami, dokonca ani názvu spoločnosti som sa nedopátral.

Dnes sa tu opäť objavil obchodný zástupca, tentokrát pán v obleku, a tak ako spomínal esbe, zaskočil ma pomerne "agresívny" spôsob predaja. Silné zabúchanie na dvere, rýchla spŕška faktov, pri akejkoľvek otázke stále len to isté dookola, žiadne materiály, a doslova automatická žiadosť o to aby som prichystal svoje ročné zúčtovanie od SSE - potom sa dozviem viac. Nie som typ človeka, ktorý do niečoho ide hlava nehlava alebo ukáže svoje dokumenty len tak hocikomu; tentokrát sa mi z pána zástupcu podarilo aspoň vytiahnuť názov spoločnosti Slovakia Energy, aj keď som bol upozornený, že keď to nepodpíšem teraz, budem si to musieť íst vybavovať sám do BA, a sám zaplatiť aj vybavovačky s SSE a mimoriadny odpis lebo potom to už za mňa neurobia.

Začal som teda trochu pátrať, tak som našiel aj tieto existujúce vlákna na tému Slovakia Energy tu na Porade. Porovnal som si tiež cenníky SSE a Slovakia Energy pre moju sadzbu. Mesačná platba je taká istá, cena bez DPH za kWh pre moju sadzbu asi o 6% nižšia. Ak zoberiem do úvahy moju ročnú spotrebu za posledné 3 roky, tak by som na konečnej cene s DPH ročne ušetril asi 4.7% - ale to iba pri akciovom cenníku Slovakia Energy pre nových zákazníkov. Pri štandardnom cenníku sú to už len 3%, čo je v mojom prípade menej než spomínaný aktivačný poplatok 20 €.

Takže keby ma neodradil už prístup obchodného zástupcu, odradila by ma táto jednoduchá matematika. Neviem ako prišli ku deklarovaným 10% úsporám, niekde som tuším zachytil ešte vyššie percento, ale pri spotrebe bežnej malej domácnosti to asi nebude reálne. Ak dajú ľuďom iba znížené zálohové platby (aj o 10%) tak aký to má zmysel? Ja som rád, že moje zálohové platby reálne odrážajú ročnú spotrebu a nezaskočí ma na začiatku leta nepríjemná nedoplatková faktúra. Ale verím, že pri ich "prudkom" spôsobe predaja na to možno pár klientov lapia, zjavne je cieľom predať rýchlejšie než si to ľudia stihnú spočítať.

Každému teda doporučujem, aby si vopred a v kľude skúsil najskôr vypočítať reálne úspory podľa svojej vlastnej spotreby, keďže cenníky má Slovakia Energy dostupné na webe.

Rado
0 0
lunacor lunacor

lunacor je offline (nepripojený) lunacor

[QUOTE=Martin Mocko;1153712]Ja sm od 1.1.2010 zmenil dodávateľa el.energie. Spôsob dodávky, odstraňovanie porúch a iné podmienky má môj nový dodávateľ celkom dobre popísané na webe. Preštudoval som celý web a dokonca som si u nich nechal vypracovať ponuku na právnickú osobu s vyšším odberom a cena bola naozaj zaujímavá.
Nice try! Tak v skratke.Jeden jediny rozumny koment tu bol. Keby vsetci zostali vo VSE ZSE A SSE tak tieto firmy nemaju ziadny dvovod na zlacnenie . Dakujeme vsetkym co presli k Slovakia energy a k alternativnym dodavatelom lebo prinutili monopol k zlacneniu cien!!!A vy ostatny hundrosi hybaj do krcmi k mamkam objedavajte pivko a vychytavajte chybicku po chybicke a hladajte kaz! Pritom okolo Vas utekaju velke veci! Treba si zistit realne svetove ceny elektrickej energie potom si porovnajte kolko platite vy a potom obvinujte niekoho kto vam chce pomoct znizit cenu. Presne ako z naftou! Ja som bol v cera natankovat v Polsku a natankoval som o 8.5 skk za liter menej >Toto Vas netrapi? Kde su spreneverene Slotove miliardy nevydim nikoho aby strajkoval, protestoval ako je to za takych okolnosti bezne v zahranici. Pisat ano na to by Vas bolo .Tak prijemny zivot v bla bla bla bla
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pisat ano na to by Vas bolo .Tak prijemny zivot v bla bla bla bla[/QUOTE]

Fíííha, no toto? Po prečítaní celej témy a hlavne posledného príspevku, sa mi ako nerozhodnutej, akosi nechtiac v predstavách vybavil ten panáčik v obleku s trochu "agresívnym" prístupom. Ja som sa už rozhodla, hoci nie som Zúfalka so seatom, ktorí chceli počuť skúsenosti iných.
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

lunacor
Ja sm od 1.1.2010 zmenil dodávateľa el.energie. Spôsob dodávky, odstraňovanie porúch a iné podmienky má môj nový dodávateľ celkom dobre popísané na webe. Preštudoval som celý web a dokonca som si u nich nechal vypracovať ponuku na právnickú osobu s vyšším odberom a cena bola naozaj zaujímavá.
Nice try! Tak v skratke.Jeden jediny rozumny koment tu bol. Keby vsetci zostali vo VSE ZSE A SSE tak tieto firmy nemaju ziadny dvovod na zlacnenie . .............
Plne súhlasím s užívateľom "lunacor "že priestor pre konkurenciu musíme pomáhať vytvárať práve my, ale musím podotknúť, že firma Slovakia Energy s.r.o. si robí sama zlú reklamu tým, že na získavanie zákazníkov posiela neškolených externistov , ktorý nie sú schopný relevantne vysvetliť výhodu produktu firmy a zároveň podať zákazníkovi plnohodnotné, pravdivé a neskreslené informácie.

Viem to aj z vlastnej skúsenosti. Totižto keď som bol navštíviť svojho otca (dôchodcu) a on mi povedal že mu elektrárne znížili cenu za platbu o 10 % !
Samozrejme sa nejednalo o zníženie zo strany VSE ale o novú zmluvu s novým dodávateľom (Slovakia Energy), na ktorej ani neboli vyplnené všetky náležitosti aké by mala zmluva obsahovať ( absentovala pečiatka firmy a číslo zástupcu ktorý zmluvu uzatváral) .
To že podpísal zmluvu s novým dodávateľom som mu musel ozrejmiť až ja.

Tak že na základe toho , som mu odporúčal od danej zmluvy odstúpiť ,čo aj urobil keďže to je možné podľa VOP firmy do 30 dní od podpísania mimo priestorov Dodávateľa. ( RZ písmeno "D" čl. 12)
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

lunacor Pozri príspevok
Nice try! Tak v skratke.Jeden jediny rozumny koment tu bol. Keby vsetci zostali vo VSE ZSE A SSE tak tieto firmy nemaju ziadny dvovod na zlacnenie . Dakujeme vsetkym co presli k Slovakia energy a k alternativnym dodavatelom lebo prinutili monopol k zlacneniu cien!!!A vy ostatny hundrosi hybaj do krcmi k mamkam objedavajte pivko a vychytavajte chybicku po chybicke a hladajte kaz! Pritom okolo Vas utekaju velke veci! Treba si zistit realne svetove ceny elektrickej energie potom si porovnajte kolko platite vy a potom obvinujte niekoho kto vam chce pomoct znizit cenu. Presne ako z naftou! Ja som bol v cera natankovat v Polsku a natankoval som o 8.5 skk za liter menej >Toto Vas netrapi? Kde su spreneverene Slotove miliardy nevydim nikoho aby strajkoval, protestoval ako je to za takych okolnosti bezne v zahranici. Pisat ano na to by Vas bolo .Tak prijemny zivot v bla bla bla bla
Počuj, kamarát, neunáhlil si sa trochu? Takáto agresívna reakcia patrí skôr do tej krčmy, ako na Poradu.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ahojte, moja mama ma s nimi zmluvu uz od leta, doposial platila dohodnutu sumu podla kalendara ale v novom roku jej prislo uhradit o takmer 400% viac, jej susedam aj viac. Ani nevieme od coho sa cena odvija. Po prestudovani zmluvy sme zistili, ze nie je asi platna, pretoze sa v nej nenachadza presna cena za elektrinu. Minuly tyzden sme niekolkokrat volali do Slovakia energy, ale nikto neodpovedal. Pred 8 dnami som im pisala mail, dostala som automaticku odpoved, ze do 5 dni sa ozvu. Zatial kde nic-tu nic.
Pred hodinou som sa tam dovolala, ale ako som povedala, ze sa doposial nevyjadrili k cene, zlozili mi telefon. Druhykrat ma nechali vyzvanat.
Ak sa kona nieco kolektivne z hladiska nespokojnych zakaznikov tejto firmy, informujte ma.
0 0
bager007 bager007

bager007 je offline (nepripojený) bager007

Akoze su bezchybni. Podpisali sme zmluvu so Slovakia Energy. Oni nas zabezpecovali, ze su v kontakte s Zapadoslovenskou Energetikou..oni nas automaticky prehlasia/vyhlasia. Zaplatili sme prve mesiace a z nicoho nic, od Zapadosloveskej Elektriny prisli upomienky, ze vypnu elektrinu. Takze ani vyhleseni, ani prehlaseni sme neboli a este ani nie od nics sme cerpali el.energiu. Ihned sme zaplatili Zap.Eng sumy a kontaktovali sme nasu Slovakia Energiu. Po kazdom telefonate a e-mailu len slubuju, ze nam vratia peniaze, ale dodnes tale nic. Toto trva aspon pol roka... Uz chcem sa obratit na sud alebo pravnikov... Radi by sme sa pridali k ludom ktory ich dali na sud.
0 0
jaki jaki

jaki je offline (nepripojený) jaki

Podľa mňa je to neseriózna spoločnosť.Sídli len v BA,má len jedno telef.číslo,komunikujú e-mailom celú večnosť.Mám známeho ktorý s nimi uzavrel zmluvu a už po roku od nej odstupuje.Zopár príspevkov aj na internetovej stranke staznosti.sme KATALOG FIRIEM,Výroba a rozvod elektriny,plynu,vody.
0 0
bager007 bager007

bager007 je offline (nepripojený) bager007

Da sa uch niekde zazalovat alebo pridat sa k zalobe? Rada by som tu urobila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať