Zavrieť

Porady

Liečenie pre imobilných pacientov.

Má niekto prosím vedomosti, či existuje liečenie pre imobilných pacientov?
Priateľka má manžela po mozgovej príhode, je už doma z nemocnice, chodia za ním rehabilitačná sestra + súkromne fyzioterapeutka, ktoré s ním cvičia a dávajú nádej, že by sa mohol rozchodiť. Nemá vedomosti ako je to napr. s Kováčovou alebo inými zariadeniami.
Dodám, že jej manžel komunikuje,každého pozná, ale menej hýbe ľavou rukou a ľavou nohou. Ona by bola ochotná aj zaplatiť za liečenie, len nevie, či taký druh existuje.
Až môžete poraďte, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    V Kovacovej sa to da posielam ti link s info. www.marinakovacova.sk

    Inak my sme davali moju babicku na take liecenie vtedy to bolo do Sklennych Teplic ale to je uz dobrych 15 rokov, tak neviem ako to tam je teraz. Vtedy ked sme to vybavoli tak nam lekarka povedala ze ona teda babicka ma na take liecenie narok a teda my jej mozeme vybrat zariadenia ake chceme, ona ako lekarka da k tomu podklady a isli sme s tym do poistovne a bolo. Inak podla toho ktoru poistovnu ma pcient mali by ti vediet vsetko poradit.

    pa

    Dootka je offline (nepripojený) Dootka

    Dootka
    Limbach nedoporucujem, bol tam na lieceni pribuzny a z atmosfery, ktora je v zariadeni a celkovo zo sluzieb a spravania sa personalu odchadzal s este vacsimi depresiami ako prisiel... ked sme ho boli vyzdvihnut, tiez sme boli sklamani

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Ďakujem pekne všetkým, ktorí zatiaľ zareagovali a poradili. V Kováčovej povedali priateľke, že imobilných pacientov neberú, v Limbachu reagovali, že berú.
    Keď som si prečítala teraz posledný príspevok o Limbachu, tak neviem, nech sa rozhodne sama. Ona tam chce i tak ísť s ním, snáď keď tam bude, tak sa budú správať v " norme".

    mk73 je offline (nepripojený) mk73

    mk73
    ahoj,

    chcem sa opytat ako to dopadlo s tym Limbachom, tiez potrebujeme v rodine liecenie pre imobilneho, preto ma zaujima ake to tam bolo, ci bola priatelka spokojna.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    mk73 Pozri príspevok
    ahoj,

    chcem sa opytat ako to dopadlo s tym Limbachom, tiez potrebujeme v rodine liecenie pre imobilneho, preto ma zaujima ake to tam bolo, ci bola priatelka spokojna.
    Priateľka bola na liečení s imobilným manželom, už to majú za sebou.Nebola spokojná, vraj keby tam nebola s ním, tak by to bolo ešte horšie. Starala sa prevažne sama a jednoznačne povedala, že nikdy by tam viac nešla. Keď tam išli, dokázal po cvičeniach, ktoré absolvoval, sedieť, postaviť sa s podporou. Počas liečenia sa to zhoršilo, neviem ja posúdiť prečo. Či chýbali cvičenia, či jeho stav sa zhoršuje. Nechcem súdiť a niekoho odrádzať, musíte si to zvážiť.
    babka - ježibabka
    S imobilným pacientom a aj s takým, ktorý nie je síce úplne imobilný, ale je ťažko postihnutý musí ísť niekto na liečenie a patrične si zaplatiť, pretože to nie je nemocnica, aby sa tam o neho starali sestričky, či iný personál. Mám skúsenosti spred 2 rokov v Maríne v Kováčovej, kde som bola s ťažko postihnutým manželom. Nakoniec nám po príchode domov pani primárka na rehabilitačnom oddelení v okresnej nemocnici povedala, že veď to sme mali ísť do inej liečebne . Národné rehabilitačné centrum - vzdialené od Maríny asi 10 minút cesty. Tak tam neviem ako to funguje.

    ShortyX je offline (nepripojený) ShortyX

    ShortyX
    V Kováčovej sú 3-zariadenia a to Národné rehabilitačné centrum-NRC, Marína /predtým špecializované pre deti, teraz berú aj dospelých/, a kúpeľný dom Detvan. NRC je nemocničné zariadenie so špecializáciou na spinálnych pacientov /s chrbticami/ tiež po úrazoch a amputáciách. V NRC nespadá do liečebného spektra stav po NCMP /náhla cievna mozgová príhoda/, pred tým to tak nebolo. Určite by si však týto ľudia zaslúžili vlastné špecializované zariadenie zamerané len na stavy po NCMP. Prečo to tak nieje - to je ten náš sociálny štát. Je možnosť požiadať o výnimku a tak sa dostať do NRC aj s NCMP. Liečba v NRC je zameraná na aktívny prístup rehabilitanta, tých pasívnych procedúr je menej, nieje to ako v kúpeloch.

    arretha je offline (nepripojený) arretha

    arretha
    zdravim - chcem sa vyjadrit ku zariadeniu Sanatorium Karpatia, Limbach. Hned na uvod - NEODPORUCAM!!! toto katastrofalne zariadenie!!!! Preco? Popis: stara, skareda, opryskana budova este z cias socializmu, osarpane postele, stare okna, ktore idu ledva-ledva zatvorit. To by clovek este prehltol, ale co sa tyka starostlivosti: prijali moju znamu, pacientku po porazke, hybna iba jedna ruka, ciastocne jedna noha, s obtiazou prehltanie. Inak nevladna, neschopna ist sama na wc, atd. Slubili dat antidekubitny matrac, nestalo sa, priniesli jej vlastny z domu. Po tyzdni ho ,,sestricky,, praskli. Po dvoch dnoch (kym este nemala ten matrac, sa pacientke objavil dekubit!!! A ze ,,vraj to uz mala, ked prisla,,. Neuveritelna drzost! Ked sa pytala na zachod, vraj nech potrebu vzdy spravi do plienky. Akoby bol problem dat pod nu misu! Vo vykaloch cloveka nechaju cele hodiny, kym sa im neuraci prist a vymenit plienku! Doktori? Stari penzisti, ktori na otazku co sa da s pacientkou robit len mrdnu plecom, nieco v style - ,,ved vidite, ake ma postihnutie, co by ste chceli?,, No absolutny nezaujem cloveku, na ich starostlivost odkazanemu, pomoct!! KATASTROFA!!! Clovek odtial odchadza v horsom stave ako prichadza! Naco prijimaju ludi v takomto stave, ked ich nechcu liecit? Co to je za sanatorium? Sanatorium pre zdravych, ci co?? Hlavne, ze tam beru, ak ste cez poistovnu 9 Eur na den, ak nie ta 40!!! Pytam sa, za co??? Obycajny, spinavy biznis, navrhujem tento chliev v Limbachu ZRUSIT!!!!
    Limbach NIKDY, zavrieť vedenie do basy a personál na psychiatriu.Pre dlhodobo chorého je to koncentrák, slušný človek sa tomuto zariadeniu zďaleka vyhne.Limbach je hnus vo všetkom, NIKDY VIAC, tam ide o doslova pacientom, klientom o život.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.