Zavrieť

Porady

nespravne udaje pri odpise vody

hello,

vcera nam boli odpisat vodu, ale nadiktoval som im nespravne udaje (telefonoval som a v multitaskingu som veru nanic), ked nad tym teraz tak rozmyslam, tak o dost vyssie cisla to boli...vyriesi sa to nejako samo, alebo treba intervenciu? a ak ano, kde? bytove druzstvo/vodarne/prenajimatel/...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    teliatko Pozri príspevok
    hello,

    vcera nam boli odpisat vodu, ale nadiktoval som im nespravne udaje (telefonoval som a v multitaskingu som veru nanic), ked nad tym teraz tak rozmyslam, tak o dost vyssie cisla to boli...vyriesi sa to nejako samo, alebo treba intervenciu? a ak ano, kde? bytove druzstvo/vodarne/prenajimatel/...?

    Záleží o koľko je to viac. Ak o 100m3 - tak sa oplatí zavolať tomu, kto spravuje vodu a vodomery (bytové družstvo alebo priamo vodárne). Ak iba o pár m3 - tak sa to vyrovná v budúcom zúčtovaní (teraz zaplatíš o tých pár m3 viac a na budúci rok o to isté množstvo menej)

    teliatko je offline (nepripojený) teliatko

    teliatko
    machinak Pozri príspevok
    Záleží o koľko je to viac. Ak o 100m3 - tak sa oplatí zavolať tomu, kto spravuje vodu a vodomery (bytové družstvo alebo priamo vodárne). Ak iba o pár m3 - tak sa to vyrovná v budúcom zúčtovaní (teraz zaplatíš o tých pár m3 viac a na budúci rok o to isté množstvo menej)
    no uz si presne nepamatam, ake cisla som im povedal, ale urcite to bolo riadne divoke, istotne o par sto m3 viac...rano som nad tym premyslal, studenu vodu nemam ani tusenie, kolko som mohol povedat, ale teplu som zrejme odcital z plynomeru (ako je posledne trojcislie v cervenom ramceku) a to je tak o 250m3 viac ako na vodomere...
    no jo, tak teda tam asi zavolam =)
    vdaka za rychlu odpoved

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Od 9.7. ide cena vody hore o 4,1 % (str.slov.vodárne) tak preto sú povinní odpísať. Nesprávne čísla prinesú zmatok, treba určite opraviť. A kto dá o čosi väčšie stavy, môže byť označený za špekulanta, ak nie horšie.

    nespravne udaje pri odpise vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.