Zavrieť

Porady

Výmena baterie v hodinkách

Sorry,taká blbost ale..........po asi 3rokoch pri prestali šlapat hodinky,predpokladám že bateria skončila svoju púť,aj tak v pohode,vydržala skoro o rok dlhšie ako mi dávali záruku.Taraz ale nastala taká vec,došiel som u nás do klenotníctva a že potrebujem otvorit hodinky a vymenit bateriu(taká blbost,dával som tomu asi 2minutky max)........načo mi ženská povedala že ona mi ich otvorí ale už nebudú vodotesné,tak to som sa zasmial........tak že ne,stáli ma skoro 3 a pol tisíca a nedám si ich predsa takto domrviť.Tak by ma zaujímalo,či je to taký problém a čo ak dojdem k inému,on ma proste na toto neupozorní a nepovie mi to,hodinky otvorí a bude vymalováno.
Proste ako by som mal postupovat ako zistit kto to urobí poriadne.Dík
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
habib Pozri príspevok
Sorry,taká blbost ale..........po asi 3rokoch pri prestali šlapat hodinky,predpokladám že bateria skončila svoju púť,aj tak v pohode,vydržala skoro o rok dlhšie ako mi dávali záruku.Taraz ale nastala taká vec,došiel som u nás do klenotníctva a že potrebujem otvorit hodinky a vymenit bateriu(taká blbost,dával som tomu asi 2minutky max)........načo mi ženská povedala že ona mi ich otvorí ale už nebudú vodotesné,tak to som sa zasmial........tak že ne,stáli ma skoro 3 a pol tisíca a nedám si ich predsa takto domrviť.Tak by ma zaujímalo,či je to taký problém a čo ak dojdem k inému,on ma proste na toto neupozorní a nepovie mi to,hodinky otvorí a bude vymalováno.
Proste ako by som mal postupovat ako zistit kto to urobí poriadne.Dík
Pozor na jednú vec , tá ženská má pravdu ...

Ak sa pozrieš na foto mojich hodiniek
, tak len pre zaujímavosť iba otvorenie a zatvorenie týchto hodiniek stálo svojho času 200 Kčs ,- .
Koľko by to stálo v dnešnej dobe , ani si netrúfam tipovať . Mame som bol minule meniť batériu , tak to vyšlo na 2 € .
Táto procedúra sa MUSÍ vykonať vo vákuovej pumpe , aby sa do hodiniek nedostal vzduch ...
A to podotýkam , že moje nie sú žiadne smiešne na baterky , ale šlapú na poctivých 21 kameňoch s vynikajúcimi vlastnosťami . Veď sú aj pre voj .pilotov ..

Čiže nájsť dobrého opravára , ale takých je už dnes dosť málo ....škoda ..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...ak si si kúpil také drahé hodinkytak predpokladám, že neboli z bazaru. Máš od ních všetko, záručný list , bloček o zakúpení a firmu/obchod/ kde si tie hodinky kúpil. Takže pôjdeš do tej predajne a oni Ti tie hodinky zoberú a dajú tú baterku vymeniť tam kde sa to vakuovo robí, musíš teda nejaký čas počkať, toď všetko
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

... u nás to taktiež nerobil nikto. Ja som musel posielať hodinky do BA. Je to tiež pár rokov. Trvalo to asi týždeň a stálo to asi 200Sk. Tesnenie , ktoré zaručuje vodotesnosť je použiteľné iba raz, a samozrejme, že bez vákua to nejde.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Aj v B.Bystrici v klenotách oproti hlavnej pošte vedia vymeniť baterku "vodotesne"
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

habib Pozri príspevok
Sorry,taká blbost ale..........po asi 3rokoch pri prestali šlapat hodinky,predpokladám že bateria skončila svoju púť,aj tak v pohode,vydržala skoro o rok dlhšie ako mi dávali záruku.Taraz ale nastala taká vec,došiel som u nás do klenotníctva a že potrebujem otvorit hodinky a vymenit bateriu(taká blbost,dával som tomu asi 2minutky max)........načo mi ženská povedala že ona mi ich otvorí ale už nebudú vodotesné,tak to som sa zasmial........tak že ne,stáli ma skoro 3 a pol tisíca a nedám si ich predsa takto domrviť.Tak by ma zaujímalo,či je to taký problém a čo ak dojdem k inému,on ma proste na toto neupozorní a nepovie mi to,hodinky otvorí a bude vymalováno.
Proste ako by som mal postupovat ako zistit kto to urobí poriadne.Dík
Zase hodinky za 3,5 tisíca paria do spodnej hranice strednej triedy. Je vôbec otázne, či sú skutočne vodotesné. Ako vodotesné uvádzajú skoro všetky hodinky. Vodotesnosť má tiež svoje stupne. Odhliadnuc od tých čo vodu dnu pustia a von nie , tak vodotesnosť začína pri odolnosti voči špliechajúcej vode, potom pokračuje odolnosťou voči náhodnému ponoreniu atď. Viac tu:

http://www.hodinky-too.sk/hodinarsky-slovnik.htm

a tu:

http://www.hodinky-casio.cz/clanek/1...osti-hodinek-/.

Pokiaľ nepoškodíš to tesnenie pod krytom baterky a vieš to dobre nasadiť, tak sa baterka dá aj doma vymeniť. Jedine keby si mal skutočné potápačské hodinky určené aj na väščie hĺbky, vtedy by som si netrúfol meniť baterku doma.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Po mojej nemilej osobnej skúsenosti tiež tvrdím, že nie je hodinár ako hodinár.

Tiež som na hodinkách asi po 4.rokoch potrebovala vymeniť baterku. Zašla som do hodinárstva . Po chvíli za malý ( aj z Tv známy) mužíček vrátil s hodinkami, vraj ich môžem vyhodiť, že baterka sa nedá vymeniť, že sú jednorázové! Boli to veľmi drahé hodinky švajčiarske hodinky, známej značky...
Bola som v šoku! Buď ich nevedel otvoriť, alebo dúfal, že ich hned u neho hodím do koša

S hodinkami som šla do najstaršieho zlatníctva v meste, kde pracoval starý hodinár. Ten hned vedel. aké hodinky má v rukách, tak povedal,nech počkám,ale bude to chvíľu trvať, kvôli vodotesnosti a špeciálnemu uzáveru...
Stálo ma to 100 sk, a hodinky perfektne fungujú dodnes...len mám obavy, ked mi znovu dôjde baterka, či ten Pán hodinár bude ešte v tom zlatníctve pracovať ...
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Ano,niečo cez 3tisíce,žiadna klassa.......obyčajné hodinky,ale pre mna celkom dost,chodil som okolo nich v obchodáku dlho a nakoniec som ich kúpil.Su to normálne športovo ladené hodinky,nie k saku a kravate,ale zase žiadne ultra športové riadené satelitom,to nepotrebujem......vlastne nepotrebujem ani aby boli vodotesné,ale ako som povedal tej ženskej,nerád by som raz zabudol a potom by už bolo neskoro....
Tak super,tá B.Bystrica by bola good,ona ma posielala aj do Zvolena,čo mám bližšie,ale neviem.Ale aj tak som už mudrejši a minimálne budem vediet že tam musia mat vakuovu pumpu,to je dobrá informácia pre mna.
A bloček a záručák samozrejme mám,ale kupoval som to priamo v originál KILLTEC obchode v Praglu,tak tam by mi asi nevedelí pomoct,ale do Prahy sa chystám,je tam jedno hodinárstvo,tak to nechám asi na nich.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/...lechtila-ocel/

......hodinky sú to podobné ako tieto,moje majú ale iné číslice.Ale 100m vodotesnost je rovnaká,je to tam aj vysvetlené pod info.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

habib Pozri príspevok
http://www.zlato-stribro-hodinky.cz/...lechtila-ocel/

......hodinky sú to podobné ako tieto,moje majú ale iné číslice.Ale 100m vodotesnost je rovnaká,je to tam aj vysvetlené pod info.
Áno, teraz možno povedať, že sú vodotesné na šnorchlovanie. A píše sa tam tiež, že zadné viečko je na závit, to je trochu ťažšie otvoriť, než keby bolo len nasadené tlakom. Ten závit sa asi boja niektorí hodinári otvoriť, na to potrebuješ taký špeciálny kľúč (spodné viečko má určite také zárezy po obvode, že ?) AK by sa viečko krivo nasadilo tak sa môžu poškodiť závity.

Musíš nájst takého hodinára, ktorý si na to trúfne. Ak si z BA, tak na Špitálskej oproti dvom levom je jedno hodinárstvo, kde sú celkom ochotní a zruční. Alebo jeden ochotný súkromník - hodinár je aj na Obchodnej vedľa McDonalda.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Chobot Pozri príspevok
Áno, teraz možno povedať, že sú vodotesné na šnorchlovanie. A píše sa tam tiež, že zadné viečko je na závit, to je trochu ťažšie otvoriť, než keby bolo len nasadené tlakom. Ten závit sa asi boja niektorí hodinári otvoriť, na to potrebuješ taký špeciálny kľúč (spodné viečko má určite také zárezy po obvode, že ?) AK by sa viečko krivo nasadilo tak sa môžu poškodiť závity.

Musíš nájst takého hodinára, ktorý si na to trúfne. Ak si z BA, tak na Špitálskej oproti dvom levom je jedno hodinárstvo, kde sú celkom ochotní a zruční. Alebo jeden ochotný súkromník - hodinár je aj na Obchodnej vedľa McDonalda.
...správne správne,sú tam také zárezy,ja som sa pokúšal to doma otvorit(neviem prečo som si myslel že som to už raz otvorené mal) ale samozrejme ,,chvalabohu,, to nešlo.Z Bratislavy nie som(škoda bol som tam cely víkend minuly týžden),nechal by som to na tu Bystricu,ale to by musel niekto potvrdit,že sú tam schopní ludia,inak asi skúsim radšej Prahu,chcem si ich ešte nejaký ten rok ponosit...
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
...nie som boháč, nie som pán, ale v hodinkách sa nevyznám. Pokiaľ ako tu čítam máte hodinky aj ku kravate a do ? neviem kde tak potom ja osobne by som sa nepýtal kde ich opraviť, ale by som ich jednoducho vyhodil
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

legolas Pozri príspevok
...nie som boháč, nie som pán, ale v hodinkách sa nevyznám. Pokiaľ ako tu čítam máte hodinky aj ku kravate a do ? neviem kde tak potom ja osobne by som sa nepýtal kde ich opraviť, ale by som ich jednoducho vyhodil
...tak to som nejak ,,nepobral,, možno by to chcelo hodiť nejaké titulky.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

legolas Pozri príspevok
...nie som boháč, nie som pán, ale v hodinkách sa nevyznám. Pokiaľ ako tu čítam máte hodinky aj ku kravate a do ? neviem kde tak potom ja osobne by som sa nepýtal kde ich opraviť, ale by som ich jednoducho vyhodil
Nejde o opravu ale o výmenu baterky - tak, aby sa zachovala vodotesnosť hodiniek... a to si nemôže urobiť doma sám
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
legolas Pozri príspevok
...nie som boháč, nie som pán, ale v hodinkách sa nevyznám. Pokiaľ ako tu čítam máte hodinky aj ku kravate a do ? neviem kde tak potom ja osobne by som sa nepýtal kde ich opraviť, ale by som ich jednoducho vyhodil
Opýtam sa , koľkože máš hodiniek ?

Či som boháč , alebo pán , to je jedno , ale hádam nevyhodím hodinky len preto , že sa mi pokazili alebo len došla batéria ....

Máme s manželkou každý viacero hodiniek , povedzme , že nás s nimi spája nejaká udalosť ...
Ale podľa Teba , keď nejdú , tak drb cibule OMEGY do kontajnera ..
Vypadol mi kľúčik z leteckých hodín , šľahnem do najbližšieho potoka ...
Poškodil sa mi úchyt remienka na zlatých hodinkách , čo sa budem namáhať ku zlatníkovi , veď najbližší bezďák to šmarí do frcu a aspoň bude na cigy a čučo ...
No možno niekomu stačia len tie cigánske . Vieš aké sú to ?
Digitálky - dig idú , dig nejdú
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Blankake Pozri príspevok
Nejde o opravu ale o výmenu baterky - tak, aby sa zachovala vodotesnosť hodiniek... a to si nemôže urobiť doma sám
no to práve nejde,skúšal som to,hladal som takú tu malú ,,špáru,, čo by mala byt na to zadnom viečku,aspon čo si pamatám tak te staršie hodinky to mali,potom stačilo len niečim ten kryt podvihnut a bolo to....tieto ale majú po zadnej strene len 6 ,,zárezov,, a to je predpokladam na ten špecialny klúč,že sa ten kryt nedvíha,ale vytočí ako na ,,zaváranine,, hohoho...ta ženská hned ako na to pozrela,hned povedala že to nepojde.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

no nič,napísal som na ofic. adresu Killtec,či to mám poslat im(to dufam,že nie)alebo to urobí aj niekto iný a našiel som si jednu predajnu hodinek v Prahe,kde pri službách majú jasne napísane že poskytujú výmenu baterie s testom vodotesnosti a certifikátom,tak hádam nakoniec tam.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

habib Pozri príspevok
no nič,napísal som na ofic. adresu Killtec,či to mám poslat im(to dufam,že nie)alebo to urobí aj niekto iný a našiel som si jednu predajnu hodinek v Prahe,kde pri službách majú jasne napísane že poskytujú výmenu baterie s testom vodotesnosti a certifikátom,tak hádam nakoniec tam.
Určite by som to nerobila doma. Ináč u značkových vodotesných hodiniek sa odporúča v pravidelných intervaloch dať si vodotesnosť skontrolovať v autorizovanom servise. Takže aj baterku by som si dala vymeniť odborníkom (aby sa prípadne nezrušila platnosť záruky).
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
....vážení, Ti čo ste nepochopili zamyslite sa nad tým čo som písal.....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

legolas Pozri príspevok
....vážení, Ti čo ste nepochopili zamyslite sa nad tým čo som písal.....
legolas, aj som sa zamyslel, ale bohužiaľ asi nemám takú domýšľavosť a predstavivosť, lebo som nepochopil význam tvojich slov. Možno keby si ich napísal rečou obyčajného človeka, nie filozofa...
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

ja legolasa vysvetlím.......chcel ma chytat za slovíčko,proste slovíčkarenie,ale každy kto si prečita moju odpoved,že..Su to normálne športovo ladené hodinky,nie k saku a kravate,ale zase žiadne ultra športové riadené satelitom..predsa musí pochopit že som sa snažil len opísat te hodinky(to som ešte nevedel,že si ich vyhladám na nete a dám sem odkaz na ne,aby si mohol každy urobit obrázok) a ne že by som riešil niečo ako napr. že mám vlastne iné hodinky ku každej príležitosti a oblečeniu.A podla odpovedí mi príde že takto to ale pochopil len legolas
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať