Zavrieť

Porady

Cestovné príkazy, vyučtovanie cest.náhrad

Pri vyúčtovaní zahraničných služobných ciest používate ŠEFT tlačivá, alebo má niekto nejakú vylepšenú evidenciu? Ja mám s tým stále problém, najmä ak ide o niekolkodňové pobyty v rôznych krajinách. Preddavky na SC sa poskytujú len v jednej mene, vyučtovanie je v rôznych menách.
Zostal mi záväzok voci spoločníkovi z nevyplatenej SC za rok 2003, patrilo by sa ho vyplatit,ale kedze nemame vo valutovej pokladni EUR, musime ich kupit a tak vyplatit, alebo sa daju vyplatit aj v SK, ale to uz netusim v akom kurze.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

V prílohe prikladám nami používané výkazy. Nám vyhovujú viac ako ŠEVT. Zahraničnú pracovnú cestu vyúčtuješ v EUR. Používaš taký kurz v akom si tie EURá nakúpila.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja by som ten záväzok z min. roka vyplatila kľudne v SK a asi by som mu vyplatila tú sumu, ktorú vediem ako záväzok voči nemu. Predpokladám, že je prepočítaný kurzom k 31.12.2003.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím o radu:
Zamestnanec bol na služ. ceste v ČR. Avšak nedostal žiadnu zalohu.
On sam si vymenil 1600 Sk na české koruny. Potrebujem mu urobit vyúčtovanie tejto prac. cesty. Ako to mam spravit, ked mu nebola dana záloha na prac. cestu? Ja mu v podstate potrebujem vyplatit minim. tych 1600 Sk, lebo ide o general. riaditela, kt. nahrady za prac. cestu nežiada, pretože taka je interna dohoda mezdi zamestnavatelom a nim.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

misurka a predložil nejaké bločky na vyúčtovanie??? na aký účel menil tých 1600???
0 0
SOME SOME

SOME je offline (nepripojený) SOME

Asi nechápem, ale keď nežiada náhrady, tak prečo mu budeš vyplácať 1 600,- Sk?
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Podľa mňa má nárok na 600 diaty v CZK, ak bol v CR viacej ako 6 hodín!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

klocek
Podľa mňa má nárok na 600 diaty v CZK, ak bol v CR viacej ako 6 hodín!
klocek, trocha ta poopravim. Od 6 do 12 hodin je to iba 50%, takze 300,- Kc a az nad 12 hodin je 600,- Kc. A samozrejme moze mu byt vyplatene aj vreckove az do vysky 40% stravneho. Ale toto je tu rozoberane uz davno. Myslim vsak, ze Misurka sa pytala na nieco ine. Skus odpovedat vecne!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

misurka
Prosím o radu:
Zamestnanec bol na služ. ceste v ČR. Avšak nedostal žiadnu zalohu.
On sam si vymenil 1600 Sk na české koruny. Potrebujem mu urobit vyúčtovanie tejto prac. cesty. Ako to mam spravit, ked mu nebola dana záloha na prac. cestu? Ja mu v podstate potrebujem vyplatit minim. tych 1600 Sk, lebo ide o general. riaditela, kt. nahrady za prac. cestu nežiada, pretože taka je interna dohoda mezdi zamestnavatelom a nim.
Preco by si mu musela vyplatit minimalne tych 1600 Sk? (Lebo medved?) Ja by som mu povedala, aby si vyuctoval CP (vyplnil a podpisal) podla pravidiel a to by som mu preplatila. Ak by mal aj nejake doklady na ine vydavky, tak podla toho, co by to bolo: napriklad ak bol na posedeni s obchodnymi partnermi a platil by nejake obcerstvenie, tak by som to dala na tarchu uctu 513 a pri zostavovani DP by to bola pripocitatelna polozka k zakladu dane. Co sa tyka tej zalohy, zakon sice prikazuje dat zalohu pri ZPC, ale to sa da zdovodnit. Vela stastia a nepohnevaj si generalneho.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

asi podla kurzu 31.12.2004... vsak bolo nejake precenovanie pohladavok a zavazkov....
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Evanke: OK asmo je totak, písal som to v noci a celkom som nad tými hodinámi nerozmýšlal. My si (ak ideme do CZ) píšeme cesťák tak, aby presiahol 12h (na CZ strane!!!), lebo prakticky ak icem napr, do Prahy z Bystrice, tak i na otočku zabijem dosť času a pobyt v zahraničí nie je lacný. Okrem toho si za to nevyplácame tých 40%.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Potrebovala by som pomoc alebo len odsúhlasiť moje výpočty.Zamestnanec je zahraničnej pracovnej ceste od 16.2.2005 do 19.2.2005 Odchod: zo Slovenska cez Rakúsko do Nemecka.Dal mi cestovný prikaz kde mi časy rozpísal a ja som mu vypočítala diety nasledovne:
16.2.2005 Slovensko 8.00 do 11.05 0,-Sk
16.2.2005 Rakúsko 11.05 do 17.15 22,50 EUR
16.2.2005 Nemecko 17.15 do 24.00 22,50 EUR tu som to neprepočítavala percentuálne alebo podla hodín kolko, v ktorej krajine bol.Lebo tam bol nad 12 hodín a základná sadzba je v oboch krajinách 45 EUR.
17.2.2005 Nemecko 24.00 do 24.00 45 EUR
18.2.2005 Nemecko 24.00 do 15.35 22,50 EUR
18.2.2005 Rakúsko 15.35 do 24.00 22,50 EUR /takisto nad 12 hodín/
19.2.2005 Rakúsko 24.00 do 00.45 tu som mu dala 25% zo základnej sadzby pretože 45minút po polnoci bol v Rakúsku brala som to ako do 6 hodín vrátane- hlavne tu neviem či je dobrý ten moj prepočet?????????
19.2.2005 Slovensko 0.45 - 2.00 0,-Sk
Skúste sa niekto na to pozriet a poradiť, prípadne ma opraviť.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Novelizovaný zákom o cestovných náhradách vyžaduje okrem iného vprípade použitia súkromného vozidla aj písomnú dohodu medzi zamestnávaľom a zamestnancom. Do prílohy som pripol tlačivo cestovného príkazu s dohodou a vyúčtovaním pracovnej cesty vozidla nezaradeného do podnikania, ktoré si môžete prispôsobiť na svoje podmienky. (V prípade použitia súkromného nákladného vozidla treba do dohody o použití dopísať aj výšku dohodnutej paušálnej náhrady v zmysle § 7 ods.3 zákona o CN).
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 22:35
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

chcel by som sa Vas tu prítomných spýtať ako riešite vyslanie zamestnancov na prac.cesty vlastným autom zamestnanca. Je mi jasne kilometrovne+ phm +stravne+ost. nutne výdaje. Mna by zaujimalo phm , čo ak zamestnanec nepredloží doklad o nakupe phm , podla coho mam počítať spotrebu ? doteraz s tým nebol problem lebo zamestnanec stale predložil doklad o naklupe phm . Ale teraz čo sa zmenil zakon o cest.nahradach (aj ked priamo toto sa nemenilo) som si precital tuším § 3 ci 5 ?? že zamestnanec a zamestnávatel sa možu dohodnut na inej výške (napr. že zamestnavatel preplatí iba cenu listka vlakom) . co ak ja v internej smernici vyriešim tuto cast tak že v prípade ak zamestnanec nepredloží doklad o nakupe phm , tak cena za 1 liter sa bude počítať z ceny ktorú uvádza slovnaft. Viete každej prirucke (či už od poradcu , alebo pp holding) je stale podla datumov rozpísané kolko stojí 1 liter xy oktanoveho benzínu.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

anina
Pri vyúčtovaní zahraničných služobných ciest používate ŠEFT tlačivá, alebo má niekto nejakú vylepšenú evidenciu? Ja mám s tým stále problém, najmä ak ide o niekolkodňové pobyty v rôznych krajinách. Preddavky na SC sa poskytujú len v jednej mene, vyučtovanie je v rôznych menách.
Zostal mi záväzok voci spoločníkovi z nevyplatenej SC za rok 2003, patrilo by sa ho vyplatit,ale kedze nemame vo valutovej pokladni EUR, musime ich kupit a tak vyplatit, alebo sa daju vyplatit aj v SK, ale to uz netusim v akom kurze.
Ja prikladam vyuctovanie ZC v tlacive ktore som si urobila sama.
Naposledy upravil TatianaM : 14.11.08 at 06:49
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Chcem sa poradiť ohľadom vyplatenia zálohy na ZPC. Možno zamestnancovi vyplatiť zálohu v cudzej mene nad rozsah predpokladaných výdavkov v CM(napr. stravné 1200 CZK, vreckové 480 CZK) a výplata zálohy 3000 CZK. Žiada ju z dôvodu, že cestuje vlastným MV (schválené). Pri vyúčtovaní má nedoplatok za použitie VMV v SK 4000 Sk (benzín kupoval v SR a km v zahraničí nepresiahli 350) a preplatok CZK 1320 Sk. Zálohu v SK nečerpal. Platia pre poskytovanie výšky záloh nejaké pravidlá?
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Posúvam...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Mackovka Pozri príspevok
Chcem sa poradiť ohľadom vyplatenia zálohy na ZPC. Možno zamestnancovi vyplatiť zálohu v cudzej mene nad rozsah predpokladaných výdavkov v CM(napr. stravné 1200 CZK, vreckové 480 CZK) a výplata zálohy 3000 CZK. Žiada ju z dôvodu, že cestuje vlastným MV (schválené). Pri vyúčtovaní má nedoplatok za použitie VMV v SK 4000 Sk (benzín kupoval v SR a km v zahraničí nepresiahli 350) a preplatok CZK 1320 Sk. Zálohu v SK nečerpal. Platia pre poskytovanie výšky záloh nejaké pravidlá?
Preplatok 1320 CZK by mal vrátiť a mal by mať doplatené cestovné v SK. Ak cestuje vlastným vozidlom, tak okrem spotrebovaných PHL má nárok aj na 6,20/km ale v SKK.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Evanka Pozri príspevok
Preplatok 1320 CZK by mal vrátiť a mal by mať doplatené cestovné v SK. Ak cestuje vlastným vozidlom, tak okrem spotrebovaných PHL má nárok aj na 6,20/km ale v SKK.
Nárok 6,20 ka km mu bol poskytnutý, aj cestovné náhrady sú v súlade so zákonom. Preplatok 1320 CZK tol vrátený. Ide mi len o to, že zálohu v cudzej mene čerpá vždy nad rozsah stravného a preto podstatnú časť z nej vždy vracia (aj keď má zároveň nárok na doplatok v Sk za PHM + 6,20/km). Vďaka.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Mackovka Pozri príspevok
Nárok 6,20 ka km mu bol poskytnutý, aj cestovné náhrady sú v súlade so zákonom. Preplatok 1320 CZK tol vrátený. Ide mi len o to, že zálohu v cudzej mene čerpá vždy nad rozsah stravného a preto podstatnú časť z nej vždy vracia (aj keď má zároveň nárok na doplatok v Sk za PHM + 6,20/km). Vďaka.
Tak je to v poriadku - ak je to naviac zakotvené v internej smernici. (Nepredvídané výdavky).
0 0
Niamh Niamh

Niamh je offline (nepripojený) Niamh

Ahojte,
neviete či s.r.o. môže vyplácať celý rok a všetky zahraničné služobné cesty zo slovenskej pokladne, t.j. že by valutovú pokladňu vôbec nemala? Zamestnanci s tým súhlasia, avšak tých ciest je viac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať